Jump to content

Thorens Restek V1 preamp


revox

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, Zen Mod said:

slikaj ta dva mala keramicka , sta pise na njima

ove ostale ne diraj ....... ili diraj - stavljaj koje ti volja , samo ti mozes cuti ima li razlike i svidja li ti se

MKS, MKP, MKstajaznam ..... sve je to ista boranija ..... postoji par vrsta kondova koji su cenjeni , al baba nesto nije u tim vodama .... sinko :)

Slikam sjutra ... spakovo ga I sad slusam ...  masniji zvuk ... detaljniji .... bolja stereo slika na prvo slusanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Zen Mod said:

taj drugi , natuntan na pin3 bi valjalo zameniti nekim styroflexom ..... msm i nema cime drugim , ako se vec nema superkosher silver mica

ce nabavimo i ti ultra fine  ... samo blago meni da ja islikam te drnalice pa da mi se kaje sto da se mijenja I sa cime

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, revox said:

ce nabavimo i ti ultra fine  ... samo blago meni da ja islikam te drnalice pa da mi se kaje sto da se mijenja I sa cime

Za phono uglavno to što je Zen rekao, styroflex ili silver mica male tolerancije 1-2% ili veći broj komada nekih jeftinijih (polipropilen) pa selekcija i uparivanje.

Mada ja lično mislim da kad se već igraš sa tim, u sledećoj iteraciji treba pre svega da izvadiš OP, staviš kvalitetna 8pin postolja i probaš nešto bolje od NE5534, to će više da se čuje nego sve ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, revox said:

  "Nisi planirao ni NE5534 da zameniš?"

To nisam za sad ... ko zna ... kazu da su ovi u njemu bili najbolji tada ... a I da sad imaju smek old school zvuka ... a ja nesto nisam ponesen za ovim novim ... prvise svijeto 

Za sad sam naprvio dosta pomaka 

Ja sam probao u dva MM phono-a da NE5532 i 5534 zamenim boljim > LME49710 i LM49720 (probao sam i još neke, ne znam sad brojeve) i na kraju sam vratio kako je bilo predviđeno... Nekako mi je bolje, tj. kao da muzika teče prirodno, ne umem da objasnim... Želim ti da nađeš ono što ti najviše prija i da onda samo menjaš igle... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, NIXIE said:

Za phono uglavno to što je Zen rekao, styroflex ili silver mica male tolerancije 1-2% ili veći broj komada nekih jeftinijih (polipropilen) pa selekcija i uparivanje.

Mada ja lično mislim da kad se već igraš sa tim, u sledećoj iteraciji treba pre svega da izvadiš OP, staviš kvalitetna 8pin postolja i probaš nešto bolje od NE5534, to će više da se čuje nego sve ostalo.

Evo da probam da skinem semu pa da vidim sto raditi I koje kondove sa kojim mijenjati

Sto se tice opampa ne znam ... nije problem kupit neki ... al bijahu komentari ovde a I na drgim forumima da moze bit problema sa oscilovanjem (sto god to bilo :unsure:) il sa novim opampom rad ostale konfiguracije il sa  postojecim sa promjenom na elemenata ... ne kontam ... ne razumijem se u to ... samo citam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Dual said:

Ja sam probao u dva MM phono-a da NE5532 i 5534 zamenim boljim > LME49710 i LM49720 (probao sam i još neke, ne znam sad brojeve), i na kraju sam vratio kako je bilo predviđeno... Nekako mi je bolje, tj. kao da muzika teče prirodno, ne umem da objasnim... Želim ti da nađeš ono što ti najviše prija, i da onda samo menjaš igle... :)

Takav komentar sam procitao na mnogim forumima oko ovog opampa ... ima ih u studiskoj opremi I na tim forumima komentarisu da se vracaju na ovaj poslije promjene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, revox said:

Takav komentar sam procitao na mnogim forumima oko ovog opampa ... ima ih u studiskoj opremi I na tim forumima komentarisu da se vracaju na ovaj poslije promjene

