Jump to content

Hi-Files Show 2018.


shonne

Preporučeni Komentari

7 hours ago, crni. said:

slušao ali nisam bio impresioniran

zanimljivo je da su malo puštali gramofon malo cdp pa je mogla da se čuje razlika

mnoooogo bolje je zvučao onaj vivaldi cdp od kuzme što me iznenadilo, ali to je samo moje mišljenje, nekima je bilo obrnuto

Nemojmo zaboraviti da je taj Vivaldi jedna od ponajboljih digitalija u svijetu (teška oko 120 000$), tako da ga nije bas lako nadmašiti zvukovno... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, crni. said:

a jel se seća neko koje su ploče svirale u trafomatic sobi?

Prvi put kada sam posetio sobu puštali su Yello-Taklamaklan. Tu numeru odlično poznajem i slušao sam je na više sistema i meni je to zvučalo previše otvoreno,  rekao bih "šištavo" i taj utisak mi se nije  promenio prilikom ponovne posete sobi.

Mene čudi da niko na oba foruma nije pohvalio Wilson Benesch zvučnike, meni su oni posle Ktema glavni favoriti. Dobar mi je bio i Gallus ali od njih sam to i očekivao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo je puno soba, licno paznju sam oba dana usmerio na ono sto me je zanimalo a ostalo obisao na kratko.

Prvog dana sam promasio Rotary a Wilson Benesch oba puta.

Neko je na komsijskom forumu imao o njima pozitivan utisak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, taner said:

Prvi put kada sam posetio sobu puštali su Yello-Taklamaklan. Tu numeru odlično poznajem i slušao sam je na više sistema i meni je to zvučalo previše otvoreno,  rekao bih "šištavo" i taj utisak mi se nije  promenio prilikom ponovne posete sobi.

Mene čudi da niko na oba foruma nije pohvalio Wilson Benesch zvučnike, meni su oni posle Ktema glavni favoriti. Dobar mi je bio i Gallus ali od njih sam to i očekivao.

Ponovo stara ona o 100 žena i 200 . . . :)

IMO - Trafomatic Audio, Blumenhofer, Dr. Feickert Analoque, VdH, Rockna (DAC), Way kablovi . . . soba sa ubedljivo najviše pozitivne energije. 

Najzaslužniji za odličnu "vibru" je bio vlasnik Way Audio, Nune Popović. :dance2:

Naravno, možemo ovde sada debatovati o vrlinama i manama ovog audio sistema, ali meni je generalno pozitivan utisak.

Bejah oba dana. Što se tiče te "šištavosti", otvorenosti, etc.  ( kako su uvaženi članovi foruma sa ovih prostora pisali ) horne zv. kabineta, drago mi je da je @Impuls prvog dana, dakle u subotu posumnjao na phono sekciju sistema i bio je u pravu. :thumbsup:

U nedelju sam imao prilike čuti digitalnu sekciju ovog sistema (Rockna & Cammino) i svih tih negativnih epiteta vezanih za visokotonsko područje nije bilo ili ako ćemo terati "mak na konac", ti neželjeni efekti su bili svedeni na najmanji moguži nivo. Slušao tada od Bowie-a "China Girl", a Nune je, naravno, solidno otpanjio vol. pot.

Malo sam se raspitao i saznao da je phono bio Trafomatic Luna ( cevni phono sa C3g cevima), te je moguće da se ekipa iz sobe trebala možda još malo pozabaviti sa usklađivanjem parametara vrhunske VdH MC zvučnice Black Crimson.

https://www.trafomaticaudio.com/products/luna/

Sa druge strane, i to se može podvesti pod individualne preferencijale setovanja phono preamp-a.

Da zaključim, kao i u Hilandar sobi gde je Rotary Audio posložio zaista "tešku artiljeriju" u audio domenu, ni ova audio seansa nije bila bez "težine".

Naprotiv. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Doktor said:

Što se tiče te "šištavosti", otvorenosti, etc. 

Tu nešto debelo nije valjalo, kad sam pogledao izbliza na zvučnicima je jedan potenciometar bio odvrnut na izgled do kraja u desno a drugi do kraja u levo, e koji je koji nisam siguran (deluje kao da su utišani srednji a otčepljeni visoki). To se tako ne radi, kao da je gluv postavljao sistem, a tako je i zvučalo. Neko je pitao onog dečka sa bradicom zašto je tako setovano da vrišti, a on je rekao da su to horne i da to tako treba da se čuje, no comment. Samo je dinamika i definicija basa bila na visini zadatka za tako skup sistem, ali tonski je bio totalni debalans i vrlo neprijatan zvuk. Posle sam čuo od drugih da je sa digitalnim izvorom to bilo manje izraženo nego na gramofonu, što znači da i RIAA deo ima neki problem sa tonskim balansom. Meni to deluje malo neozbiljno za hifi show, ali ni kod većine drugih nije bilo mnogo bolje. Sem par časnih izuzetaka većina sistema je zvučala krajnje neprirodno i obojeno preko svake mere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Neko je pitao onog dečka sa bradicom zašto je tako setovano da vrišti, a on je rekao da su to horne i da to tako treba da se čuje, . . . .

Za ovo "dečko" sam siguran da dobiješ piće od Nuneta, a vrlo moguće i popust na neki od kablova iz njegovog kataloga.  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Za ovo "dečko" sam siguran da dobiješ piće od Nuneta, a vrlo moguće i popust na neki od kablova iz njegovog kataloga.  :)

Pa mlađi je od mene dosta, znači dečko.:tegovi:

PS

I mene su zvali dečko do pre par godina, ali to je već prošlost.:comando:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

očigledno da su momci tako setovali sistem, da im se tako sviđa...i meni se svidelo, bez obzira ne svetliji zvuk, možda i zato što je sve bilo skroz drugačije od klasičnog sajamskog zvuka gde je sve upeglano, doterano, utegnuto, do tačke kad postaje tunjavo i dosadno

da imam kintu (kao što nemam) sve ono uz trafomatic sobe bih turio u svoju sobu...baš me briga što mi je soba 19 kvadrata, što su bolji oni japanci:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, crni. said:

očigledno da su momci tako setovali sistem, da im se tako sviđa...i meni se svidelo, bez obzira ne svetliji zvuk, možda i zato što je sve bilo skroz drugačije od klasičnog sajamskog zvuka gde je sve upeglano, doterano, utegnuto, do tačke kad postaje tunjavo i dosadno

da imam kintu (kao što nemam) sve ono uz trafomatic sobe bih turio u svoju sobu...baš me briga što mi je soba 19 kvadrata, što su bolji oni japanci:D

Ja verujem da je to sve izuzetno dobro samo su oni iz za sada nepoznatih razloga to tako postavili. Evo slike gde se vidi to neobično setovanje potenciometara, jedan levo jedan desno.

Trafomatic.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, crni. said:

očigledno da su momci tako setovali sistem, da im se tako sviđa...

Ovde bih samo dodao da je svaki audio sistem u kome je zastupljena horna specifičan i poseban u smislu da se to nekome ni malo ne sviđa, do onih koji to kada čuju, uzimaju u svoje sisteme i to je kraj..

Ono što je interesantno za audio sisteme sa hornama - nema indiferentnih slušalaca. Ili vam se ta koncepcija zvuka, audio ustiska sviđa ili ne.

Nema ono  - tako tako. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...