Jump to content

LS3/5A Studio Monitor kao diy projekat ( ideje, sheme, izbor driver-a, slike, sve ostalo )


Doktor

Preporučeni Komentari

@Doktore:

tebi se svideo ProAc,taj sto si slusao na sajmu..gde je on tonalno naspram danasnjih klonova LS 3/5,ili oridji,oridjija?..cena ni klonova,ni tih originala nije jeftina..nemo samo supica da bude skuplja od glavnog jela..vidi malo ovde:

https://www.pinkfishmedia.net/forum/threads/falcon-v-graham-and-stirling.200689/

sta bih ja radio zarad LS 3/5:ganjao par KEF B110+par KEF T27,skretnicu bih dao da se radi DIY,nakon sto sam video sliku sto je @neshkor postavio,jel ono cega se ja secam iz KEF KIT CS1 sto mi je drugar radio onomad,fabricka skretnica iz kita,nikakvih dodirnih tacaka nema naspram one sa prikacene fotke,izraditi kutiju za to je najmanji problem...oridji LS 3/5 se msm moze slobodno zaboraviti,za danasnje sumanute cene toga,za 50% kupujes najverovatnije ProAc novi sto si slusao,i svideo ti se....

B)

BTW Jungson LS 3/5 je bio ovde dubiozno seciran na jednom uporednom testu sa nekim oridji LS 3/5 (da li je bio Rogers,ili Spendor,ne secam se vec) u Heed Audio-u,sa kompletnom Heed elektronikom iz najjace serije,i misljenje "glavnog" iz firme je bio da je Jungson negde bio 90-95% od originala..sad,fetish je fetish,amin...

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Nema ni W11CY001... to je stari model.  ima sličnih.

ali je isto gatanje kad nemaš identične drajvere.

Evo ovo liči, samo mi nešto skupo.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Spendor-LS3-5a-65697182-oglas.htm

Ima kod Falcon da se kupe svi delovi, valjda original

https://www.falconacoustics.co.uk/bbc-ls3-5a.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam DIY,i ne znam da li bi se isplatilo da se prave,ali moj favorit su Harbeth P3esr.ProAc su za mene vrlo svetlog zvuka,sto mi ne prija,dok Harbeth vuce na tamniju stranu.Medjutim to sto oni reprodukuju,za mene je nesto najbolje sto sam cuo u fazonu LS3/5.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Doktor said:

Ovde i prvo pitanje - zasto ovde 10 Ohm-a ?

Mislim da ti sto se zovu 10 oma, nisu specijalni drajveri sa vecom impedansom, nego standardni 8 omski,

gde prosecna impedansa kutije mozda malo lici na 10 oma.

Kod tih kutijica sa uzanom prednjom plocom, da bi kompenzovali baffle step idu sa vecim vrednostima kalema u skretnici, sto posledicno ima rast impedanse midbasa u srednjem opsegu.

To je ono sto se vidi sa grafova impedansi Stereophile merenja.

Malko vece impedanse daju prostor pojacalima da rade bez nekog znacajnog opterecenja, tj da im izoblicenja budu mala.

https://www.stereophile.com/content/bbc-ls35a-loudspeaker-bbc-ls35a-specifications

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, zek said:

To ti je samo drvenarija za LS3-5A.-_-

Znam bre, nego jeftino je, pitam se da li je kvalitetno? Onako na prvi pogled deluje solidno 120+40 dolara, i sve lepo obrađeno za drivere i ima puno raznih finiša.

https://www.ebay.com/sch/m.html?_ssn=valeriabond&LH_PrefLoc=2&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=LS35a&_sacat=0

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Vix said:

Gledam skretnicu...kontam da je jako lepo upeglan, a ako pritom "nisu ubili zilu u zvuku" onda shvatam da se to nekome svidja. Nisam cuo pa necu da komentarisem, osim ociglednog - mali je....

Pa izvorno je projekiran za BBC tj za njihove tzv mobilne studije odnosno autobuse . Znači mali prostori . Osim Rogersa radio i je i Kef i još nekoliko firmi , nešto kao javni natječaj . Posao je dobio Rogers , ali i ostali su pomalo omastili brk . Rogers je poslije ( aidiofili su ih prihvatili ) napravio  sub  koji je kao anulirao nedostatak  basa , al očito u audiofilskoj zajednici nije "prošao " .  On je i danas kao pojam  i  ako ?  imate problema sa zvukom ko uzivo  slobodno napravi sa subom ili bez . ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Bajlag said:

Ovaj Pro Ac ima custom basic na bazi Seas Excel-a, a te igracke su reda 200 plus evra po komadu.

. . .

Ugrubo oko 500 evra samo drajveri.

Tako je. Plus skretnica, drvenarija, bajding postovi . . . dođe to do nekih 800-900 eura min.

Definitivno su kritični i stalci, ali ja bih ih stavio u moju policu sa pločama. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Aoxomoxoa said:

Ja nisam DIY,i ne znam da li bi se isplatilo da se prave,ali moj favorit su Harbeth P3esr.ProAc su za mene vrlo svetlog zvuka,sto mi ne prija,dok Harbeth vuce na tamniju stranu.Medjutim to sto oni reprodukuju,za mene je nesto najbolje sto sam cuo u fazonu LS3/5.

Da li si slušao 1 na 1 Harbeth P3Esr i ProAc 10 Signature ?

Ista amplifikacija, isti izvor ?

Još jedno pitanje - šta je to svetao zvuk, a šta taman ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...