Jump to content

Zvucne kutije Iskra OZ-40


mutayu

Preporučeni Komentari

bilo bi interesantno da cujemo da li si spremio neke testove za te kutije,neki plan,strategiju gde bi se videli rezultati.imam i ja negde par tih kutija pa da vidim...nego da li ima neki hemicar sa foruma da mi pomogne oko ekstrahovanja hitina iz ljuski rakova-sa sircetnom kiselinom.ima neki rus iz kisinjeva,moldavija,Vorobjev koji vec dugo premazuje zvucnike sa svojim "premazom" u kom je osnova hitin.i onda se objasnjava kako to interaguje sa celulozom,sasvim nova struktura,itd,itd....mogu da postavim linkove i tekst ne tu temu,to su u rusiji apsolvirali i svi se slazu da postoje vrlo pozitivne promene,izmerene,testirane.mozda bi bilo dobro da to bude nova tema da ne bi kvarili ovu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, dunavko said:

bilo bi interesantno da cujemo da li si spremio neke testove za te kutije,neki plan,strategiju gde bi se videli rezultati.imam i ja negde par tih kutija pa da vidim...nego da li ima neki hemicar sa foruma da mi pomogne oko ekstrahovanja hitina iz ljuski rakova-sa sircetnom kiselinom.ima neki rus iz kisinjeva,moldavija,Vorobjev koji vec dugo premazuje zvucnike sa svojim "premazom" u kom je osnova hitin.i onda se objasnjava kako to interaguje sa celulozom,sasvim nova struktura,itd,itd....mogu da postavim linkove i tekst ne tu temu,to su u rusiji apsolvirali i svi se slazu da postoje vrlo pozitivne promene,izmerene,testirane.mozda bi bilo dobro da to bude nova tema da ne bi kvarili ovu.

Nemam opremu pa onda nemam ni program testiranja a voleo bih da se premeri sta je uradjeno.

Za hitin pogledaj sta se nudi pod nazivom Chitosan na nasem trzistu pa vidi mozes li se posluziti njime posto ima visok sadrzaj hitina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god bilo ..... ofrlje podesavanje nivoa (ako se ispostavi potrebno ) Iskre i visokog ..... a posle mesec dana kad Videoton prodise onda finalno

mada nije kriticno - na uvce je sve moguce , koncept je takav da nema mnogo sta da se uskladjuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Zen Mod said:

kako god bilo ..... ofrlje podesavanje nivoa (ako se ispostavi potrebno ) Iskre i visokog ..... a posle mesec dana kad Videoton prodise onda finalno

mada nije kriticno - na uvce je sve moguce , koncept je takav da nema mnogo sta da se uskladjuje

Svakako, nema potrebe da se zuri.

Sa druge strane ovoj gradnji zvucnika, kao i svemu drugom sto sam ovde na forumu radio, pristupam kao nekoj vrsti ucenja pa koristim priliku da primenim i naucim sve procedure kao i da znam tacno zasto sam primenjivao pojedina resenja i izvodio pojedine korake.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, mutayu said:

Pa to se i ja nadam.

Posle ćeš da tuguješ što su nelinearni, ali  pošto su svi manje više nelinearni, nema veze.:laugh1tooht:

Onda ćeš da kupiš USB microphone pa da peglaš po malo.

Na kraju ćeš da namestiš kako ti se sviđa i uklapa sa ostatkom sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Posle ćeš da tuguješ što su nelinearni, ali  pošto su svi manje više nelinearni, nema veze.:laugh1tooht:

Onda ćeš da kupiš USB microphone pa da peglaš po malo.

Na kraju ćeš da namestiš kako ti se sviđa i uklapa sa ostatkom sistema.

Kao zavrsetak neke bajke :D:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, mutayu said:

Kao zavrsetak neke bajke :D:lol:

Uvek je tako, prvo drajveri se razlikuju, basu treba razrađivanje,  ISKRA je stara i mazana Damarom, NEO mora malo da radi da mu se opusti ribbon.

Aj da pretpostavimo da kondenzatori neće da se menjaju (:laugh1tooht:).

Što se tiče kondenzatora za visokotonce, imaš u KELCO Wima MKP10, možda se pokažu bolji od Phillips MKC, a ja bi njih kao byppas turio preko svih onih motor-run.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Što se tiče kondenzatora za visokotonce, imaš u KELCO Wima MKP10, možda se pokažu bolji od Phillips MKC, a ja bi njih kao byppas turio preko svih onih mot

MKC su spremljeni a mislim i da Wima MKP10 vec ima ponesto u shteku tako da nema zime.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, sax.hifi said:

ta Wima je dobra za bajpas kondova u napajanju.

a za zvucnike - plavi Philips polikarbonat je babaroga.

kao i motorni ili motorni + polikarbonat.

:drinks:

A kakva je razlika izmedju plavih i zutih Philipsa MKC?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...