Ja sam u Marantz CD63 zamenio originalne JRC... (japanski isti kao 5532) sa OPA2604 i to je bilo veliko poboljšanje, zato sam te i pitao. Probao sam i druge, ali OPA se pokazao najbolje. Nema ništa dok ne probaš sam. Kad skineš šemu biće lakše zaključivati šta menjati od svega toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, revox said:

Takav komentar sam procitao na mnogim forumima oko ovog opampa ... ima ih u studiskoj opremi I na tim forumima komentarisu da se vracaju na ovaj poslije promjene

najbolje je nemati opamp uopšte... samo cinemagi i par tranzistora

Screen Shot 2018-12-27 at 3.19.04 PM.png

 

ovako izgleda studijska oprema po Kaliforniji.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ja sam u Marantz CD63 zamenio originalne JRC... (japanski isti kao 5532) sa OPA2604 i to je bilo veliko poboljšanje, zato sam te i pitao. Probao sam i druge, ali OPA se pokazao najbolje. Nema ništa dok ne probaš sam. Kad skineš šemu biće lakše zaključivati šta menjati od svega toga.

Ja sam u b225 ostavio BB2132PA  na fiksnom izlazu I to radi fenomenalno na variabilnom zadrzao stare RC5532N ... probao I BB2604 al su 2132 bolje radili I legli meni ovi 2604 sjede u steku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, revox said:

Takav komentar sam procitao na mnogim forumima oko ovog opampa ... ima ih u studiskoj opremi I na tim forumima komentarisu da se vracaju na ovaj poslije promjene

To je i realno ocekivana reakcija ako je NE5534 inkorporiran kako treba.

Nije poenta u ultrabrzim pojacavacima niti u sumu koji je nizi 10-20dB ali u zoni ispod 110dB, to je ionako daleko od osetljivosti.

U nekim situacijama ultrabrzi pojacavaci mogu da zaosciluju, mogu da se ne snadju sa nezgodnim opterecenjem, pa da ispadne gore nego sto je bilo, a sam pojacavac po sebi je znacajno mocnijih pojedinih parametara.

Pride, veci deo te moci je okrenut ka visim frekvencijama, nebitnim za audio, a recimo ponasanje na niskim nije obavezno superiornije, Sto se nivoa suma tice, to je sve daleko ispod konfiguracije, suma lejauta, okolnih komponenti, pa ni taj benefit ne moze da se iskaze u punom i pre svega primetnom sjaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj Restek recimo, ima vrlo osrednje napajanje, vrlo primitivan lejaut koji ne brine puno o efektu antena i medjukapacitivnostima vodova, pa bi uvodjenje nekog ultra cipa, instrumentacionog tipa, sa vrlo malim strujama biasa, imalo vecu verovatnocu proizvodnje problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za sad sam dobio I vise nego sam ocekivao ... dominatno zapazanje je da je bolja stereo slika izmjenom elektrolita ... ima vise detalja u visokim I srednjim koji su se ranije isto culi ali sada su prezentniji ... bas je ostao slican malo masniji I fokusiraniji ... sve u svemu se isplatilo ... imajuci iskustvo sa zvukom koji sam bobio u b225 sa BB misli dae, bi mi na fono to ne bi leglo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Ovaj Restek recimo, ima vrlo osrednje napajanje, vrlo primitivan lejaut koji ne brine puno o efektu antena i medjukapacitivnostima vodova, pa bi uvodjenje nekog ultra cipa, instrumentacionog tipa, sa vrlo malim strujama biasa, imalo vecu verovatnocu proizvodnje problema.

Poslije upgrade riaa definitivno radim bolje napajanje ... I mislim da cu tu za sada stati ... mozda ptomjena postojeceg opampa sa istim takvim nekog drugog proizvodjaca I novije produkcije ako ima efekta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih to preporucivao iz prostog razloga sto je riaa u pitanju, em ekvalizacija em  veliko pojacanje...

Amp rolling ali uz kontrolu desavanja sa riom, ili se kaze riaa-om :) 

Uostalom, ima DIY polje, za od nule pa do .... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...