Jump to content

chakija

Preporučeni Komentari

E ovaj Moon izgleda kao da su ga novinari projektovali, da bude lak za montazu na kineskim barzama.

Trafo uz sitnu elektroniku ampova, grec bez hladnjaka medju kondovima(da im skrati vek valjda), i jos sitnih prakticno diy frendli zahvata i olaksica..,

Naredjane komponente sa  pogresnim imperativima...lake montaze, simetrije, izgleda..

Mozda je to i sustina nekih ampova, za prodaju, kako se trziste isformira...a kako ce da svira, pa velikom procentu fensera ce biti receno kako to svira... bar u eminentnom casopisu ...dovoljno za profit :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, vladd said:

Pa pogledaj malo bolje, nije to kabal za domacice, :D , nema nijedne pozicije gde se lemi

Tako je kod većine komercijalnih urađaja, domestic i professional, sve na konektore, ko će se smarati silnim lemljenjem, brže se montira, lakše se servisira. To nije karakteristika profesionalnih uređaja nego uobičajena praksa. Što se tiče izrade, ono crno Dynaudio pojačalo je u tom smislu vidan napredak u odnosu na ono prvo, a izgledaju kao da su oba iz iste kuhinje, verovatno je ono drugo novijeg datuma pa se vidi veliki napredak u opštem pristupu.

Što se kablova tiče, zadržavam svoje mišljenje za sebe (bez obzira na druga mišljenja), možda nekom proizvođaču nije bitno šta stavlja u profesionalne uređaje od kablova i konektora i kako će to svirati (mada sumnjam i tu je stalna borba za prestiž i veću prodaju), ali meni je jako bitno, jer postoje ne tako male razlike, a to sam imao prilike mnogo puta da se uverim. Neke uređaje nisi mogao da prepoznaš nakon zamene recimo samo signalnog kabla od RCA do PCB.

Samo još da ti kažem, kad budeš sebi radio nešto, nemoj ići logikom da stavljaš ono šta je taman dovoljno, primeni makar blagi overkill metod (ne mora snake oil) i izbegavaj konektore koliko možeš i ima da se obraduješ samo tako.:first:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sekiraj se ti nista, ne treba da kazujes, ipak sam ja savetnik koji kazuje, daleko sam ja od masovnih zakljucaka.

Ali ne podrzavam @Doktor -a u sankcionisanju.

Drskost je neophodna, i konstruktorska i istrazivacka, samo je treba kultivisati kao svaku silu, silu koja probija uvrezenost i kolotecinu.

Ali ne treba i ne mogu da je kultivisu trgovci, zaradjenim autoritetom obrta novca, vec treba pravila da postavljaju kreatori, i ustanovitelji pravila, objektivnih i realnih.

Kreatori igracaka i bazicnih kvaliteta, proizvodjaci komponenti i materijala, a znanje ustanovljava pravila, teorija je najbolja praksa.

NAravno da ne treba stedeti i cicijasiti, ali ne treba ni rasipati novac na pomodarstvo ako se trazi kvalitet, a za tu razliku troska jedino je znanje dobar usmeritelj..

Nije isto kada kendoka nekome stapom razbije glavu i napad zavrsi  odredjenom pozom, postujuci protivnika, ili kada neko nekome ciglom razbije glavu, ili posrebrenim pajserom...razlika je u sertifikovanom stilu, iako je efekat slican.. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

^

Ovo oko sankcionisanja nisam baš najbolje razumeo, ali zanemari to @vladd, nije ni bitno.

Meni je fascinantno sve ovo upinjanje i potenciranje oko osigurača i gajtana uz permanentno nametanje svoga mišljenja.

Utisak je da se namerno udara kontra. Pošto-poto.

Za sankcionisanje nisam ni ja baš nešto razumeo.

Loš ti je utisak ako misliš da te namerno provociram, nisam ja ovde zbog toga nit me to zanima. Nisi uopšte shvatio napisano, nemoguće je da pojačalo ima 2x1000W sa osiguračem od 5A u primaru trafoa  220VAC. 

Što se kablova tiče, imaš i ti fine kablove, ne razumem u čemu je tu problem i otkuda ta alergija na kablove?  Nisi nikad čuo razlike ili samo imaš tvrd stav, bez obzira na realnost? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Doktor said:

^

Ovo oko sankcionisanja nisam baš najbolje razumeo, ali zanemari to @vladd, nije ni bitno.

Meni je fascinantno sve ovo upinjanje i potenciranje oko osigurača i gajtana uz permanentno nametanje svoga mišljenja.

Utisak je da se namerno udara kontra. Pošto-poto.

Pa to, ja to shvatam kao rudimentarnu istrazivacku drskost da se proba nesto neobicno, neprobano i ne treba to sankcionisati, vec kultivisati, a sankcija satire to u korenu, i dobru i losu stranu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

ja sam nekad imao Sony stub koji je ovako izgledao. čak je i trafo bio zalemljen direkt na ploču. RCA i terminali takođe...nijedan kabl u kutiji sve pinovi 

Ma sve dobro izgleda, samo što reče vladd onaj grec bi zaista trebalo da ima hladnjak i sitni im oni relejčiči za zaštitu zvučnika.

PS

Uglavnom sve žice su ispod PCB ne vide se. A i nema ih puno obzirom na dizajn PCB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE

Ne. Ti mene ne provociraš. Govorio sam o ličnom utisku.

Nije bila poenta samo u ovih par postova na ovoj temi, već je to tebi postao manir na svim temama gde se pojavljuješ.

Ne vidim razlog da treba da ćutim i ne iznesem svoj lični stav i šta sam zapazio.

Znao sam da ćeš morati i u odgovoru meni da se dohvatiš kablova. A da imam više vrsta kablova, brendiranih i onih koji su diy rađeni - imam.

Da li se čuju razlike ? Čuju se. Da li je to presudno u kompletnoj zvučnoj slici moja dva audio sistema. Nije.

Naročito u full Quad sistemu gde su kablovi 5 DIN i to oni koje sam dobio uz 33 i 303.

Sumanuto sam tražio originalni zvučnički Quad kabl za ESL 57 ( bio sam u jednom trenutku na tragu, ali se izjalovilo ), te mi je @paja959 kao pravi drugar pomogao u tome. Kontaktirao je Quad fan klub u Pešti i poručio mi diy kablove od jednog iskusnog Quad vlasnika stakovanih ESL-57.

Njih koristim. A da - upravo njih rabim na sistemu Magna Acoustica ( FR ) i 211 SET. U odnosu na Anticables zv. kabl od Pol Spelca, veruj mi da nema neke bitne razlike. Možda zato što su oba solid core ? Bakarni.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošten odgovor.

Žao mi je što se stekao utisak da drvim jedno te isto ali moram da pojasnim, moja interesovanja su trenutno takva, zato je fokus na kablovima jer sam imao osrednje u sistemu, a većinu uređaja sam već skockao sa žicama koje sam imao, pa ih sad po malo unapređujem vođem novim saznanjima.

I treba da budu tema lampe, trafoi, SIT, kablovi, konektori, kondenzatori i ostala boranija, drago mi je da sve to može da se pročita ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Nema alternative za snagu, makar za bioskop i koncerte. Za kuću je druga priča.

Ma ljudi se žale da je preglasno.  Recimo za projekciju Blade Runner 2049. Najmanje 20 komentara na reddit sam pročitao gde se ljudi žale na nivo glasnoće... zuji ti u ušima posle bioskopa :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...