Jump to content

Hi-Files Show 2018.


shonne

Preporučeni Komentari

46 minutes ago, shonne said:

pa otvarajte i pisite... koliko vidim, vecina nasih izlagaca tamo, osim gsn sefa, Mr Karana...

Bio je i Karan zastupljen kod Mjadje/VOX-a ( Dynaudio, Moon ). :)

Juce je oko 16:00 na prvom spratu u holu bilo IMO izuzetno. Ekipa sa prvog FAK-a. Emotivno, na trenutke je bilo cak i dirljivo.

Neke drage ljude nisam video godinama, upoznao par njih koje sam odlicno znao virtuelno, sada smo se videli, upoznali i u real life.

Odoh za kojih 15 min. jopet.

Meni drago jebro cu opet malo divaniti sa prijateljima, izlagacima koje znam unazad par decenija ( Solaja, Srdjan Krga/AV Impuls & Kii, DjNick/Melco, Rasa/Audio Note ). 

Slazem se da se otvori posebna tema. :thumbsup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar sajam, baš dobar

išao sam sa nixijem, a upoznao doktora, groznog, krstića...video šćepu, drage ljude iz dayensa i tako, bilo lepo

da počnem odmah od najjačeg utiska...i pored toga što je horna ili nešto drugo malo više prštalo, trafomatik je pokidao, ali stvarno...tu sam se više puta vraćao i baš bio očaran prezentacijom...možda i zato što je uvek svirao gramofon kad sam ja bio

WP_20181118_12_45_03_Pro1fa187a84227663f

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

auris takođe jako dobar ali ne kao onomad...veći zvučnici su bili na visini zadatka, a mali prilično razočaralii ali moguće je zbog veličine sobe, ne znam...

WP_20181118_12_59_59_Pro18e8730e23afe446

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mlađa i dynaudio standardni, to je uvek isto i nepromenljivo šta god on doneo

audio note, gužva i puno priče pa se muzika slabo slušala, ali i to je dobro poznat zvuk

kii lošiji nego prošli put

šolaja fenomenalan, ali mi trafomatic ipak bolji

av impuls sam slabo slušao...zvuk koji imam kući pa sam se malo zadržavao

dayens...onaj sistem za radni sto sjajan, bolje ne treba, takoreći kompjuterski hi-end...veći sistem već poznat zvuk... i dalje mi se sviđa

gallus...eh slovenci pa kakva vam je ono soba sa tri fotelje? 5 ljudi ne može da stane...ali zvuk...za te pare teško da može bolje, a mislio sam da ne volim digitaliju:pardon:

sretenović, nikakav dojam u donjoj sobi ali u gornjoj sa esse quadro mnoooogo dobrog zvuka...seas i ss poznati drajveri, ali zvuk potpuno drugačiji od očekivanog...verovatno sinergija sa mekovima je dala rezultat

na kraju fonos iz vršca...potpuno zapostavljena soba, nepravedno...valjda kad ljudi vide one grdosije kappa 8.2 pomisle na preprodavce sa kp pa ne ulaze :) ali meni je tu bio mnogo zanimljiv zvuk

toliko za sad

malo i drugi da nešto kažu :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam bio juče. Sajam je bio sjajan. Bilo je za svakog po nešto. Kad sam ušao, prošao pored neke gužve, kontao da je neko napravio prezentaciju nekog sistema u hodniku. Onda sam čuo muziku koja je izgledala tako realno, kao da čujem pravu harfu. Proguram se u šoku da vidim šta svira TOLIKO dobro, kad ono stvarno harfa. Onda skontam da nikad nisam čuo uređaj, bez obzira na cenu koji zvuči tako. Jedno malo otvaranje očiju usput za čime tragamo i da to nikad nećemo naći :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, crni. said:

WP_20181118_14_44_25_Pro104189f67888eb94

WP_20181118_13_57_45_Pro14679a698941f037

WP_20181118_12_43_50_Pro199ff99d639fcab5

WP_20181118_13_16_49_Pro10205a74fd1f1fd9

WP_20181118_16_01_20_Pro16935564be5d4458

Prva slika (beli zvučnici Gallus sa ION monoblokovima lampa + D klasa) po meni možda najbolji zvuk na sajmu, najuravnoteženiji po opsegu, neverovatna dubina i prostor, a sve to u nekoj malenoj sobici.

