Jump to content

Zvucne kutije Iskra OZ-40


mutayu

Preporučeni Komentari

26 minutes ago, Zen Mod said:

dok se igras nivoima drivera , neka xover bude napolju

kad zavrsis , turas je unutra na dno , M5 torban sa leptir maticom je zakon da je pricvrstis - leptir matica odozdo ispod kutije

po zavrsetku pozicioniranja FR busis rupu u gornjoj ploci kutije odmah iza FR , i tuda dovedes kablove za FR i Tweet

rukavcici ili ne , tvoj izbor :)

mojz i crna pertla , pletena , kao kod Wolija

Dobro, to mi sve zvuci lako i logicno.

Kopka me i polozaj akustickih centara tweetera i FR, trebalo bi pomeriti jedan od njih po dubini na nosacu kako knjiga kaze (V.Dickason). A opet, ne vidim na slikama da se iko time bavio osim mozda pomeranja FR unapred za 10-20mmm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, mutayu said:

Dobro, to mi sve zvuci lako i logicno.

Kopka me i polozaj akustickih centara tweetera i FR, trebalo bi pomeriti jedan od njih po dubini na nosacu kako knjiga kaze (V.Dickason). A opet, ne vidim na slikama da se iko time bavio osim pozda pomeranja FR unapred za 10-20mmm.

Pa trebalo bi visokotonac povući unazad, e sad koliko je komplikovano izvesti mogućnost podešavanja, pitanje je ali da znaš da će baš da se čuje razlika kad pomeraš NEO napred nazad.

A osno rastojanje Iskre i NEO je posebno pitanje, jer ne možeš toliko da ih približiš, a osim toga blizina velikog drivera zna da napravi brda i doline u odzivu visokotonca kao i ivice kutije. Ostaje ti nameštanje na uvce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, dunavko said:

dobijes po 12m zice pa probaj.samo posalji adresu na pp

Hvala!

8 minutes ago, Zen Mod said:

na basu kabel obavezno plasticnim vezicama fixirati za krak korpe, da ne visi na terminalima

TL otvor je takvih gabarita da slobodno mozes da , ako pripazis na dimenzije iverice na kojoj je xover (mora biti iverica radi plementitosti zvuka :smesna: ) celu skretnicu i da stavis i da vadis iz kutije kroz TL otvor ..... 20-ak cm kablova vise , da bi to bilo omoguceno , ne znace nista u celoj prici

Jasno! Imam na terasi neko parce, bas je plemenita i milozvucna!:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@mutayu

ako se vratis unazad , naci ces da sam to vec komentarisao

nije bas da e nesto kriticno ..... ako uzmes u obzir koja je rezna frekvencija

na slikama bas neces nesto videti , niko nije zakacio list protokola sta je radjeno a sta nije ........ niti je slikano posle par nedelja kad je sve vec ispitano i fiksirano na mesto

sa druge strane ......... ribon stvarno dodaje vrapciji prdez , tako da ces cuti mozda razliku ako ga pomeris 15cm napred ili nazad ......... te nema potrebe ni da nakosiš prednju plocu koja nosi FR i tweet

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

@mutayu

ako se vratis unazad , naci ces da sam to vec komentarisao

nije bas da e nesto kriticno ..... ako uzmes u obzir koja je rezna frekvencija

na slikama bas neces nesto videti , niko nije zakacio list protokola sta je radjeno a sta nije ........ niti je slikano posle par nedelja kad je sve vec ispitano i fiksirano na mesto

sa druge strane ......... ribon stvarno dodaje vrapciji prdez , tako da ces cuti mozda razliku ako ga pomeris 15cm napred ili nazad ......... te nema potrebe ni da nakosiš prednju plocu koja nosi FR i tweet

:)

Mudro zboris, do toga se dodje kad ukrstis knjigu i praksu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Pa vidi, knjige su aproksimativne, a uvek je zgodna dorada u sklopu, i formiranje finalne radne liste tek nakon upeglavanja svih zelja.

U pravu si ali sa moje pozicije i bez iskustva treba doci do dorade sa nekim valjanim pocetnim parametrima a to je ono sto cujem od Zena, tebe i drugih.

Verujem da ce mi sledeci zvucnici vec lakse ici! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...