Jump to content

Zvucne kutije Iskra OZ-40


mutayu

Preporučeni Komentari

daj koju slikicu ..... moze i EI i Iskra

 

ponavljam - posle drugog premaza , vidis da je dosta ako mesticavo probije na zadnju stranu konusa

glede otezanja membrane ...... to malo smole penetrira , ostane i radi posao ; gro mase je terpentin koji ispari

ono , i da nije tako - koga briga , dokazano na gomili starih zvucnika , sa umornim i suvim membranama , da zvuce jednostavno bolje posle 2 ruke Dammara

 

dovoljno sam zvucnjaka u zivotu unistio sa PVA premazima , tako da znam sta je otezano a sta nije :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stizu slike mada nema bog zna sta da se vidi. Od Ei zvucnika postoje negde jos i korpa i magnet, ostatak je gotovo unisten. Vidi se tamnija traka na koju su nanesene dve ruke damara. Na Iskrama se primeti samo blago tamnija boja.

image.jpeg

image.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

visoki sam jedan premaz , ne mazati roll vesanje

 

mada , nije neka vajda od toga ........ njih svejedno neces koristiti u finalnoj verziji

to zasluzuje ili par najjeftinijih Fountek visokih ili Eminence APT50

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko me secanje sluzi - to su dva ista drivera gore

 

jedan ima visoki propust od nesto , a drugi ima od nesto malo vise

sve u svemu , nebitno

msm , bilo bi bitno kad bi cilj bio optimizacija postojece zvucne kutije , ali to je vec pun kufer kompromisa

onda zanovi skretnicu i uzivaj , ne diraj nista drugo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

visoki sam jedan premaz , ne mazati roll vesanje

 

mada , nije neka vajda od toga ........ njih svejedno neces koristiti u finalnoj verziji

to zasluzuje ili par najjeftinijih Fountek visokih ili Eminence APT50

Koje tacno, da pojurim danas sta ima po Beogradu?

Imam jos jedan par kutija i Iskra Garrard gramofon sa pojacalom koje treba da sredim za drugara. Njegove zvucnike cu da premazem, zamenim im bipolarne kondenzatore u skretnicama kao i unutrasnje ozicenje i da izbacim staklenu vunu i umesto nje stavim nesto zdravije. Pojacalo cu ja da izujedam a za mehaniku gramofona ce mi trebati pomoc.

Na mojim Iskra FR mogu da dam da se promeni vesanje samo gde da nadjem odgovarajuce?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, dunavko said:

a sta ako sa damarom pomesa finu cadj iz cunka smederevca koji je lozen sa sljivom dok se gore na ploci grejao drugi proizvod sljive?

Probacu sa mlevenim dobro osusenim izmetom stiglica koji je skolovan da peva Koletovu pesmu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, mutayu said:

Koje tacno, da pojurim danas sta ima po Beogradu?

Imam jos jedan par kutija i Iskra Garrard gramofon sa pojacalom koje treba da sredim za drugara. Njegove zvucnike cu da premazem, zamenim im bipolarne kondenzatore u skretnicama kao i unutrasnje ozicenje i da izbacim staklenu vunu i umesto nje stavim nesto zdravije. Pojacalo cu ja da izujedam a za mehaniku gramofona ce mi trebati pomoc.

Na mojim Iskra FR mogu da dam da se promeni vesanje samo gde da nadjem odgovarajuce?

uzmi lenjir i izmeri.

svako vesanje ima 4 dimenzije.

1. precnik

2. pocetak ispupcenja

3. zavrsetak ispupcenja

4. falc koji ide na membranu

primer : 134-152-176-196 mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, mutayu said:

Dimenzije vesanja 165-170-185-x, najvecu dimenziju ne vidim, priblizno je mozda 220, moram da skinem drajver a ne uspeva mi trenutno.

@NIXIE gde ima to?

Ovo što ti rekao Zen, ja ne bih dirao vešanje, a sebi sam uzimao za scanspeak/seas/dynaudio (sve sunđerasto), ferofluid, lepak, od ovih:

https://speakerrepairshop.nl/

Gumena

https://speakerrepairshop.nl/index.php?item=&action=page&group_id=20000045&lang=en#.W_PpAThKjmE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, mutayu said:

Probacu sa mlevenim dobro osusenim izmetom stiglica koji je skolovan da peva Koletovu pesmu!

Pa vidi, indian ink se pravi od cetinarske spaljevine(finog uglja ili kostiju), i sirtje, naravno, ima i pristupacnijih metoda, prah iz tonera...

Gde da cedis stiglica:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...