Jump to content

Zvucne kutije Iskra OZ-40


mutayu

Preporučeni Komentari

nemam merenja za Iskru , niti sam ikad bio zainteresovan za ista

jesam merio TS kad sam biJo mali , ali sam dobio neka ludila , kako to kad si mali i bude

uostalom , kad se napravi , i kad se razradi Videoton (mucnih mesec dana bar) , onda se poigra eventualno sa nivoom Iskre , dok se nivoom supervisokog moze odmah igrati

nema potrebe za merenjima , moze to i na uvce ....... takav je koncept - 6db/oct elektricno a akusticki taman kako treba

za Gyurgyevak nisu ni sa DSP naboli bolju skretnicu , u pasivnom domenu

a ovo nije daleko od Gyurgyevka .... po konceptu isto , po kvalitetu drivera malo dole ......... a dzabaluk

malo li je ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

nemam merenja za Iskru , niti sam ikad bio zainteresovan za ista

jesam merio TS kad sam biJo mali , ali sam dobio neka ludila , kako to kad si mali i bude

uostalom , kad se napravi , i kad se razradi Videoton (mucnih mesec dana bar) , onda se poigra eventualno sa nivoom Iskre , dok se nivoom supervisokog moze odmah igrati

nema potrebe za merenjima , moze to i na uvce ....... takav je koncept - 6db/oct elektricno a akusticki taman kako treba

za Gyurgyevak nisu ni sa DSP naboli bolju skretnicu , u pasivnom domenu

a ovo nije daleko od Gyurgyevka .... po konceptu isto , po kvalitetu drivera malo dole ......... a dzabaluk

malo li je ?

Pa prica je i krenula od Iskre sa ciljem da se najbolje iskoriste njeni kvaliteti tako da smo u startu pobedili.

Sad sam proverio u radnjama i nemaju Eminence na stanju tako da danas nemam resenje za drajvere. Prodavac mi preporucuje neke JBS HT30 i HT100.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, mutayu said:

Ili tako ili sto Zen kaze bez tweetera dok ne dodje nesto konkretno.

Imam ja da ti dam za ispomoć neke SAL sa metalnom kalotom, 8oma, ali to je baš neefikasno za to tvoje sokoćalo, da su barem 4oma pa i da prođe nekako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, NIXIE said:

Imam ja da ti dam za ispomoć neke SAL sa metalnom kalotom, 8oma, ali to je baš neefikasno za to tvoje sokoćalo, da su barem 4oma pa i da prođe nekako.

Hvala ti! Moram da izbegnem i nepotrebno prepravljanje nosaca vise puta, videcu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Sad sam proverio u radnjama i nemaju Eminence na stanju tako da danas nemam resenje za drajvere. Prodavac mi preporucuje neke JBS HT30 i HT100.

Ako se nisi defitivno odlučio za ribonce i ako ti je hitno, proveri u LNO iz Bg. Drže Selenium drajvere, a imaju i svoj izlog na KP.

Npr, oni nalik na JBL 2405 bi ti bili sasvim OK. Ako se ne varam @chakija  ih je imao svojevremeno na svom OB, pa bi mogao da kaže nešto više o njima ... al' sigurno nisu ništa lošiji od Eminence APT-80.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli said:

Ako se nisi defitivno odlučio za ribonce i ako ti je hitno, proveri u LNO iz Bg. Drže Selenium drajvere, a imaju i svoj izlog na KP.

Npr, oni nalik na JBL 2405 bi ti bili sasvim OK. Ako se ne varam @chakija  ih je imao svojevremeno na svom OB, pa bi mogao da kaže nešto više o njima ... al' sigurno nisu ništa lošiji od Eminence APT-80.

Hvala! Imaju Selenium ST322, nije los, videcu kolika je cena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne bih zurio sa tim visokotoncima. Verujem da prvih mesec dva ne bi ni primetio da ti fale. To ce ti dati vremena da nadjes odgovarajuce i onda popravis vec jako dobar zvuk.

Inace, na kp se prodaju Pioneer hornice sa alniko magnetima, za, cini mi se, 60 keka. Imao sam ih, bas na ful rendzeru, i meni su radile posao. Istina, ja sam ih okretao kontra ful rendza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moja simpatija za supertweet je prema ribonima

ali , moram reci da sam svojevremeno koristio i kompresione drivere , naked , bez horne ( topla voda , nisam ja to naravno izmislio) i postoji ihaj andidata za to

probah od Eminenca i Seleniuma i RCF i JBL  sve sto je doslo do ruku - pocev od maleckih neodimijum pastetica , pa do mrga od surnajst kila

sve i jedan , naravno , radi kao supertweet vise nego dobro - buduci da svaki ima potiska dovoljno u zadnjoj oktavi u odnosu na ono sto treba da pripomogne

valja pogledati oglase za polovno i nase dobavljace za novo - ako ima JBL pastetica , znali su se naci pojeftino

ili nesto komparativno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...