Jump to content

Pioneer DV610 Lampizator SPDIF


NIXIE

Preporučeni Komentari

Evo slične modifikacije kao što sam uradio na DV300. Ovde postoji konektor na ploči, stari se otkači novi zakači.

Mora se izvaditi PCB radi bušenja novog otvora i pažljivo usisati metalna piljevina. Otvor se izbuši burgijom i dotera turpijom. Majstor se uzemlji kad se igra sa PCB, pločica se stavi u Al foliju tokom izvođenja radova, za svaki slučaj.

Prva slika je original izlaz koji se odspaja i ne koristi više

Druga slika je novi izlaz sa komadom koaksijalnog kabla 75oma, BNC i plastičnim konektorom iz KELCO

Treća slika je SPDIF signal stock izlaz

Četvrta slika je SPDIF signal novi izlaz

Ostale slike govore same za sebe

Signal nakon modifikacije je sličan kao kod DV300 ali manje amplitude, očigledno nije isti čip u pitanju. Ovaj DVD je novijeg datuma i ima 5+1 analogne izlaze za razliku od DV300 koji je 2+0.

20181104_173401.jpg

20181104_190134.jpg

20181104_195705.jpg

20181104_195935.jpg

20181104_173653.jpg

20181104_174312.jpg

20181104_174317.jpg

20181104_195743.jpg

20181104_195152.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

svaka cas'

bar jednom nedeljno konkretna tema na forumu , i forum opravdan

Samo jedna napomena, ovog puta nisam stavio sprežni kondenzator 100nF na vrući kraj kao prošli put u DV300 jer taj kondenzator postoji u mom DAC-u i sve radi ko sat.

Sad kad razmislim trebalo bi ga možda ipak dodati, jer nije sigurno kakava je situacija sa nekim drugim DAC-om.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

učinilo mi se da sam video Bennic :smesna:

Jeste to sam ranije odradio, igrao se malo, ima ovde na forumu i ta tema, izbacio sam buffer sa OP, filterom i dva sprežna low fi elektrolita pa premostio direktno izaz iz DAC (pošto je već Vout tipa) sa Bennic 3,3uF i 10nF Iskra direktno na RCA izlaze. Dosta lepše zvuči samo je malo tiše, valjalo bi sad dodati neki valve buffer, ali to mi sad više nije zanimljivo, ne trošim više analogni izlaz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi ja ni turao taj Bennic, nego nije moglo fizički da stane ništa veće.

Recimo u Marantz CD 63, na izlazu samo Bennic nije baš nešto, ali stara škola gde ide paralelno Bennic 3,3uF + Phillips MKC 2,2uF (oni žuti starinski) + neki sitni 10nf Iskra, e to je već bilo dosta bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

tako je

u konkretnoj poziciji , kond od 100nF ne da ne smeta nego moze samo da koristi

ja sam stavio dva izlaza sebi na dv393 (ista šema kao dv300) jedan sa, a drugi bez 100nF, na mom dacu (audiolab m-dac+) radi bolje bez, mada i kod drugara na yulong-u, i na lampuceri nam se više svideo bez.....al naravno ukusi su različiti....

pored toga sam mu stavio bolji strujni kabel, i mogu reći da je boljitak velik!


 

2018-08-20 10.48.07.jpg

2018-08-20 10.48.11.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, goggolar said:

a drugi bez 100nF,

Da to sam i ja sad probao bez tog konda pošto sam prethodno na DV300 stavio 100nF. Mislim kad gledam DC nivoe gde je najniži nivo tog signala na 0V a najviši na 1.5V valjda nema problema i ne može čipu u DVD ništa biti. Ne bi trebalo da ima problema, ali možda je sigurnije sa tih 100nF. Možda neki DAC ima izolacioni trafo na ulazu šta se tad događa, valjda ništa?

Meni je DVD sad sekundarna stvar, nemam puno originalnih CD, uglavnom slušam fajlove sa PC preko USB nekako mi lepše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, goggolar said:

pored toga sam mu stavio bolji strujni kabel, i mogu reći da je boljitak velik!

Pa i ja sam skockao jedan širmovani figure 8 , nisam doduše stavljao IEC sa filterom. Samo me zanima taj RFI fiter kakav je njegov uticaj na zvuk, jer ja to stavljam svuda na moje sprave, a neki tvrde da to loše utiče? 

Kako je mreža vrlo prljava mislim da je taj filter dobra stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i ja sam skockao jedan širmovani figure 8 , nisam doduše stavljao IEC sa filterom. Samo me zanima taj RFI fiter kakav je njegov uticaj na zvuk, jer ja to stavljam svuda na moje sprave, a neki tvrde da to loše utiče? 
nemam pojma, morao bi probati i bez(ovakav samnimao kuci pa sam mu to turio) mozda kad ga raskantam ponovo onda probam i bez filtra...iskreno i mene zanima dal bez ili sa...

razmisljam da mu izmenjam i kondove napajacke na vece i da napravim odvojeno napajanje posebno za cip! Kad i ako to uradim, javljam utiske :)

Mislim da vredi uloziti malo truda u njega, uporedjivao sam ga kao transpprt sa par cd-plejera (marantz ose neki 6000 ili 7000, denon 1460-sa impuslovim upgrejdom, sony esprit 338,)i nadsvirao je svaki i u smislu transporta i u smislu cd plejera...




Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, goggolar said:

nemam pojma, morao bi probati i bez(ovakav samnimao kuci pa sam mu to turio) mozda kad ga raskantam ponovo onda probam i bez filtra...iskreno i mene zanima dal bez ili sa...

razmisljam da mu izmenjam i kondove napajacke na vece i da napravim odvojeno napajanje posebno za cip! Kad i ako to uradim, javljam utiske :)

Mislim da vredi uloziti malo truda u njega, uporedjivao sam ga kao transpprt sa par cd-plejera (marantz ose neki 6000 ili 7000, denon 1460-sa impuslovim upgrejdom, sony esprit 338,)i nadsvirao je svaki i u smislu transporta i u smislu cd plejera...




Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

Da to sa filterom bi moralo da se napravi odvojeno sa nekim prekidačem ima/nema pa da se proba, ovako je teško proceniti. Što se DV610 tiče on i onako ima nekakav RFI filter unutra pa je sve jedno. (prva slika).

Dodao sam mu ipak kondenzator na SPDIF, nek bude tako, za sada ne primećujem razliku, u pitanju je 100nF Panasonic PP sasvim dobar, svaka bi ga poželela.

A evo ga na kraju i napojni kablić, vrlo jeftino rešenje sa  LIYCY 2x1mm2 i najjeftinijim snake skinom, širm uzemljen u šuko utikaču, drugi kraj pliva, standardno.

Ovi modeli DV300-DV610 su stvarno dobri transporti i vrlo jeftini pa kome je to primarni izvor zvuka isplati se upgrade. Fikus je utvrdio da ima i nešto memorije iz koje čita podatke jer kad se zaustavi DVD rukom, svira još oko 2sek. Ja se nešto ne usuđujem da zaustavljam DVD da proveravam, mislim onako na izgled mehanizam je vrlo nežne konstrukcije. Možda taj clock isto treba unaprediti, nešto to nisam razmatrao.

 

20181105_191133.jpg

20181105_192205.jpg

20181105_192330.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nekom treba nov daljinski, ja sam kupio ovaj, jer sam DV300 uzeo bez daljinskog, odnosno taj koji sam dobio uz njega je bio nepopravljiv, za kantu (verovatno povremeno zalivan nečim).

Koristio sam daljinski od DV610, pa reko da uzmem još jedan kad je džabe a i radi sa svim modelima od DV300 do 610.

https://www.ebay.com/itm/New-For-Pioneer-RM-D761-DVD-Remote-Control-DV-300-DV-310V-DV-393-DV-400V-DV-410V/123034316707?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
14 minutes ago, goggolar said:

jeste probali da snimate superaudio cd ili dvd-audio diskove i da pustate preko ovih pleyera?
navodno bi mogao da ih odsvira...neka iskustva?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

DVD audio da, SACD da, probano i jedno i drugo samo na DV610, nisam probao na DV300, da bi radilo mora prvo u meniju da se podesi neka opcija da bi sviralo. Okači se na TV preko HDMI i podesi valjda beše u audio opcijama nešto, ali zaboravio sam davno je bilo. Bez obzira koji je medijum unutra, na SPDIF izlazu  uvek se dobija 16bit/44.1kHz odnosno 16/48 kad je neki film unutra na DVD-ju. Da bi se dobilo 24bit/96kHZ trebalo bi da se koristi neki HDMI splitter koji propušta HDMI ka TV, a ima obaška i poseban SPDIF izlaz. Samo što nemam HDMI splitter i nisam to probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probacemo ondak, ja imam neki dv393 i dv300...bez povezivanja na tv, sam pustio neki dvda...i samo sustanje, ali vidim da pusta disk...pa reko da pitam, da se ne patim sa povezivanjem, posto na njima nema hdmi...to je izaslo samo za 600+ seriju...

Hvala!

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, goggolar said:

nema hdmi.

Onda preko  SCART ili onih video/audio RCA. Ako nema HDMI mislim da onda ostaje samo 16/44.1 opcija na SPDIF.

Ja sam bio dosta skeptičan za tu prepravku, jer stock SPDIF izlaz na osciloskopu izgleda možda i lepše nego ovaj budženi sa čipa direktno. Međutim zvuk je neuporedivo bolji direktno sa čipa.

 

32 minutes ago, goggolar said:

probacemo ondak, ja imam neki dv393 i dv300...

To su 99,9% potpuno isti uređaji, mora da piše u User manual-u koje sve formate puštaju. Ako nemaš nađi, ima na internetu tih uputstava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, goggolar said:

probacemo ondak

Evo linkova za DV300-K i DV393-S, koliko vidim ni jedan nema DVD audio i SACD opciju. Znači ne može na žalost. Meni to nije bitno jer imam samo CD formate. Ako baš treba, onda juri DV610.

http://www.manualsbase.com/manual/downloadmanual/129617/

https://www.pioneerelectronics.com/vgn/images/portal/cit_11221/310797954DV393SOperatingInstructions.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dok je u meniju čekirana opcija puštanja sacd diskova iz nekog razloga dv610 neće da ih pušta, ali kad se ta opcija odčekira on ga čita kao cd i radi normalno

to kad je u pitanju hibridni sacd kojih imam nekoliko, ali kako je sa čistim sacd to već ne znam jer ih nemam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, crni. said:

dok je u meniju čekirana opcija puštanja sacd diskova iz nekog razloga dv610 neće da ih pušta, ali kad se ta opcija odčekira on ga čita kao cd i radi normalno

to kad je u pitanju hibridni sacd kojih imam nekoliko, ali kako je sa čistim sacd to već ne znam jer ih nemam

Vidi da li je sve setovano kako treba za SACD

https://www.manualslib.com/manual/130169/Pioneer-Dv-610av-K.html?page=38

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...