Jump to content

LS3/5A Studio Monitor kao diy projekat ( ideje, sheme, izbor driver-a, slike, sve ostalo )


Doktor

Preporučeni Komentari

Trenutni stalci su definitivno inferiorni, pogotovo što nisu ni punjeni peskom. Zvone ko (prazna) tepsija za pitu krompirušu, a to sigurno ne doprinosi ništa pozitivno :D

Svejedno sam i dalje u honeymoon fazi sa Falcon LS3/5a, toliko da su SB postali GB :)

@doktor - praviću stalke baš prema ovoj slici koju si okačio. Čak sam mislio i gaia nogice da stavim kao što su na prvoj slici, ali mislim da ću ići sa isoacoustics puck mini ispod kutija, a zadržati šiljke prema podu.

Napravio sam radioničku dokumentaciju za stalak, pretpostavljam da će biti gotovo kroz nedelju-dve i da će plastifikacija ispasti ok.

Snimak ekrana 2022-11-26 223641.png

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rezultat koristenja suba u ovom slucaju bi bila niza extenzija dole, kao i bolja definicija, a bogumi i prociscenje srednjih jerbo oslobadjas midwoof od najnizih, tako da je Doppler manji

a usput imas i killer stalke

testing.jpg

stuffed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, chakija said:

. . . 

Napravio sam radioničku dokumentaciju za stalak, pretpostavljam da će biti gotovo kroz nedelju-dve i da će plastifikacija ispasti ok.

:thumbsup:

Izvestavaj ovde ( ubaci i neku sliku ). Sa nestrpljenjem cekam zavrsetak stalaka, kao i prve tvoje utiske. :jump:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam da stavim drugačije stalke sa šiljcima ispod kutija. (Tnx DRAŽO :respect:

Na prvu nije bila neka razlika, ali kada sam vratio stare nazad i poslušao, primetno je da je u postavci sa šiljcima zvuk daaaaleko bolji.

Seča vena se nastavlja... 

 

IMG_20221129_193514.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, chakija reče

Probao sam da stavim drugačije stalke sa šiljcima ispod kutija. (Tnx DRAŽO :respect:

Na prvu nije bila neka razlika, ali kada sam vratio stare nazad i poslušao, primetno je da je u postavci sa šiljcima zvuk daaaaleko bolji.

Seča vena se nastavlja... 

 

IMG_20221129_193514.jpg

Meni malo nejasno: šiljci ispod zvučnika, ili šiljci ispod stalka (prema podu, ovi mali)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/27/2022 at 9:09 AM, Doktor said:

kabineti su babaroga, a cena je - ne moze da se naprave za te pare.

drvo, lak, mrezice, stikeri ...

samo, koliko ce da izadju kod nas, mislim carina, siping ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Doktor said:

Pise za šiping - 33.5 funtexa.

Carina - lutrija. ;)

kako god, ti kabineti sa slike su bombona, bukvalno.

jos, kad bi moglo bez carine ... bilo bi sjajno.

malo fali da se i ja otrujem, pa da umesto JR napravim LS.

drajvere (8 oma), kao i delove za skretnice, imam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/27/2022 at 12:12 AM, Zen Mod said:

rezultat koristenja suba u ovom slucaju bi bila niza extenzija dole, kao i bolja definicija, a bogumi i prociscenje srednjih jerbo oslobadjas midwoof od najnizih, tako da je Doppler manji

a usput imas i killer stalke

testing.jpg

stuffed.jpg

ajd da imas za ref. 

u pdf imas sav potreban info

pa ako te ikad zazulja, da moz da skutijas

 

LS3_5subs.htm.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razmisli malo ...... ne postoji sansa na ovome svetu da napravis nesto sto se bolje blenduje sa LS3/5 nego to u pdf

ako si se vec izbekeljio za kutije koje imas a ono da bi samo probao, sta ti je trosak jos malkice da probas?

jbte, ko da si muzicar :smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije problem trošak kutija i drajvera, već 240uF (duealunda) u skretnici koji su redno sa LS3/5a, a istovremeno u paraleli sa sub-om.

:bad_boys_20: 

Druga stvar - verujem da su ostali vrlo bitni parametri kao što su time alignment, group delay itd uzeti u obzir - problem je fleksibilnost i kako će da se uglabi sa sobom kao broj 1 uticajnim faktorom kada je bas u pitanju. (na stranu razlike u konceptu kompresija na ls3/5 i bandpas u AB1)

Voleo bih da čujem kako to radi.

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma zezam se, pasivni SUB je poslednje što bih pravio u životu. Aktivni SUB je zakon, sa svim mogućnostima i podešavanjima, smeštajem u sobi, mogućnošću da se isključi itd.  Čak i kad bih pravio nešto neobično, kao OB recimo, prvenstveno bih gledao da bas sekcija ide aktivno.:killer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, chakija said:

Ma nije problem trošak kutija i drajvera, već 240uF (duealunda) u skretnici koji su redno sa LS3/5a, a istovremeno u paraleli sa sub-om.

:bad_boys_20: 

Druga stvar - verujem da su ostali vrlo bitni parametri kao što su time alignment, group delay itd uzeti u obzir - problem je fleksibilnost i kako će da se uglabi sa sobom kao broj 1 uticajnim faktorom kada je bas u pitanju. (na stranu razlike u konceptu kompresija na ls3/5 i bandpas u AB1)

Voleo bih da čujem kako to radi.

motorrun, pa sta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...