Jump to content

Zvucne kutije Iskra OZ-40


mutayu

Preporučeni Komentari

Ovaj (sto bi trebao sutra da prihaja ) je 5 tv ht, on, po fab.podacima radi od 5000 do 20 (?), a bas do 2500. To bi znacilo da je bas ful rendzer u stvari, ali nema trubicu tako da je to pod znakom pitanja.

Oznaka za bas je 28/17 tv-gw, a fr 28/17 tv-g. Valjda.

Inace, mozda bi ovo trebalo negde prebaciti, da ne trujem ovako lepu temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

 

Videoton jeste jeftin , ali je sa ovom TL kutijom izvucen maximum , skretnica ima minimum gubitaka (mali Rdc choke) .... tako da je tesko naci bass driver koji je i dovoljno brz i dovoljno efikasan i dovoljno duboko ide ........ a da kosta manje od Videotona

 

12`` Videoton je OK bass zvucnik u odnosu na njegovu cenu  , isto takvog kvaliteta je i nesto manji 10`` model ,ako me pamcenje dobro sluzi nastali su jos nekada davno kao plod saradnje Videotona sa Japanskom AIWA firmom .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se.samo pokusavam da malo pojasnim stvari.taj prodaje h2000 a karakteristike koje daje su za  HA31 1544-422.verovatno su h2000 ova izmenjena verzij ha31a o cemu on prodavac pise,drugo vesanje,magnet itd..sve dok se ne probaju u radu .verovatno su i ove druge karakteristike slicne.za mene je i 1dB gore dole razlog da kupim ili ne.cena je zaista pristojna i ja se nosim mislju da...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dunavko 

Nisam siguran ali cini mi se da je H2000 oznaka neke dilerske kuce ili mozda Videoton nove serije istih zvucnika  , http://hangszoro.net/h2000/mk?page=2 

ps , ono sto mi se dopada kod ovih bass zvucnika je i dobra definicija dela srednjetonskog spektra .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo da kažem da sam pomenutu kombinaciju zvučnika i gramofona imao nekoliko godina i to je toliko dobro sviralo da sam dovodio u nezgodnu situaciju nekoliko audiofila koji su u vlasništvu imali ar-ove, luxman-e, mf-ove, kef-ove, proac-ove i svašta nešto

pristup je uvek bio podsmešljiv ali kad je krenula muzika krenulo je meškoljenje na fotelji, češkanje glave i kašljucanje:sarcastic: i na kraju pitanje: kako bre!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, crni. said:

samo da kažem da sam pomenutu kombinaciju zvučnika i gramofona imao nekoliko godina i to je toliko dobro sviralo da sam dovodio u nezgodnu situaciju nekoliko audiofila koji su u vlasništvu imali ar-ove, luxman-e, mf-ove, kef-ove, proac-ove i svašta nešto

pristup je uvek bio podsmešljiv ali kad je krenula muzika krenulo je meškoljenje na fotelji, češkanje glave i kašljucanje:sarcastic: i na kraju pitanje: kako bre!!!

Imao si Iskra Garrard sa originalnim zvučnicima OZ-40?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Razmišljao je o lampašu, a to se ne isplati preko 10-15W. Harberth-u treba ipak malo jače pojačalo.

Zar ne misliš da ne bi mogao opušteno voziti te Harberth-e neki rasni i dobri PP amp sa EL-34 ili još bolje sa KT 88 ( ili 90 ) ?

A ako se hoće ići na strejt jenkijevsku priču, onda one dooobre 6550 cefke. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

Zar ne misliš da ne bi mogao opušteno voziti te Harberth-e neki rasni i dobri PP amp sa EL-34 ili još bolje sa KT 88 ( ili 90 ) ?

A ako se hoće ići na strejt jenkijevsku priču, onda one dooobre 6550 cefke. :)

Može, ali ne znam koliko to košta. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...