Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Dve bakarne i jedna celicna?

To je namena da se odmotava bez zadrske ili lepljenja izolacije, a ne da... :) 

Inace, sve sto ima prefiks standarda MIL, medju ostalim i kablovi, naci ce se na bilo kojoj poziciji vojne opreme, bio to avion, brod, helikopter, tenk, radar....raketa ili upravljacki modul za top

Jedino ih nema u kopnenim vozilima sa volanom, sto je na neki nacin interesantno... :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Mikorist reče

moja je awg 22

sad znaš što je tako svetao zvuk. :smesna:

Nađoh jedno parčence tog debljeg belog, neki kraj kabla koji sam ko zna kad skratio. Odsekao lemljeno, ponovo ogulio i proverio prečnik, jeste 22AWG. Gulio podužno žičice skalpelom, vidi se boja bakra, znači nije čisto srebro. Onaj što sam juče pazario na ebay  je praktično isti samo je drugi proizvođač, a i sve dimenzije  i materijali se uklapaju. Verujem da isto i zvuči kao ovaj stari, nema razloga da ne bude tako. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

Nikad se ne zna šta je sledeće, a nema ih tako puno na ebaj, i sve iz USA. Moj savet je kupuj, trebaće ti kad tad.

Nixie nije ebay jedini izvor - ima radnji koje prodaju takve kablove za dzabe u USA, neki su MIL standard neki ne al' jesu posrebren bakaru u teflonu ili srebro - vidi Nebraska Surplus, ima bar jos dve koje takodje imaju to jeftino.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko hoće baš dobru, ali i baš skupu žicu a da nije samo srebro - Aural Harmony Deep Space. 

Pravougaoni presek, legura bakra, srebra i zlata, pa presvučeno slojem grafena, pa pozlaćeno odgore. 
Tu se priča o egzotici završava :)

www.auralharmony.com

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...