Jump to content

EF86 RIAA


djmilicic

Preporučeni Komentari

moje licne preference su , bar kad su ceve u pitanju, ovim redosledom:

-shunt reg , sa ili bez pojacivaca greske , zavisno od konstrukcije

-bez regulacije , teeeesko filtrirano

-serijski reg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, djmilicic said:

Hvala vi puno obojici. Evo, sad je vikend, pa ću da probam da raskupusam prethodno napajanje. Javljam rezultate.

Још нешто да додам.Твој пре троши доста струје.Не знам да ли си остао на 6Н6П или си употребио 88-ицу.

Струја катоде коју може да испоручи ЕЦЛ је 50мА.Не би требао да је оптеречујеш са више од 2/3 струје.Треба да погледаш на графикону када

у односу на РЛ,преднапон долази на 0(нула) волти па да прочиташ ту струју,па онда све то сабереш за ОБА канала.

Лако се може десити да ће ти требати 2 модула,што је одлична ствар јер и звучница је дуал моно,зар не?:icon_idea:

ПС.

Нисам хтео да давим.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo RIAA ide na regulator. Bafer sa 6N6P će ostati na C-L-C-L-C-R-C filteru. Napajanje regulatora će ići posle C-L-C-L-C ili C-L-C dela (u zavisnosti da li ću imati dovoljno da na B+ pentoda imam isto 255V kao do sada). Inače potrošnja cve sa baferom je oko 42mA, što je previše za regulator.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U knjizi Nikole Vukusica, postovane ovde negde na forumu ( 1. izdanje strane 235 -239 ), u delu koji se bavi oktal preampom ima stabilizacija koju mislim vredi videti makar na papiru.

Cevno ispravljanje sa 5U4, CLC pa stabilizacija sa 6AS7 ( dva triodna sistema ) uz koriscenje zener dioda ili 2xOD3 umesto njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...