Jump to content

chakija

Preporučeni Komentari

E ovaj Dartzeel... zvuk bi mi se najverovatnije svideo, ali odma bih ga pre-eloksirao u crno... jbs crveno zlatna pojacala :buehehe:

Izmenjeno od Aleks
Ispravih se hvala Impuls!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, крокодил said:

Kad smo vec kod profi opreme, ima li neko iskustva sa ovim pojacalima, jesu li upotrebljiva za hi-fi?

Moj drugar ih drzi u ormaru desetak godina, i resio bi ih se. Modeli su profi serija Yamaha pc 1002 i pc 2002m

IMG-255bfa0f84bd4ec89541320f6b26d594-V.jpg

Niko ? Trebalo bi da su ozbiljno dobra pojacala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim Yamaha P2200 kao pojacalo za basove. Model pc2002m je naslednik tog modela, mislim sa nesto vise snage.  

Oba  navedena modela su kompakta i robusna pojacavaca, koji su izgradili kult obozavatelja yamaha profesionalnih pojacavaca. Buduci da su sigurno stariji od 30 godina, ako nije radjen vrlo verovatno da je potreban refresh. Svi delovi su diskretni i nabavljivi, sem originalnog transformatora i vu metara. Pojacalo se izvorno malo greje u AB klasi (moze da se nabazdari da donekle radi u A klasi), nema ventilator i nije preduboko pa se lako moze koristiti u kuci.  Na Lansing Heritage forumu dosta korisnika klasincih JBL/Altec kutija koriste pomenute Yamahe.

Rekao bih da je zvuk topao i pun za jedan AB snagas, sa dobrom kontrolom basa. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...