Jump to content

Tannoy gold 12"


kilder

Preporučeni Komentari

Bio u pregovoru oko nekih Jbl drajvera i pošto su mi izmakli,igrom slučaja završim sa ovim Tannoy drajverima. Menjano im je vešanje,ali nije stavljeno originalno. Po meni bolje da nije ni menjano. Ne znam tačan model,ima samo serijski br (valjda) drajvera. Nadam se da će se lepo videti na slikama... Ne mogu bolje slikati,jer mi se telefon zaključava,čim ga prinesem bliže drajveru. f5b3be639c940278ac1e0f493375e272.jpg54038d174ed755e8566ec47cd2f08e03.jpgc0d71497829ec753ff461c0b9b56b093.jpgbbf63ccf68b213cea21cc12eb97a1285.jpg2fb9ab61951552a66fc9e736e615f84c.jpgc703717a63d41eec415163c014aad275.jpg

 

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam njihove skretnice,ali one će se manje-više lako napraviti... Ima šema i delova,samo da vidim koja im najviše odgovara... Ono što još nisam rešio je,koji ću tip kabineta. Ima na net-u mnogo rešenja,ali nemam mogućnosti da poslušam različite koncepcije,bas refleks,tl,horna,onken ili šta već... Pošto ovde ima dosta Tannoy-evaca,svaki savet je dobrodošao. Jeste da nisu 15-tice,ali nema se za veće... Takođe,ne znam ni da li imam odgovarajuću amplifikaciju,mada je solidna.. U pitanju je Aragon 2004 uparen sa Electrocompaniet ec1 preampom...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj slike da se vidi sve sto je napisano na nalepnici oko magneta

ako postoji ikakva razlika u napisanom izmedju dva drivera , slikaj oba i postuj

 

obavezno bi trebalo izmeriti Fs, da se ustanovi da li treba menjati vesanja ili ne , kad  lociramo koji je tacno model u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videću sa Zenom,ako je voljan i kad skupim parice,da li bi ih propustio kroz svoje šake... Inače,navodno im je vešanja radio neki Tannoy-evac iz Radio Beograda ili tako nešto,Dragan...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sad ću da slikam. Slabo se vidi,a ne mogu da približim mob.

daj slike da se vidi sve sto je napisano na nalepnici oko magneta
ako postoji ikakva razlika u napisanom izmedju dva drivera , slikaj oba i postuj
 
obavezno bi trebalo izmeriti Fs, da se ustanovi da li treba menjati vesanja ili ne , kad  lociramo koji je tacno model u pitanju


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, kilder said:

Videću sa Zenom,ako je voljan i kad skupim parice,da li bi ih propustio kroz svoje šake... Inače,navodno im je vešanja radio neki Tannoy-evac iz Radio Beograda ili tako nešto,Dragan...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 

to je najbolje.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo kod super red gold monitor 12 je ovako visoko "štipaljka" (MOLEX konektor)
5609760550_3764db4e13_b.thumb.jpg.eed08b3b0add7e396a3a7261922b8066.jpg
Moja osnovna pretpostavka je bila,da bi vredelo uzeti ih. Sad,nije da sam ih nešto mnogo slušao,a slušao sam dosta toga...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam na te drajvere i tipovao da jesu. E sad,problem je gde naći takva vešanja. Prekjuče nađoh na ebeju,pre kupovine drajvera za 42 funte i sad ne mogu ponovo naći te iste...

to je verovatno ovo čudovište SRM 12X  (verovatno imaš te drajvere)
1603144168_ScreenShot2018-11-17at5_40_45PM.png.42a10214087103ee20eeb23534858e9a.png
ovo nema ispod 2K evra
 


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...