Trafomatic sa onim Nemačkim JBL kutijama  (treća slika) ubedljivo najbolja dinamika, ali nebalansiran zvuk horna je jedno +10dB iznad ostala dva drajvera. Bas, šta reći ko ima mesta u stanu, 15 incha je odgovor na sve u kutiji od 200-300l.

Esse Quadro neke ljubičaste kičeraj  kutije sa Scanspeak 7inch i Scanspeak 28mm visokotoncem takođe vrlo vrlo dobri. Klasika koja može da se napravi.

Dynaudio, totalno sam razočaran, slušao sam puno Dyn ali obe ove postavke na sajmu su katastrofa.

Znam da nije lako postaviti to da dobro svira po tim hotelskim sobama, ali nije sve u tome. Čuo sam i potpunu hifi konfekciju koja košta ko veći stan u centru grada.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

JBL kutijama  (treća slika) ubedljivo najbolja dinamika, ali nebalansiran zvuk horna je jedno +10dB iznad ostala dva drajvera.

mislim da su promašili oblik horne. na to čudo ide acoustic lenses...

s-l1600.jpg

ali je nestašica pa su stavili lavorčić koji pršti na sve strane :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, gluv_i_udaren said:

Ja sam bio juče. Sajam je bio sjajan. Bilo je za svakog po nešto. Kad sam ušao, prošao pored neke gužve, kontao da je neko napravio prezentaciju nekog sistema u hodniku. Onda sam čuo muziku koja je izgledala tako realno, kao da čujem pravu harfu. Proguram se u šoku da vidim šta svira TOLIKO dobro, kad ono stvarno harfa. Onda skontam da nikad nisam čuo uređaj, bez obzira na cenu koji zvuči tako. Jedno malo otvaranje očiju usput za čime tragamo i da to nikad nećemo naći :)

Suština.

Al valjda zato i ovaj hobi tol'ko zanumljiv :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Doktor said:

McIntosh ( uradio Clearaudio po nacrtima i narudzbini Mc-a)

Doktore dobro vece

Meni rekose napravio Sumiko za Mc... "high grade" bas tako mi rece covek na uvce ( Sretenovic ekipa )  :D

Bio juce i danas.   Bilo zanimljivih sistema.

Trafomatic i Blumenhofer se meni najvise dopao ( ne mislim da je to naj, samo moje misljenje ) iako je horna povremeno udarala po usima i gram svirao premalo.  Monoblokovi im gruvaju kad treba jako dobro.

Aery iz Vrsca misilim da je radio vrlo dobro, pa i vise, muzika isla sa DSDa bez dac chipa.  Da li je to ili sve zajedno meni se danas jako dopalo.

Franko Serblin / DcS / D'agostino isto jako dobro a Gallus takodje.

Ta soba na slikama sa Gallus zvucnicima, ne mozete da zamislite koliko je mala ovako na slikama a lepo svirale te kutije.

Kuzma ( D'agostino / Serblin ) uglavnom se vrteo tanjir, uhvatio jednu pesmu samo sa gramofona.... kakav je utisak Vama koji ste bili ako ste culi vise ?

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, krca44 said:

Doktore dobro vece

Meni rekose napravio Sumiko za Mc... "high grade" bas tako mi rece covek na uvce ( Sretenovic ekipa )  :D

. . . 

Ja zaista ne znam tog coveka iz Sretenoviceve ekipe, ali ja sam informaciju dobio upravo od vlasnika top McIntosh modela gramofona koji je upravo ovaj komad sto smo imali prilike videti i slusati ova dva dana na sajmu imao na probi dok ne stigne iz USA njegov primerak, i rekao da je Clearaudio bio izvodjac radova. :)

Kako bilo da bilo, tek cu ici i videti i cuti taj "jaci" model, pa slikam i pisem utiske. 

A evo i dodatno info :

http://forums.stevehoffman.tv/threads/mcintosh-turntables.599255/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

Ja zaista ne znam tog coveka iz Sretenoviceve ekipe, ali ja sam informaciju dobio upravo od vlasnika top McIntosh modela gramofona koji je upravo ovaj komad sto smo imali prilike videti i slusati ovba dva dana na sajmu rekao da je Clearaudio bio izvodjac radova. 

Ne znam ni ja , samo sam pitao coveka sa karticom oko vrata sta svira ( juce ) i to mi rece.  Zato sam stavio :D

Luxman sa Dynavectorom je svirao lepo, da dodam.

P.S. Ko zna ko je misteriozni tip sa karticom

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...