Jump to content

Kutija / Kućište za Pass snagaše


goggolar

Preporučeni Komentari

Interesuje me ako neko pravi kod nas oveće kutije tipa:

http://www.audiokit.it/it/contenitori-hifi2000-dissipante-4u/276288-04-400b-silver-10-1npd04400b-contenitore-dissipante-4-unita-front-silver-10mm-4-dissipatori-cop-acciaio-neri-retro-acciaio-nero-.html

 

za preamp i gramafonski preamp sam našao ove:

http://www.petmk.co.rs/rkr.php

i prezadovoljan sam kvalitetom (Ako nekog interesuje mogu islikati pa postaviti)! Uzeo sam do sad dva za gramafonski preamp (XOno), mada ću još dva za alepha p1.7...

 

...ili ako neko ima "viška" da proda....eto me :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Zen Mod said:

cena koju vidis +22% talijanski porez + slanje bilo gde u EU oko 20-ak E

 

placanje karticom ili Paypalom

 

dakle , nadji adresu odakle ti mogu doneti 'nako

to sve znam, nego sam se pitao da možda podržim neke domaće diy-ere :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozoveš Milana iz 5MK i pitaš kakav crtež da mu pošalješ da ti napravi kutiju po meri i da vidiš šta ima od materijala. Čini mi se da za prednje ploče nema deblje od 2mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, ZASto said:

Pozoveš Milana iz 5MK i pitaš kakav crtež da mu pošalješ da ti napravi kutiju po meri i da vidiš šta ima od materijala. Čini mi se da za prednje ploče nema deblje od 2mm.

Uzimao sam od njega sečene komade za kutije, imao je 4mm možda ima i deblje. Meni je sve komade sekao hidrauličkim makazama pa se vidi trag na ivici, to može samo za plastifikaciju da prođe.

Ako ide eloksiranje, onda je mnogo bitan sastav materijala, inače ispada bezveze, šareno, flekavo ili boja nije sasvim crna itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, NIXIE said:

Ako ide eloksiranje, onda je mnogo bitan sastav materijala, inače ispada bezveze, šareno, flekavo ili boja nije sasvim crna itd.

To kod nekog pajsera, kod Ante iz Niš crno ko noć, nema fleke, nema zafrkancije kakav god marinija da mu daš.

http://www.pttimenik.com/alu-pvc-stolarija/nis/alu-i-pvc-stolarija-anta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^  Zato se meni Žika jada da ne može od "pajsera" da živi, jer mu šalju svakakve krševe da im on uradi da izgleda k'о bonbona. Aleks, nije sve baš tako jednostavno.

Da bi se uradilo kvalitetno i trajno, moraju se poštovati neki, makar minimalni, standardi. Sebi možeš da skrljindžaš i oprostiš propuste, pa i od tepsije da napraviš zanimljivo kušište.

Kad se radi po dogovoru, za drugog, radi se bolje nego za sebe, jer tuđe oči vide mane  koje se ne vide ni elektronskim mikroskopom. Žika jeste ozbiljan i vrstan stručnjak, i baš zato ne treba da trpi iživljavanje  i matretiranje od strane onih koji misle da mu pošalju (uvale) rđu a dobiju glac! i da to košta kikiriki.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ok.... Ja sam pričao baš sa njim, u vezi neke firme iz BG-a koja radi eloksažu, i onda se dešava da nije dobro pa šalju njemu na ponovno eloksiranje... I da ima tu 300 stvari, napon elektrolize, sastav hemije, da neuki greše pa ne ispadne dobro.

Da ne bude - jednom sam mu i ja odneo krš, znao sam da ne može da ispadne perfektno, on mi je onda potrvrdio da ne može da ispadne perfektno, i bilo je tačno kako je rekao - a ja sam bio zadovoljan jer je izvukao maksimum moguć.

U krajnjoj liniji, nije da sad ja nešto tu hvalim Antu - nego ga mnogo hvalim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo, materijal mora da je "eloksal" kvaliteta, i to je prvi preduslov za dobru zastitu, drugi je majstorski deo, koji je najcesce nesporan, i treci je kvalitet farbe, koji je najcesce veoma dobar, a ultra dobri pigmenti nisu jeftini i nema ih bas u farbarama iza coska... 

5 hours ago, neskor said:

bolje i jeftinije od hifi2000 neces naci kod nas

Sto se kutija tice je ovo resenje.

 

Postoji i kompleksniji pristup, da se konstruise kutija, i izradjuje deo po deo, to moze da bude bolje, ali ne i jeftinije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je za sada "laksi" deo, :) , dorada i finis.

Teze je precizno saviti gvojze, kada su unakazili industriju, a privatnicima slaba vajda od retkih a zahtevnih hifi diyera. :) 

Mislim, kojima je lakse da isporuce silne devize na neku maglu, a majstoru je dosta pivkana.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/15/2018 at 7:41 PM, Mikorist said:

I onda nije sve gotovo. Obično se šalju prednjice na doradu. Graviranje, dodatna eloksaža, dugmad, rupe za diode, udubljenja za dugmad - dodatne ploče....

I naravno stope krštene , jer su plastične original. :D

Što se toga tiče to nije problem, imam lasersku graverku, ubodnu bušilicu itd. šta mogu (a i jesam) da kotristim za ekstara finiš :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...