Jump to content

Šta je to pasivni pretpojačivač?


Pigy

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, NIXIE said:

Ja tražim one sa minimumom metala

Opet neka pomodarija iz kruzoka suptilnog slusanja?

Pa koristi balansni ulaz, ako neutrik RCA ne valja po fantaziji.

Potovi treba minimalno da su zatvoreni, pa onda da pricamo o vrsti paste i kontakta, eventualno i klik mehanizma, a ta komercijala iz 80-ih je za nijansu manji krs od krsa.

Balans ne utice na impedanse? Ili da.

Ili  drugacije, da li balans utice na impedanse i zasto da? :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

da li balans utice na impedanse

Pa utiče, recimo ulazni otpor: prvi je taj balance od 50k pa volume još 50k paralelno i na kraju Leach 20k. Znači kad je volume na min. ulazna je 25k, kad je na max. onda sa Leach  dođe sve paralelno  oko 11k.  Bez balance pot. bilo bi max. 50k i min.14k sa Leach.

Izlazni je vezan valjda samo za volume pot. i najveći je na pola otpora pot. u paraleli znači 12,5k što je dosta visoko, mora biti baš kratak i low capacity kabal do pojačala.

Balans mi treba za probe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, neskor said:

imam bas ovakve RCA konektore i nikad mi nije bilo jasno kako da zalemim masu :o

posto na one debele krajevi nije moguce staviti kalaj, samo spadne 

aeProduct.getSubject()

 

Lemilica 60W minimum, i kratkotrajno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, vladd said:

Posle nas fenseri zezaju da se ne moze napraviti nista da valja, i samo ako se kupi novo i moderno to je prava stvar...skoro da su u pravu..

Za to me baš briga, nego da li je dobar ovaj sklop da ga ubacim u krš? Malo pojačanje nije na odmet. Bez releja naravno, a razmišljam da stavim neki BD139 umesto IRF.

 

Pages from pre-1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

Napravi ovo: https://www.diyaudio.rs/topic/5251-mosfet-trioda-mju-folover-verzija/

Nešto malo komplikovanije od tog sklopa, a zvučno da ne pričam, već ispričano.

Za ovo nema mesta u onoj kutijici. Da stavim onda pravu triodu (recimo 5670 je mala po visini) i napravim klasičan CF?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aleks said:

Lemilica 60W minimum, i kratkotrajno.

Upravo, i konektor da stoji na vlaznoj krpici. :) 

Sto vise lokalizovati grejanje.

U principu se moze obmotati zica ili folija, postaviti caura(nalik onima za krimpovanje) i odrzati okvirna impedansa, da li je inicijalno 50 ili 65 oma, svejedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/11/2018 at 12:47 AM, Aleks said:

Npr Rotel RHC10.

Nema napajanja, samo prenosi signal / atenuira.

rhc-10-1-rotel.jpg

rotel-pretpojacalo-rhc10-slika-17116266.jpg

( No gain, no pain :D )

Ovo nije neka mudrost za diy, mozda je malo kompleksnije odraditi dugmice, ali ploca, otpori, mozda manji broj ulaza..realno izvodljivo, cisto i uredno, sa kupovnom ili pravljenom, pa i adaptiranom kutijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Ovo nije neka mudrost za diy, mozda je malo kompleksnije odraditi dugmice, ali ploca, otpori, mozda manji broj ulaza..realno izvodljivo, cisto i uredno, sa kupovnom ili pravljenom, pa i adaptiranom kutijom.

Kutija je 10x veća nego što stvarno treba, koji će mu još i PCB?:nonono:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE Ma bre, pravio pa znam. Uspešno i prodao. Kupac prezadovoljan. Plus gomila njih što pravili. A cena koštanja izrade < od pomenute triode ;)

DSC05585.JPG

DSC05589.JPG

DSC05584.jpg

DSC05592.JPG

Ovaj mali fet košta čak 13 dinara: https://www.mgelectronic.rs/tranzistor-bs-170

Anyway, no matter the whatever :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aleks said:

Ma bre, pravio pa znam. 

Lepo si napravio sve po PS. Ta kutija je švajsovana da ne kažem zavarena, meni to oduzima najviše vremena. Šteta što je velika poštarina ima stvarno odličnih kutija na aliju.:drinks:

PS

Što se tiče lampi i tranzistora, meni nekako pasuje samo kombinacija ta dva sveta, nikako samo jedno ili drugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...