Jump to content

LS3/5A Studio Monitor kao diy projekat ( ideje, sheme, izbor driver-a, slike, sve ostalo )


Doktor

Preporučeni Komentari

 

Sto bi Doktor rekao...

On 11/13/2018 at 10:01 AM, Doktor said:

Kakve ovo veze ima sa naslovom teme ?

Mislim da bi korisnija bila debata o starom konceptu "svirajuce kutije", koncepta tankog zida sanduceta, sto je solidno kompleksno za implementaciju, i pri izradi i u prostoru, ili savremenog sa cvrstom i mrtvom kutijom...nego ko moz' da izgugla bolju ponudu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dilema je inicijalna , ako je DIY u pitanju - ili pravis clone , ili pravis varijetet

ako se resis clon - onda by the book ........ uz debelo razmisljanje sta raditi sa spulnama u skretnici - praviti ih vrljave kao u originalu (da bi stalo unutra i smanjivanje cene) ili praviti kako Bog zapoveda , pa onda muku muciti jer su linearizaciju uradili sa vrljavim spulnama

elem - ja licno nikad ne bih pravio clone - previse skrgutanja zubima ......... il' bih kupio origigi ili bih pravio varijetet

chk malo ....... jesam vec pravio varijetet

ima 20 godina , prvo oba Svrljig drivera , onda gore T27 ...... onda dole B110 ....... outboard xover vel'ka ko kutija ........

slatko je to .....

al nekako ipak sladje kad zamasira 12" ili 15"

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako (ne) brljavim temu (izvinjavam se) lokalno se prodaje ova kutija

Radjena prema PMC TB2, 90db osjetljivost, Vifa P17 bass a visoki je D25AG 35. Oba radjeni za PMC, 6 ohma. Visoki sa ferofluidom.  bas je P17 aluminijska korpa polypropilen. Kutija TL.

Ako koga zanima javljam cijenu na PM

IMG_20181205_125630.jpg

IMG_20181205_125650.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

il' bih kupio origigi ili bih pravio varijetet

U tom smislu prvo obezbediti drajvere ok stanja. B110 ako nije teslacen, ne moze puno da mu fali, T27 moze svasta da dozivi, a nakon nabavke, krecu druge dileme.

Ako im je povoljna cena, posto su lako nadmaseni novim drajverima, pa ni moda ili nostalgija ne mogu bas da preteraju sa cenom.

Relativno jeftino moze da se pravi varijetet, i temeljno, pitanje je sta ze zeli postici i cemu ce da sluze ta dva mikroba.

Stoga je uvek otvorena opcija 12" ili 15"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Tema je stara ali i dalje interesantna...jel pao na kraju ProAc ili Falcon?

Mene je ranije veoma iznenadio omaleni PMC (mislim da je bio  DB1+) i od tada imam želju da probam neki ls3/5 u nekoj boljoj izvedbi.

Pominjani harbeth p3esr je mozda i najbolje all-round resenje ako uleti za korektnu cenu, ali falcon gold badge je toliko nahajpovan da bih njega najradije da poslušam.

Ne verujem da će bolje raditi od mojih trenutnih kutija, ali svejedno imam želju da čujem kod mene nešto tog kalibra/koncepta.

Moram da napomenem da na svakom od ranijih hifi sajmova uvek mi je dopadljiv zvuk bio od Harbeth - C7, M40, Graham - LS 5/9 i Spendor 2/3 varijanti...

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LS3/5 je poseban svet sam za sebe - ako si spreman da zrtvujes dinamicki potencijal radi detalja ali i dalje specficne lepote i ne sterilnog zvuka kako moze da bude sa modernim kutijama kojima je detalj najvazniji ....... onda je LS3/5 nesto sto moze da ti se svidi

i stvarno je najbolje koristiti ih kao near field monitore , jer su za to i napravljeni .... i onda svi poznati nedostaci ipak budu umanjeni

msm, zanimljiv stvarca

postoji varijanta - napravljena od strane LS3/5 entuzijasta - umesto stalka se napravi box istog footprinta kao LS3/5, visina je da malac taman dodje negde na pravu visinu za slusanje, a unutra je BR smesten jos jedan B110, cela skalamerija je sub po kanalu i stalak u isto vreme

skretnica na subu radi i visoki propust za sam LS3/5 i to podize dinamicki nivo kombinacije za rupu na kaisu 

vredi cuti, ali ne treba ocekivati cuda

moderni zvucnici istih gabarita su u prednosti po pitanju snage, tako da pretpostavljam da su i moderne iteracije LS3/5 u prednosti na tom planu u odnosu na origin

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru! Moram da napomenem da je kutija i furnir na harbeth kutijama za mene pojam kvaliteta...tako lepo uradjeno da te tera da ih maziš i kucaš :D 

Svestan sam ograničenja koja su neminovna za ovakve kutije - zanima me kakav bi utisak ostavila na mene ta lepota i prirodnost u srednjetonskom podučju.

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

kupi audience 5, prepravi skretnicu i uzivaj

msm, prvoljak je prcvoljak

zanimljiva stvar koju zaboravljaju svi kad je u pitanju LS3/5 familija - treba im 30W da prosviraju, a sa 32.5W crknu

malo preterujem, al tu je negde

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Nek kupi Dynaudio Audience 42S,  to ne crkava na 32,5W. Imam ja skretnicu rešenu a da ne izgleda vako snimak ko na sliki, nego malo bolje. To je teško i slušati na duže u originalu. :laugh1tooht:

Audience 42.jpg

ajd turi, kad si se vec rasprico, da se ima

al mali font slike :smesna: da ne mrcimo temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...