Jump to content

Thorens Restek V1 preamp


revox

Preporučeni Komentari

30 minutes ago, revox said:

Tako je mada ovi ne5534 lijepo zvuce ... sto bi rekli old school

I sam preamp je bio specificno cudo 80-ih. Plus koncepcija koja se poprilicno odrzala, i ima finu dizajnersku logiku, napajanje izvan kutije, u kutiji minimizam i odlicni autio cipovi, za to vreme vrhunski te namene, komponente inzenjerski dovoljne, jedna fino i pametno koncipirana komercijala, cistog izgleda.

 

Naravno, nakon vise decenija, su se neki detalji isperfekcionisali, moda promenila, pa se sata isteruju bube i detalji od prikljucaka, preko napajanja do filozofije vrste komponenti, jos boljih cipova ili diskretnih opcija...

 

To lepo i cisto svira, ali ima dosta mesta za novousvojena i dostupna poboljsanja. Uz to je koncepcijski u neskladu sa lampasem..., slabija je karika.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

To lepo i cisto svira, ali ima dosta mesta za novousvojena i dostupna poboljsanja. Uz to je koncepcijski u neskladu sa lampasem..., slabija je karika.. 

Tako je imaju neki germani rad to za 300-400 evrica ... mislim da se to ne isplati

Meni sasvim ok radi sa ove lampe ... ne znam 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima on i vezije V2, v3, moguca je izmena konektora bar na fono ulazu, opcija internog prilagodjenja bez dodatnih spoljnih zahvata, i zamena regulatora napona, za neku suptilniju opciju..to je najmanje dramaticna promena, ali promena.

Malo veca promena je prelazak na neke OP ili LT cipove, ali bez podnozja, zatim ubacivanje i prepeglavanje riaa sa malo ozbiljnijim kondovima, malo dodavanja blokova elektrolitima..

 

I sve moze postupno da se dodaje, i izmesta iz 80-ih, mada sam ja pomalo pristalica neokrnjenosti vintage sprava(uz laki refres), a ako se zeli kvantni skok, onda ili pazar ili diy...od nule, uz sakupljanje finih i operativnih ideja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Ima on i vezije V2, v3, moguca je izmena konektora bar na fono ulazu, opcija internog prilagodjenja bez dodatnih spoljnih zahvata, i zamena regulatora napona, za neku suptilniju opciju..to je najmanje dramaticna promena, ali promena.

Malo veca promena je prelazak na neke OP ili LT cipove, ali bez podnozja, zatim ubacivanje i prepeglavanje riaa sa malo ozbiljnijim kondovima, malo dodavanja blokova elektrolitima..

 

I sve moze postupno da se dodaje, i izmesta iz 80-ih, mada sam ja pomalo pristalica neokrnjenosti vintage sprava(uz laki refres), a ako se zeli kvantni skok, onda ili pazar ili diy...od nule, uz sakupljanje finih i operativnih ideja...

Slazem se ... uradio bih nesto oko osvezenja ... opamp ovi ne znam meni lezi ova zvuk koj sad daje ... I svaka zamjena elemenata sa boljim do razumne granice ... nikakve radiklne intervencije ... mislim da je prethodni vlasnik vec zamjenio volume pot sa alpsom ... to nije bilo u orginalu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Zen Mod said:

bolan instranumenat ohmetar u ruku i vidi da li su ta dva phono inputa u kratkome spoju

 

meri vruce , masa jeste sigurno

Mjerim kad dojdem doma trenutno radio na drugom problemu

1541939004893-1569603117.jpg

Opuvali kuvanu jagnjetinu I mladu telecu dzigericu zena I ja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, ninja said:

Ja koliko vidim ima samo jedan phono. Ako priključi na jedan pa onda na drugi kao što kažeš, sta biraš na prednjoj strani za jedan i za drugi ulaz? 

Tako je na selektoru signala je samo jedan phono ...nic nema da se bira ... a jednako radi bilo koji phono ulaz odzada da ubodes  ... to me buni ... cemu dva ulaza

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...