Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

25 minutes ago, Mikorist said:

Ima još jedna vrsta belog od GORE

Screenshot 2020-12-23 at 10.12.08.png

https://www.gore.com/products/high-voltage-cables

kako znam da je taj ?? pa probao sam da istopim izolaciju na +190 sa duvaljkom - neće da može - negde na 300 počinje da dimi :D

esi probao duvaljkom na minus200?

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Mikorist reče

tražim i ja isti ovaj koji imam - ovo je deblje od ovih sa ebay :D

Trebalo bi da je AWG24 ili malo tanja AWG 25, zaboravio sam. Proveri šublerom prečnik žice mada to nije baš lako. Izračunatu površinu pomnoži sa 0.66 i  vidi koja je AWG mera. To se može naći i  kao pojedinačna žica ili kao parica na ebay. Ima ih dosta raznih boja. Konstrukcija je sitnolicnasti posrebreni bakar sa teflonskom izolacijom, kao Dunavkova samo manjeg preseka.

https://www.ebay.com/c/1172606845

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Mikorist said:

tražim i ja isti ovaj koji imam - ovo je deblje od ovih sa ebay :D

Jel ima nešto dobro kod nas da se uzme? Msm, na ebay-u ima svašta, ali ko da čeka.
Meni su ranije pričali za onaj Lapp kabl, nemački. Ja kupio i nije bio loš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 6 minuta, NIXIE reče

Trebalo bi da je AWG24 ili 26. Proveri šublerom prečnik žice mada to nije baš lako. Izračunatu površinu pomnoži sa 0.66 i  vidi koja je AWG mera.

AWG24

DXN2602 (24 AWG)

to je ovo zapravo

https://www.gore.com/resources/shielded-twisted-pair-cables-aircraft-drawing-dxn2603

ali ima jedna stvar koja me kopka - ovde je plavo bela boja - kod mene narandžasto bela - a 100% je GORE - piše :D

fora je što su narandžasti full silver :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema više rekoh ti, uzeo sam orange sa ebay 2x24AWG. Malo je tanja izolacija ali mi slično zvuči probao sam par interkonekata

Kad sam kupovao taj beli rečeno je da je posrebreni bakar. Nisam nikada proveravao. Samo sam tražio teflonsku izolaciju što je tada kod nas bilo teško nabaviti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam tako jaku lupu, nisam ni mogao.

Nego kod mene taj kabal zvuči previše svetlo, nije mi kombinacija dobra sa ribbon visokotoncima. I ovaj orange što sam uzeo je praktično ista priča. Zato VDH D102MK3 neću skoro da menjam. Tako je lepo čučnuo u sistem. :ok:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga

ja se napatim ozicavajuci , izolacija se skida sa specijalnim alatima da se izbegne ostecenje zice, zica je NASA approved shit, a on ga menja sa audiophool zicurinama ..... precnika da mozes petnajsku da napojis

a jok, zavrsio si, od sada mozes iz moje kufinje samo u rinfuzi da dobijes , pa sam sastavljaj

:Viannen_loungelizard:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemaju te 0.22 žice basa i dinamike, nekako flat zvuče. Kada je Allen Wright radio te svoje žice, imao je Lowther ili tako neke divlje fullrange zvučnike. Ja verujem da su sa tim žicama dobijali bolji zvuk smirivanjem FR zvučnika, ali to očigledno ne važi za ostale. Meni smiren zvuk ne treba - nisam ja Allen Wright a nemam ni zvučnjake sa leptirima :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...