Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Nema to puno veze sa usima, prakticno nikakve.

Ako mastamo o pojacalu koji je "zica sa gainom", malo drugacija sekta je "zica sa koloracijom" :) 

Meni decenijama i odgovaraju i neophodni su kablovi koji nemaju primesa i uticaja, samo dosadni prenos signala sa jednog na drugi kraj.

Dapace, takva silna koloracija bi ubila sustinu bilo kakvog merenja... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Nema to puno veze sa usima, prakticno nikakve.

Ako mastamo o pojacalu koji je "zica sa gainom", malo drugacija sekta je "zica sa koloracijom" :) 

Meni decenijama i odgovaraju i neophodni su kablovi koji nemaju primesa i uticaja, samo dosadni prenos signala sa jednog na drugi kraj.

Dapace, takva silna koloracija bi ubila sustinu bilo kakvog merenja... :) 

hm.

moj slucaj - nekolicini drugara sam pravio custom uredjaje, cevne naravno,

i njih konkretno ne zanima nikakvo merenje. amabas nikakvo.

sve po zelji - zice, konektori, blokovi, kondovi ...

i uredjaji sviraju kako zele. merenje ih ne zanima.

ni pod razno.

i to ja postujem.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nebitno je merenje kao merenje, a i nemamo  nesto adekvatnih sprava za merenje. Niti laiku merenja nesto znace.

Jednostavno, kabal u sistemu ne sme da ima uticaj, ne valja ili kabal ili sistem.

Zato se bira dobar kabal, i odradi dobro usaglasavanje...a zvuk ce doci iz pameti :) 

 

P.S>

Mogu da zamislim kako bi radila CFD sprava sa kablazom koja unosi kojesta, ili izvlacenje signala prekrivenog sumom sa kablom koji pravi dodatni haos???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

citam ovo i nailazim na izraz "omeksava zvuk ".dobro,nas jezik je ziv,fala bogu.odem na pijac,kupim pile za koje se ispostavi da je petao koji je krepao od starosti.i sad treba supa i da taj petao kuvanjem "omeksa".mos da ga kuvas ceo dan taj ne omeksava.uzmes casu prepecenice,0.5 dl i u supu i peto omeksa tako sto odmekne a kuvar dok slisti jedno 3-4 case.bio jedan zastavnik u vojsku i kad je "generalka" nema prekida ciscenja hodnika dok se on sjaji ko sijalica.elem,casa vinjaka za zastavnika da "omeksa".mozda bi i ovde kod procene trebalo zajednickog imenioca u vidu "vinjoze".na prm. za vreme isprobavanja kablova uvesti u praksu pripremu za "omeksavanje zvuka" na taj nacin sto kod svake promene kabla po jedan vinjacic .to treba raditi studiozno - sistematski ako treba voditi evidenciju.autor toplo preporucuje da se posle svake trece promene kabla "presece" sa ladnim pivom i to sve u cilju "umm.. zvuka".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 37 minuta, vladd reče

Jednostavno, kabal u sistemu ne sme da ima uticaj, ne valja ili kabal ili sistem.

Čujem na ovom sistemu razliku izmeeđu dodirnih površina - RCA - čak i u istom cenovnom rangu - tipa AudioQuest  vs Kimber vs Cardas vs Nordost vs bilo šta :D

Ajd neka neko izmeri razliku među njima.....Čime ?

 

a čujem istovremeno razliku između kontračinela sad na snimku... da li je Anatolian 14" ili 12 regural hit hat hahahaha:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čujem na ovom sistemu razliku izmeeđu dodirnih površina - RCA - čak i u istom cenovnom rangu - tipa AudioQuest  vs Kimber vs Cardas vs Nordost vs bilo šta [emoji3]
Ajd neka neko izmeri razliku među njima.....Čime ?
 
a čujem istovremeno razliku između kontračinela sad na snimku... da li je Anatolian 14" ili 12 regural hit hat hahahaha:smesna:
Zen nam "upropasti" Miku[emoji1]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dunavko said:

citam ovo i nailazim na izraz "omeksava zvuk ".dobro,nas jezik je ziv,fala bogu.odem na pijac,kupim pile za koje se ispostavi da je petao koji je krepao od starosti.i sad treba supa i da taj petao kuvanjem "omeksa".mos da ga kuvas ceo dan taj ne omeksava.uzmes casu prepecenice,0.5 dl i u supu i peto omeksa tako sto odmekne a kuvar dok slisti jedno 3-4 case.bio jedan zastavnik u vojsku i kad je "generalka" nema prekida ciscenja hodnika dok se on sjaji ko sijalica.elem,casa vinjaka za zastavnika da "omeksa".mozda bi i ovde kod procene trebalo zajednickog imenioca u vidu "vinjoze".na prm. za vreme isprobavanja kablova uvesti u praksu pripremu za "omeksavanje zvuka" na taj nacin sto kod svake promene kabla po jedan vinjacic .to treba raditi studiozno - sistematski ako treba voditi evidenciju.autor toplo preporucuje da se posle svake trece promene kabla "presece" sa ladnim pivom i to sve u cilju "umm.. zvuka".

ne mora pivo.

moze domaca, vinjoza, skivi ...

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

bio sam par puta na degustacijama vina,ozbiljnim,onoliko koliko je to kod nas moguce .oni degustatori gutalj,muljaju u ustima i pljuc u kofu.pa onda nesto belo,sir ,reko bi.posle sam saznao da je to mlad , nemasni.sluzi da degustatori resetuju culo ukusa.a ja dovatim onu flasetinu pa udri ,ode litar,nema ga nigde.koji sir, koji leba,koja kofa.kakav pljuc.nije to za nas sirotinju.kad se dovatis flajke,ne pustas.a gledam onaj narod,uparadjen,nakit sljasti ,doterani,negovani,zubi sijaju -svih 32 komada zajedno.pa uzmu onu casicu,malu,a unutra pola.pa nagnu ,srkucu,grgolje.pa pogledaju gore u luster i klimaju glavama.pa onda gledaju dal ih iko gleda i tako stalno.mozda to tako i treba,evropski,dekokratski,kulturno..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, dunavko said:

 

bio sam par puta na degustacijama vina,ozbiljnim,onoliko koliko je to kod nas moguce .oni degustatori gutalj,muljaju u ustima i pljuc u kofu.pa onda nesto belo,sir ,reko bi.posle sam saznao da je to mlad , nemasni.sluzi da degustatori resetuju culo ukusa.a ja dovatim onu flasetinu pa udri ,ode litar,nema ga nigde.koji sir, koji leba,koja kofa.kakav pljuc.nije to za nas sirotinju.kad se dovatis flajke,ne pustas.a gledam onaj narod,uparadjen,nakit sljasti ,doterani,negovani,zubi sijaju -svih 32 komada zajedno.pa uzmu onu casicu,malu,a unutra pola.pa nagnu ,srkucu,grgolje.pa pogledaju gore u luster i klimaju glavama.pa onda gledaju dal ih iko gleda i tako stalno.mozda to tako i treba,evropski,dekokratski,kulturno..

mozda to tako i treba,evropski,dekokratski,kulturno

ne treba.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...