Jump to content

Thorens Restek V1 preamp


revox

Preporučeni Komentari

16 minutes ago, NIXIE said:

 Nisi planirao ni NE5534 da zameniš?

 

12 minutes ago, Mikorist said:

Upravo to pišem....

Ovaj je najbolji OP koji postoji - što se tiče THD (2011 je izašao)

https://www.mouser.co.uk/ProductDetail/Texas-Instruments/OPA1612AQDRQ1?qs=sGAEpiMZZMtxdzBvM0rKcT%2bJ7SlI7crb5i5hLtG5v4A=

ali mora da ide na DIP adapter

To nisam za sad ... ko zna ... kazu da su ovi u njemu bili najbolji tada ... a I da sad imaju smek old school zvuka ... a ja nesto nisam ponesen za ovim novim ... prvise svijeto 

Za sad sam naprvio dosta pomaka 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, revox said:

Ne znam koji su a ne umijem da procitam sa stampe?

Ovi beli blokovi oko NE5534. Video sam da si uzimao stiroflexe za ulaz pa reko da nisi resio i ovde da ih primenis. Nema veze, ako nisi crtao semu bolje nista ne cackaj napamet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, mutayu said:

Ovi beli blokovi oko NE5534. Video sam da si uzimao stiroflexe za ulaz pa reko da nisi resio i ovde da ih primenis. Nema veze, ako nisi crtao semu bolje nista ne cackaj napamet.

Slikao sam pa ako ko mogne da procita sa fotki bilo bi dobro ... onda bi ih zamjenio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NE5534 je veoma star dizajn koji često zahteva komponente spoljašnje kompenzacije. Često zahteva znanje a i ubeđivanje da bi se održao odnosno ne oscilovao i bio  stabilan. OPA1611/1612 je interno kompenzovan i u principu, mnogo lakši za upotrebu. Međutim, njegov propusni opseg je mnogo veći od NE5534. U zavisnosti od primene i opterećenja , može se ponašati drugačije u kolu. Što bi rekli u žargonu ovde - oduvao bi NE5534 . . .:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, mutayu said:

Ovi beli blokovi oko NE5534. Video sam da si uzimao stiroflexe za ulaz pa reko da nisi resio i ovde da ih primenis. Nema veze, ako nisi crtao semu bolje nista ne cackaj napamet.

Slikao sam pa ako ko mogne da procita sa fotki bilo bi dobro ... onda bi ih zamjenio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, revox said:

IMG_20181226_215829.jpg

Ovo je fotka na jako svijetlo tak da se vide I vodovi I djelovi

1uF, 220nF,27nF, 15nF

al su samo te keramike kriticne , ta veca najverovatnije , ta mala je mozda samo kompenzacija , nije u Eq

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, revox said:

Slikao sam pa ako ko mogne da procita sa fotki bilo bi dobro ... onda bi ih zamjenio

Oni beli blokovi - verovatno svi tipa MKT ili MKS: Prvi broj ti je kapacitet u mikrofaradima, zatim ide slovo za toleranciju (J=5%, K=10%) i drugi broj pokazuje dozvoljeni radni DC napon. Dosta su velike tolerancije, doduše nisu svi oni u RIAA grani povratne sprege ali opet oni koji jesu 5% je puno (ne verujem da su selektirani merenjem). Treba skinuti šemu da se vidi šta je bitno a šta ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slikaj ta dva mala keramicka , sta pise na njima

ove ostale ne diraj ....... ili diraj - stavljaj koje ti volja , samo ti mozes cuti ima li razlike i svidja li ti se

MKS, MKP, MKstajaznam ..... sve je to ista boranija ..... postoji par vrsta kondova koji su cenjeni , al baba nesto nije u tim vodama .... sinko :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tog prcu izmedju pinova 5 i 8 ne dirati - to je kompenzacija i nema neke vajde menjati za bolji tip kad je namenjen za ihaj freq.

taj drugi , natuntan na pin3 bi valjalo zameniti nekim styroflexom ..... msm i nema cime drugim , ako se vec nema superkosher silver mica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...