Jump to content

E88CC / 6N23P EV kvalitetne marke ?


krca44

Preporučeni Komentari

ako je pojacalo dobro isprojektovano , a pretpostavljam da jeste , za signalne cevi mozes da ocekujes i 15 godina rada

bar je to lako proveriti - kad su OK cevi unutra , izmeris napone na anodi i katodi u odnosu na masu

mozes da proveravas godisnje , i kad te vrednosti odu za 15% , onda menjaj cev

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onaj prefiksE V treba da kaze da ta lampa radi vise od 5000 sati minimalno.obzirom da zivotni vek u srbiji realno pada tamo negde u starackom domu ces mozda menjati te tvoje garniture 6n23p-ev i to slusajuci izvodjenje grupe sedmorice mladih.iako neki spravocnici daju i za ovu obicnu 6n23p saratovsku 5000 sati.

Некоторые справочники конца 60-х годов утверждают, что долговечность 6Н23П составляет не менее 1000 часов. Видимо, этого оказалось мало для такой хорошей и востребованной лампы, поэтому для придания изделию особых эксплуатационных свойств внутренности лампы усовершенствовали, и появилась модификация 6Н23П-Е повышенной долговечности (5000 часов и более), а потом и 6Н23П-ЕВ – двойной триод повышенной надежности, механической прочности и долговечности. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, dunavko said:

onaj prefiksE V treba da kaze da ta lampa radi vise od 5000 sati minimalno.obzirom da zivotni vek u srbiji realno pada tamo negde u starackom domu ces mozda menjati te tvoje garniture 6n23p-ev i to slusajuci izvodjenje grupe sedmorice mladih

taman da se dočeka novi album Stonesa :ph34r:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
1 hour ago, Aleks_00 said:

MUK

Mislim da to zavisi ponekad i od primerka.  Meni je u phono na prvi stepen upala cev koja nije niskoshumna, isto EV, kad sam probao druge komade bilo je bolje ( izvadjene iz pojacala ), cak mislim da su sve te EV bile ista serija ( amp i phono ).  Znam da nije neki test uvo na visokotonac pa odvrni pot ali tako sam testirao i preostale, iz nekih drugih razloga sam stavio onu koja nije EV ( 6n23p ).

Zadesi se to ponekad, pre desetak godina sam kupio Siemens ECL82 za regulaciju napona, nisu mogle da se koriste koliko su shuma imale.

Prodavac, britanska firma, uopste nije testirao tako nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, revox said:

hebes to sto su lijepe :wink2:

ne reazmem se u ruske lampe pa pitam ... ove kupljene kod Ivailo ... jesenas ... no stojale u BG dok ne organizovah da dodju.

Dosta su im oksidirali pinovi, to je normalno.  Ja to čistim vrlo finom šmirglom natenane. Možda neko ima bolji recept, ali nafinija šmirgla proizvede sasvim lep metalni sjaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, NIXIE said:

Dosta su im oksidirali pinovi, to je normalno.  Ja to čistim vrlo finom šmirglom natenane. Možda neko ima bolji recept, ali nafinija šmirgla proizvede sasvim lep metalni sjaj.

tako je ... moracu sa polir smirglom 1000 da ih ocistim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre drljanja smirglom probaj sa polir pastom ili limuntusom. Takodje sirce moze da odradi posao.

Problem je sto se kod kovara ne zna uvek poreklo prevlake. To vazi za male lampione, gde pinovi izlaze iz stakla, koje nemaju ekstra podnozje tipa oktal

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...