Jump to content

Jedan ili dva visokotonca?


Pigy

Preporučeni Komentari

Cvidzaju mi se....al ce da biju visoki ,ki Sv Ilija....    Znas ja sam imao jednu zamisao,za koju ce mi svi reci kako ne mere bez merenja,a to je eksperimentisanje,napravim kutiju od iverice ali zadnja strana da bude pokretna,drvene sine ,jedna na svakoj strani i onda kao fijoka se uvlaci ili izvlaci zadnja strana kutije i tako menja volumen kutije. a ispisem sa strane litrazu,tako da kad pomerim preko sine kao na metru ocitam litrazu. Pustim da radi zvucnik na frekvenciju do koje zelim da se cuje,recimo 130Hz,preko mobilnog telefona,sajt ton generator, i pomeram zadnju stranu polako,slusajuci zvuk,jer ionako se kutija pravi za nize tonove, posle pustim muziku koju cu uglavnom da slusam i obracam paznju na zvuk uz povremene korekcije zadnje strane,kad procenim da mi se taj zvuk svidja,pogledam litrazu i voila ete litraze. Ionako zelim ih u zatvorenoj kutiji.zbog cistijeg zvuga i boljeg tranzicionog odziva,linearniji pad...itd  sta velis?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Pigy said:

Pa probaj,mozda i okacis na youtubeta da cujemo, ima macak da mi poludi od super visokih.....   A sta velis za rucno merenje zapremine?

ti zvucnici su bili ugradjeni u neke vintage 3-way

Grundig zvucnike.

sto se tice tvoje sekiracije u vezi previsoke efikasnosti

ne sekiraj se.

ne mogu biti preefikasni, jer ni Grundig 8 inca bas koji je

bio u kutiji takodje nije preefikasan.

ali problem visokotonca nije velika efikasnost (to se lako resi),

nego mala ili nedovoljna (u tvom slucaju).

ja cu da ih probam svakako, samo sa kondom (6 dB)

da vidim sta i kako, jer ipak su mid-high.

recimo, za probu 10 ili 22u odoka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brine me da ovde ne budu previse izrazene frekvencije od 1-3kHz, ako su od 5-6kHz onda je ok...? Dal moze oavj zvucnik da ide do 130Hz,sta mislis ili ce morati i mid bas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Pigy said:

Brine me da ovde ne budu previse izrazene frekvencije od 1-3kHz, ako su od 5-6kHz onda je ok...? Dal moze oavj zvucnik da ide do 130Hz,sta mislis ili ce morati i mid bas?

nisam najbolje razumeo - do 130 Hz.

oni su mid-high mislim da ne mogu bash od 130 hz,

ako si na to mislio.

mogu verovatno od 300 ili 500 Hz pa na vishe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Morao bih onda da u tu kutiju ubacim i mid bas,mada ako nisu potrebni visokotonci, mogao bi tu da se doda i neki bas.  Da,pitao sam do 130Hz,jer sam mislio da FR ide od 130Hz do 7200Hz...?

Mozda bi proslo samo sa kondenzatorom -6db, a bas samo sa kalemom isto -6db,rezna negde na 600Hz?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vazi,obrati paznju i na celokupan zvuk ,dali neki tonovi,,strce,, zbog horne, da ne bude zvuk kao u filmovima sa Nemcima pa oni razglasi po ulicama...:yikes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...