Jump to content
mutayu

Zvucne kutije Iskra OZ-40

Recommended Posts

10 minutes ago, mutayu said:

A to si mislio, a ja mislio na te zvučnike sa videotonima da vidim kako su pravljeni.:Viannen_loungelizard:

Enormno tanak sloj uz enormno puno paznje i minimum maze da artija ne upija damar. Treba da ukrutis papir a ne da mu preteras sa masom.

31 minutes ago, NIXIE said:

A to si mislio, a ja mislio na te zvučnike sa videotonima da vidim kako su pravljeni.:Viannen_loungelizard:

To ces da vidis za par dana! :D

Mazacu vise nego pazljivo, imam iskustva sa raznim bojama i lakovima, moram nekad da pocnem i sa zvucnicima.

100 babica kilavo dete

nemam nameru da snimam video tutorijal

ko nije mazao dammar do sad , neka se uzdrzi od komentara ....... nemam nameru da vam dokazujem ispravnost recepata

Evo, akcija je u toku. Probao sam prvo damar na starom pocepanom konusu od Ei zvucnika pa onda premazao jednu ruku na Iskra FR. Uz malo paznje postigne se ujednaceno pokrivanje, sa minimalnom kolicinom damara. Nigde nista nije probilo ni ovlazilo sa druge strane. Sad 24h susenje pa druga ruka.

Videotoni bi trebali upravo da krecu iz Subotice.

daj koju slikicu ..... moze i EI i Iskra

ponavljam - posle drugog premaza , vidis da je dosta ako mesticavo probije na zadnju stranu konusa

glede otezanja membrane ...... to malo smole penetrira , ostane i radi posao ; gro mase je terpentin koji ispari

ono , i da nije tako - koga briga , dokazano na gomili starih zvucnika , sa umornim i suvim membranama , da zvuce jednostavno bolje posle 2 ruke Dammara

dovoljno sam zvucnjaka u zivotu unistio sa PVA premazima , tako da znam sta je otezano a sta nije :smesna:

Stizu slike mada nema bog zna sta da se vidi. Od Ei zvucnika postoje negde jos i korpa i magnet, ostatak je gotovo unisten. Vidi se tamnija traka na koju su nanesene dve ruke damara. Na Iskrama se primeti samo blago tamnija boja.

image.jpeg

image.jpeg

izgleda OK , samo ne bi bilo lose videti bolje slike , za potpuniju informaciju

no , nebitno - rekoh ti sve sto ti treba

visoki sam jedan premaz , ne mazati roll vesanje

mada , nije neka vajda od toga ........ njih svejedno neces koristiti u finalnoj verziji

to zasluzuje ili par najjeftinijih Fountek visokih ili Eminence APT50