Jump to content
krca44

E88CC / 6N23P EV kvalitetne marke ?

Recommended Posts

10 hours ago, vbraca said:

Kod mene su se sovjetske 6N1P-EV, pokazale bolje od bilo koje ECC88, E88CC i slicno. Traze vecu struju grejanja, ali zato imaju bolju rezoluciju, definiciju i mikrodetalje.

I ja sam heto da ih probam u Aikido, te lampe su jeftine, samo što je dupla struja potrebna za grejanje u odnosu na E88CC, nisam siguran da bi mi izdržali 7812 stabilizatori bez povećanja hladnjaka i ovako su vrući.

ostarivanje se radi da bi se cev stabilisala radi testiranja na testeru i da bi dobijeni rezultati bili sto korektniji,to je osnovni razlog a ne nesto drugo!!!sto se tice snimanja el.karakteristika,na primer firma J.NEUBERGER na svojim testerima RPM370 za e88cc trazi radne parametre ua=100v,ug=-1.2v i Ia=16mA za 100% emisije.iako ja istestiram jos jednu radnu tacku.uglavnom se sve slaze sa fabrickim podacima.osnovni razlog za nesimetriju u balonu je mehanicki,koliko da se vodi racuna oko montaze i pakovanja u balon,male razlike u motanje,pozicija u prostoru,nehomogenost materijala itd sve se to manifestuje na svoj nacin.ne treba da se mnogo pametuje oko toga ima na net-u toliko materijala pa koga interesuje nek trazi.6n1p lampa nije ecc88ali ako lepo radi zasto ne,to je dobra lampa.

On 11/4/2018 at 4:12 PM, krca44 said:

Konfiguracija pojacala je 6N23P EV + 6N23P EV + 2xEL84 PP UL. jedan kanal. 

Da li bi nešto ovakvo omogućilo da koristiš jeftinije 6V6GT (6P6S) umesto skupih EL84? Možda čak i bolje zvuče.

https://www.ebay.com/itm/1-pc-6V6-top-to-EL84-AMP-socket-Vacuum-tube-adapter-socket-converter/273014992925?hash=item3f90f6301d:g:C84AAOSw9NBafB2O:rk:4:pf:1&frcectupt=true

Cena prava sitnica, jeftinije su i od 6N23P

https://www.ebay.com/p/Reflector-6P6S-Vintage-Tube/166903778

https://www.ebay.com/itm/6P6S-6V6-6AY5-587-Matched-Selected-Pair-NEW-NOS-STRONG-MILITARY-/171497129922

10 minutes ago, sax.hifi said:

6V6 zvuci bolje od EL84 samo tako.

probao, to jest imam i SEP i PP sa 6V6.

:drinks:

Jeftinije su dosta, a i izgledaju bolje, pa još ako lepše svira...

Nemam ja iskustva sa svetlećim pojačalima, tako da nisam siguran da li može tek tako da se kupi adapter ili mora nešto u šemi da se menja.

15 hours ago, NIXIE said:

Da li bi nešto ovakvo omogućilo da koristiš jeftinije 6V6GT (6P6S) umesto skupih EL84?

Koliko znam nisu direktno zamenjive, kao sto rece Sax, mora nesto da se uradi.

Zanimalo me ali...  kad sam natuknuo nesto o tome gos. Sindricu, mislim da on nije bio za tako nesto... razloge ne bih nagadjao.

Elem EL84 nisu jeftine al' nisu ni skupe, moje pojacalo ne jede cevi, u steku imam Tungsram NOS sa manje od pola radnog veka ( ili "nisu videle ni 1,000 sati" kad je konstruktor proveravao stanje, pa odose u stek ) i Ei NOS kvartet ( i ovo u steku ).

Jeste primamljivo a i one sa ebay linka lepo izgledaju.... samo ne bih sad isao u tom pravcu.

To je kao "Last exit to Brooklyn", imam EL84 za jos 15 godina a ono sto je bitnije su 4x6N23P EV jerbo ih treba menjati u narednih dve godine ili tako nesto ( nazalost Philipsice SQ trenutno mogu samo da sanjam ).  Dodatni razlog je sto radi lepo i ovako, ne bih cackao mecku dok ne moram.

.... i jos to sto i phono ima 6N23P EV tj. sada Tesla E88CC  ( 37 ), ja bih probao 6N23 kad mogu a i tu mecku bih cackao. 

P.S. Malo sam konzervativan, ne bih da menjam ono sto radi dobro tj. pojacalo.

Edited by krca44

ako je pojacalo dobro isprojektovano , a pretpostavljam da jeste , za signalne cevi mozes da ocekujes i 15 godina rada

bar je to lako proveriti - kad su OK cevi unutra , izmeris napone na anodi i katodi u odnosu na masu

mozes da proveravas godisnje , i kad te vrednosti odu za 15% , onda menjaj cev

onaj prefiksE V treba da kaze da ta lampa radi vise od 5000 sati minimalno.obzirom da zivotni vek u srbiji realno pada tamo negde u starackom domu ces mozda menjati te tvoje garniture 6n23p-ev i to slusajuci izvodjenje grupe sedmorice mladih.iako neki spravocnici daju i za ovu obicnu 6n23p saratovsku 5000 sati.

Некоторые справочники конца 60-х годов утверждают, что долговечность 6Н23П составляет не менее 1000 часов. Видимо, этого оказалось мало для такой хорошей и востребованной лампы, поэтому для придания изделию особых эксплуатационных свойств внутренности лампы усовершенствовали, и появилась модификация 6Н23П-Е повышенной долговечности (5000 часов и более), а потом и 6Н23П-ЕВ – двойной триод повышенной надежности, механической прочности и долговечности. 

40 minutes ago, dunavko said:

onaj prefiksE V treba da kaze da ta lampa radi vise od 5000 sati minimalno.obzirom da zivotni vek u srbiji realno pada tamo negde u starackom domu ces mozda menjati te tvoje garniture 6n23p-ev i to slusajuci izvodjenje grupe sedmorice mladih

taman da se dočeka novi album Stonesa :ph34r: