Jump to content

LS3/5A Studio Monitor kao diy projekat ( ideje, sheme, izbor driver-a, slike, sve ostalo )


Doktor

Preporučeni Komentari

13 minutes ago, Doktor said:

 

Još jedno pitanje - šta je to svetao zvuk, a šta taman ?

Pa znas ono...ttttsssssst... svetao zvuk, a tm tmtmmmm....taman zvuk :)

Mada, pricati samo o zvucnicima bar bez konkretnog pojacala nije relevantno...lepo bi bilo uporediti sve A na B, isti izvor, pojacalo, kablovi, samo menjaza zvucnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

^

Kakve ovo veze ima sa naslovom teme ?

Da ponovim naziv teme - LS3/5A Studio Monitor kao diy projekat

Ako je tako čvrsto definisano onda je odgovor samo jedan: Falcon acoustics. 

Koštaće oko 1000eur, znači isto kao polovni. A novo je novo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Ako je tako čvrsto definisano onda je odgovor samo jedan: Falcon acoustics. 

Koštaće oko 1000eur, znači isto kao polovni. A novo je novo.

Onda dolazimo do zaključka koji je @Zen Mod već napisao.

ProAc 10 Tablette Signature - sajamski popust ( ima u cenovniku ) 1.4k eura ( vrlo moguće još malo "dole" za ovaj ex-demo sajamski primerak ).

I ne mlatiš se sa nabavkom drajvera, elemenata za skretnicu, izradom same skretnice i sa stolarijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Doktor said:

Da li si slušao 1 na 1 Harbeth P3Esr i ProAc 10 Signature ?

Ista amplifikacija, isti izvor ?

Još jedno pitanje - šta je to svetao zvuk, a šta taman ?

Na zalost,nisam.Ali sam probao vise pojacala sa istim zvucnicima.Ja sam moje Harbethe kupio u Grckoj za 1.000e,dve godine stare,mint stanje,u kutiji.Zato ne znam da li se isplati praviti iste.

Otvoreniji ili zatvoreniji zvuk je stvar kompromisa u odnosu na neutralan zvuk.Meni licno smetaju izrazeni visoki tonovi,mada su mozda takvi prirodni.Tamniji zvuk bi zvucao kao kad bi slusao sa platnom ispred,mada ostaju prisutni svi detalji.Ne znam kako da objasnim.

P.S. ProAc ima taj svetao zvuk,pa preporucuju uparivanje sa lampaskim pojacalom da smiri te prstece visoke.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, grone said:

Od toga jedino ovo radi ono kao da radi! mislim da slusas music :P

Acustik-Lab SR Bolero

 

A ovo nije kanta ali nesto s.....

Mozda treba da idem u skolu da to slusam...


 

 

 

 

 

Grone - taj par sa slika - si pokupio slike na netu , ili su to mozda tvoje vlasnistvo?

ako jesu , eto prilike da se ti oparas bede , a usrecis Doktora

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ponosni sam vlasnik Rogers LS3/5  15 Ohm . Kupljene nove davne 1988 u Londonu po ceni 380 funti  (oko 1200 dm tada) + carina. Za moj ukus zaista dobra kutija koju nikad neću prodati . Kod mene lepo rade kako u maloj sobi (12 m) tako i u velikoj (40 m). Uslov su dobri stalci , amp sa parom belih bubrega i naravno soba prosečno dampirana. Zaista nedostaje donji spektar ali to se pokriva jednim REL subom ako treba. U kući mi je i par Spendor A5 . Nemoj da baciš toliki novac bez da ih čuješ u uslovima koji se traže. Srećno ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Zen Mod said:

 

 

Grone - taj par sa slika - si pokupio slike na netu , ili su to mozda tvoje vlasnistvo?

ako jesu , eto prilike da se ti oparas bede , a usrecis Doktora

:rofl:

Slike nisu sa neta,

Dodjite zajedno sa Doktorom u poseti dacu vam to povoljno,

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, dragan333 said:

Ja sam imao S3/5se ista filozofija zvuka, simpatican mali zvucnik. 

image-0.02.01.06d8fbbb388e458ca8b9fdbace26cc762f7b8042f29bcd4d44c0eede6aaa2f87-V.thumb.jpg.c9c8ba0f3ec4f099e1ca171df04392e4.jpg

image-0.02.01.930089e32eaf178750004db097418cf36e7014ced1dd1b8a3e65d54169116310-V.thumb.jpg.080a7001efa9c301de8cc27f0e5569e1.jpg

image-0.02.01.aa7df6d767e6d8948aafcdba13c5914207dd2a39407dfb62d78f6dc0dd44fbe2-V.thumb.jpg.8dfa05fab5d17ab748aab8bd3bc1e768.jpg

Bio, slusao, utisak je lep....analitican, ne napadan zvuk.....preamp je bio audiolab / izlaz tagmclaren, zar ne Dragance, ako se dobro secam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam ProAc Tabletice,samogradnju i to je radilo fantastično,jedino što im je pozicioniranje zbog nejakog basa ključno. Ali i ja sam koristio sub sa njima i tada se već dobija kompletno vrlo ozbiljan zvuk...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...