Jump to content

EL34 ili 6CA7


Srecko

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Srecko said:

Npr. sto manja zapremina balona manje problema sa vakuumom. Moram da Vas pitam nešto sto čega sam se upravo setio. Kako objasnjavate da novije cevi (EL34 je jako jako stara) uglavnom imaju veće balone. Da li je možda ipak i tehnologija napredovala? Bar je alate moguće uraditi preciznije nego nekada.
Zašto QUARTET? Zen mi je objasnio da to uparivanje u “statičkim” uslovima (verovatno rađeno kao nogom) i nije nešto od čega se može očekivati puno. Da je u pravu govori i cena usluge (nivo par dolara) uparene ili ne.

Lepo Zen rece, najcesce staticki, posto curve tracer nije bas jeftina sprava, a i testiranje je vremenski zahtevno. Kako oni cene mrdanje pristica, mislim da bi takav rad kostao znacajno vise nego lampe. I lampa bi imala svoj "pasos" sa krivama, sto je danas lako isprintati.

Nemam siguran odgovor za vece lampe, valjda je Pirex staklo jeftinije, a gabarit godi trzistu...vole ljudi da plate vise za vece.. :) 

Tehnologija nema puno mesta za osavremenjivanje, najkriticniji su detalji spoja staklo-metal(kovar je ostao iz proslosti, sumnjam da bi stavili nesto skupo i novo), i tehnika drzanja kompleta, asemblija lampe dok se ubacuje u staklo. Ostalo je kontaktno zavarivnje(poluprovodnicko mesto starinjskog lampaskog), grejanje, indukciono zarenje(takodje samo drugaciji drajv umesto lampi)...nema puno sta nova tehnologija tu da doprinese...mozda nepotrebno veci vakuum nego industrijskih 450 Tora...ili 600mBar-a 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Srecko said:

Skeptik sam jedino da ja sa 60 i kusur godina to sve (razlike između cevi) uopšte mogu da čujememoji3526.png.

Upravo jedan od razloga zašto sam pomenuo/predložio Tung-Sol je to što se njihove lampe jako dobro kotiraju po pitanju mikrofoničnosti, a to pre svega govori o kvalitetu izrade, što nije toliko podložno subjektivnim utiscima, poput onih zvučnih.

Kako god da se odlučite, srećno vam bilo i puno uživancije u slušanju dobre muzike sa vaših uređaja. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo jedan od razloga zašto sam pomenuo/predložio Tung-Sol je to što se njihove lampe jako dobro kotiraju po pitanju mikrofoničnosti, a to pre svega govori o kvalitetu izrade, što nije toliko podložno subjektivnim utiscima, poput onih zvučnih.Kako god da se odlučite, srećno vam bilo i puno uživancije u slušanju dobre muzike sa vaših uređaja. default_drinks.gif        

 

Nisam iznenađen Vašim mišljenjem, šta više saglasan sam (mada to ne znaci ništa jer za razliku od Vas ovo nije moj field of interest. Gotovo da nisam naišao na negativno iskustvo na netu korisnika cevi Tung-Sol.

 

 

Manufacturer Model: Microphonics, Mechanical Noise, Detail, Harmonics

Electro Harmonix EL34EH: 4 4 5 4

Electro Harmonix 6CA7-EH: 5 5 4 4

Gold Lion KT77: 5 5 5 4

JJ Electronic E34L: 4 4 3 4

JJ Electronic EL34-II: 5 5 5 4

JJ Electronic KT77: 4 4 5 5

JJ Electronic 6CA7: 5 5 4 4

Mullard EL34: 4 5 4 5

Preferred Series EL34: 5 5 5 5

SED / Winged "C" EL34: 4 4 5 5

Shuguang EL34-B: 4 5 4 5

Svetlana EL34: 4 5 5 5

Tung-SolTung-Sol EL34-B: 5 5 5 5

Siemens / RFT EL34: 5 5 4 5

Sovtek EL34WXT: 4 4 4 4

 

Naravno da ova tabela, jednog od prikaza koji sam našao, ništa ne znaci ali je interesantno da je Tung-Sol lampa jedina (uz cevi Preferred Seris) imala maksimalne ocene u svim kategorijama koje su ocenjivanje; sto ipak govori mnogo.

Osnovno je, kao sto Vi lepo rekoste, da tehničke performanse ukazuju na izuzetan kvalitet izrade.

Da znate da ste u pravu, neočekivano, baš uživam slušajući Dynaco ST-70 (u njemu su trenutno NOS AEG lampe koje neznam koliko su korišćene, ali za moj sluh to je više od očekivanja).

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...