Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Malo sam pojačao kabal, sad su dva u paraleli, ukupno 8x2x0,8mm odnosno zbirno 2x4mm2. Kasno sam završio i kratko slušao, malo više basa u odnosu na single verziju malo moćnije zvuči (ili se varam), a i sprave su bile ladne. U svakom slučaju, dobra opcija za 10eur (2x2,5m). Oni obični licnasti i raznorazni buvljački multilitz OFC trt mrt ne mogu ni blizu da mu priđu.

20181224_215111.jpg

20181224_215330.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 5 nedelje kasnije...

Nixie oranz a ja nabavio isti takav samo zeleni i proizvodjac Siemens,malo skuplji nego narandzasti.Ustekam ja to i osto bez texta,sad da li sam ja to samo umislio ili tako hocu ili na prvu loptu ali je veoma primetna promena u zvuku na bolje(2a3)DSC_0149.thumb.JPG.5306a357179b36649ec04d5e7db88c7d.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, 2a3 said:

Nixie oranz a ja nabavio isti takav samo zeleni i proizvodjac Siemens,malo skuplji nego narandzasti.

 

31 minutes ago, 2a3 said:

Ustekam ja to i osto bez texta,sad da li sam ja to samo umislio ili tako hocu ili na prvu loptu ali je veoma primetna promena u zvuku na bolje(2a3)

 

Nisi ništa umislio, nego su ti komunikacioni kablovi sa solid core žicama 0,6-0,8mm otprilike jedna od najboljih opcija  za sitne pare. Siemens ima verovatno još bolji kvalitet bakra od ovog Turskog narandžastog. I Mika je dobio dobar rezultat sa CAT7 kablom.

Probaj (ako te na mrzi) još da vežeš u paralelu jedno 2-3 komada (mislim za zvučnike), probaj da uzemljiš jedan kraj širma i probaj interkonekt od istog tog kabla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, 2a3 said:

Imam ja i plavi sa8 zica Draka uc 400 samo nemam za oba kanala pa kad nabavim ce probam

Taj je Cat6, šta znam, bio je kod mene na probi jedan dal Cat5 ili Cat6 više se ne sećam, nije mi se preterano dojmio.

U ranoj mladosti smo probavali razne solid core kablove, telefonski plavo-beli, lak žicu raznih debljina, one standardne solid core za struju raznih debljina i kombinacije sa licnastim. Ništa od toga nije bilo nešto naročito, pa sam dugo vremena slušao zvučnike na licnastim kablovima većeg preseka, a interkonekti su bili posrebreni bakarni licnasti sa teflonskom izolacijom.

Ondak sam probao one Alen Wrigh recepte za iterkonekte, ali mi se nije nešto dopalo kako rade u nižim delovima spektra.

Prvi DIY solid core kabal koji je pokazao vidan napredak, za zvučnike i interkonekte, bio je ovaj orange, a ima i drugih koje vredi probati nego ko će to sve kupovati i isprobavati.

Nije to klasa onih skupih fabričkih kablova, ali za te pare teško je napraviti bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...