Jump to content

Thorens Restek V1 preamp


revox

Preporučeni Komentari

44 minutes ago, revox said:

Koji je taj od 1mf sprezni I koji je ulazni ... ovaj od 47???

Koliko vidim svi su stavljeni 1uF sprežni blokovi (1. J63 sivi), nema nigde tog 47uF elektrolita na ulazu. Deluje kao da je stavljeno 2kom 1uF paralelno na izlazu, a nema nikakvog kondenzatoru na ulazu.

Samo dva elektrolita ima na PCB ( oba u povratnoj sprezi na masu back to back) koje si već zamenio i ništa više od elektrolita na PCB.

Ulaz ide ne nogicu 3 od NE5534, izlaz je nogica 6 pa prati vodove i videćeš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ti i dalje kazem - ne diraj nista osim te keramike

mozes ulaznom kondu od 47u da stavis u paralelu blok od 470n do 1uF , ali bilo sta drugo da menjas , sifra ti je g za g

 

edit - ako je to stvarno sema tvoje iteraciej preampa 100%

ene , vec sa slika je sve bilo jasno

ti sad vidi , imas saveta i levo i desno

sto bi onaj reko ..... kom se carstvu prikloniti .......  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/30/2018 at 8:50 AM, revox said:

ovaj to radi profi

ne bi da nema prodju

 

Evo čovek je probao u O2 SPARKOS

https://www.headphonesty.com/2018/03/1667/

 

 I couldn’t hear a difference between any of the op-amps when used in the Objective 2. NwAvGuy states that high-end op-amps “…may show their true colors in critical applications, like say inside a $20,000 audio analyzer, [but] it’s hard to imagine where they offer any real-world benefit inside a headphone amp.”

The SparkOS SS3602 is an extremely well made and impressive device, and in a different scenario may be the perfect solution for squeezing that last bit of performance from top end gear. With the humble O2 however, buying better headphones or (perhaps) a different amplifier is going to yield a far more significant sound quality improvement than investing in high-end boutique op-amp replacements.

 

Nije uspeo da čuje razliku između gomile opampova - bukvalno gomile.......

Ako je topologija u kojoj se nalazi opamp od 50 do 150 evra  možeš da staviš opamp i od 100 evra biće mala razlika ili nikakva.....

Mora cela šema da se prilagođava i menja....jer će u govnetu sve da svira kao govno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Koliko vidim svi su stavljeni 1uF sprežni blokovi (1. J63 sivi), nema nigde tog 47uF elektrolita na ulazu, deluje kao da je stavljeno 2kom 1uF paralelno na izlazu a jedan na ulazu.

Samo po dva elektrolita ima u napajanju 220uF koje si već zamenio.

Ulaz ide ne nogicu 3 od NE5534, izlaz je nogica 6 pa prati vodove i videćeš.

Mislio sam na ovog od 47 sto je Zen pominjo

3 minutes ago, Zen Mod said:

ja ti i dalje kazem - ne diraj nista osim te keramike

mozes ulaznom kondu od 47u da stavis u paralelu blok od 470n do 1uF , ali bilo sta drugo da menjas , sifra ti je g za g

 

edit - ako je to stvarno sema tvoje iteraciej preampa 100%

ene , vec sa slika je sve bilo jasno

ti sad vidi , imas saveta i levo i desno

sto bi onaj reko ..... kom se carstvu prikloniti .......  :smesna:

Sema je od v2 I ista je kao v1 reko mi lik sto mi poslao

I nemo da si taki fino mi napisi sto sve  I trebalo da se zamjeni pa pusti meni da odlucim ... znas da sam bandoglavi jarac:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, revox said:

Mislio sam na ovog od 47 sto je Zen pominjo

Editovao sam post, ja ne vidim nikakav elektrolit da ide na ulaz, nogica 3.

 

Koliko vidim svi su stavljeni 1uF sprežni blokovi (1. J63 sivi), nema nigde tog 47uF elektrolita na ulazu. Deluje kao da je stavljeno 2kom 1uF paralelno na izlazu, a nema nikakvog kondenzatoru na ulazu.

Samo dva elektrolita ima na PCB ( oba u povratnoj sprezi na masu back to back) koje si već zamenio i ništa više od elektrolita na PCB.

Ulaz ide ne nogicu 3 od NE5534, izlaz je nogica 6 pa prati vodove i videćeš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Evo čovek je probao u O2 SPARKOS

https://www.headphonesty.com/2018/03/1667/

 

 I couldn’t hear a difference between any of the op-amps when used in the Objective 2. NwAvGuy states that high-end op-amps “…may show their true colors in critical applications, like say inside a $20,000 audio analyzer, [but] it’s hard to imagine where they offer any real-world benefit inside a headphone amp.”

The SparkOS SS3602 is an extremely well made and impressive device, and in a different scenario may be the perfect solution for squeezing that last bit of performance from top end gear. With the humble O2 however, buying better headphones or (perhaps) a different amplifier is going to yield a far more significant sound quality improvement than investing in high-end boutique op-amp replacements.

 

Nije uspeo da čuje razliku između gomile opampova - bukvalno gomile.......

Ako je topologija u kojoj se nalazi opamp od 50 do 150 evra mož da staviš opam i od 100 evra biće mala razlika ili nikakva.....

Mora cela šema da se prilagođava i menja....

Miko ne popaljuj vatru ... rekli smo da opampove u riaa nece mijenjamo ... e sad u line ce da vidimo ... al kako su raspolozeni da daju preporuku I u taj merak ce mi se ukake :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, revox said:

,,,,,,,

I nemo da si taki fino mi napisi sto sve  I trebalo da se zamjeni pa pusti meni da odlucim ... znas da sam bandoglavi jarac:rofl:

ja ti napisao onomad , si ti crtao i oznacavao ...... menjaj keramiku , ostalo ne diraj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

p.s.

Isto važi i za slušalice....ako je testirao na slušalicama koje su šit - sve će da svira kao šit - šta god zakačiš:smesna:

Nemo drug da se vrijedjamo :smesna:.. sto je ovde govance:smesna: I okle sad slusalice u prici :127fs1866968:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Samo dva elektrolita ima na PCB ( oba u povratnoj sprezi na masu back to back) koje si već zamenio i ništa više od elektrolita na PCB.

Sad tek vidim, jedan je u povratnoj sprezi, drugi na onom delitelju naponskom na ulazu, definitivno nema sprežnog 47uF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Sad tek vidim, jedan je u povratnoj sprezi, drugi na onom delitelju naponskom na ulazu, definitivno nema sprežnog 47uF.

Drug ja ne vidim nista niti umijem da citam niti znam sto pricate ... elem sve sam nabavio sto ste trazili I fino mi recite sto je za zamjenit ... ako nastavite ovako ima da me sludite dibidus :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, revox said:

Drug ja ne vidim nista niti umijem da citam niti znam sto pricate ... elem sve sam nabavio sto ste trazili I fino mi recite sto je za zamjenit ... ako nastavite ovako ima da me sludite dibidus :smesna:

Ništa više osim onih keramičkih, kako reče Zen. Ostalo je u redu, a rekao si da nećeš OP da menjaš.

Sad se baci na napajanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...