Jump to content

chakija

Preporučeni Komentari

Mislim da bi u ovoj temi valjalo okačiti slike iznutrice interesantnih pojacala. 

Skoro sam na postojeću gomilu gvožđa koja u ćošku skuplja prašinu pridodao još jedan engleski pro power amp. 

U pitanju je čudna voćka - Chameleon pojačalo. 

Uglavnom, nikad do sad nisam video ovakav koncept kutije i hlađenja. Unutra deluje vrlo neservisabilno za razliku od recimo Citronic ppx900. 

U izlazu ima hrpu Sanken 2SA1295 i 2SC3264. 

 

IMG_20181101_000931.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gornja i donja strana pojacala su odvojena metalnom pločom. 

U donjem delu je napajanje sa najvećim dual concentric torusnim trafoom koji sam ikada video. Mislim da je oko 25cm u prečniku. 

4x10000uf 100V po kanalu. 

 

IMG_20181031_234414.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, vladd said:

To je pro amp, koji nije predvidjen za sobicu 15 kvadrata i da radi na "prvom" watu..;)

Baš zato sam i napisao, u opšte ne deluje kao profesionalni proizvod, onako više kao domaćica. Taki sića ribon kablovi na gomilu jakih izlaznih tranzistora, mislim nije to baš ono pravo. To je najgora PVC izolacija, kalajisane žice, imao sam ja baš tog šarenog kabla, topi se izolacija moraš brzo da lemiš, sve sam to bacio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chameleon amp mi je ostao u odličnom sećanju.

Jedan od retkih amp-ova koji je uspeo da drži za 00 moje nekadašnje Eminent Technology LFT 8 hibridne kutije.

Donešen iz studija V. Negovanovića. Nikome od slušalaca na toj audio seansi nije palo na pamet da ga otvara i komentariše i kritikuje elemente unutra.

Da zaključim - jedan, jedini put su ET-i emitovali brutalno ceo spektar, uključujući i pedal od orgulja. :hihihihi:

Naravno da se i sećam koja me je numera toliko "pomerila" da Kameleon-a nikada neću zaboraviti.

John Gorka i numera "Božićna zvona" sa Windham Hill semplera

https://www.youtube.com/watch?v=F2nxeACcW3I

Msm, to odlično radi i sa 2A3 SET na FR kutijama, ali je sa Kameleon/ET to bio pravi spektakl.

@chakija - čuvaj taj pro amp. Kada god se uželiš tona koji čupa direkt džigericu iz abdomena, ti ga priključi na Beyma-e. :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tnx Doc :)

Ovo je generalno iskustvo većine ljudi koji su malo ozbiljnije imali prilike da čuju Chameleon-a. Nije džaba bio rebrandiran u dynaudio i quested studijske ampove. 

E sad, to što ih bije glas da su ozloglaseni po pitanju pouzdanost-to je nešto drugo... 

Još uvek ga nisam povezao i probao. Prvo je moralo da se pogleda iznutra šta ima i u kakvom je stanju. Posle sam premerio DC na izlazu (koji je 0 BTW) 

Doc, da li se sećaš da li je taj primerak imao zujanje trafoa? Ovaj se čuje onako osrednje glasno (čuo sam gomilu A klasa koje imaju trafo koje se isto čuju) 

Ako prodje slusni test ostavicu ga na gomili za čuvanje i za eventualno uparivanje sa uber lenjim i neosetljivim kutijama (stari dynaudio, proac itd) . 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Caki,

secam se odlicno svega. Taj sudijski komad nije imao nikakvog zujanja, suma, bruma.

Medjutim, mislim da je to bio model dosta tanji od ovog tvog, tako da su mu od miloste Vlada, Saja i Duda dali nadimak "palacinka".

No, kako bilo da bilo, prosto me cudi kako se vec nije umesao u diskusiju moj Kumara aka @Dumus.

Dakle, Dumus-e, javi se. :buehehe:

Ono sto jos znam je da je bilo u Bgd nekoliko komada i modela. Od 500 W, a i od 1 kW. 

Posle su dosli na red i Bryston-i, a to sam procitao da i ti volis i imas u svom rusteru.

Drago mi je bilo kada sam video ovu tvoju temu i secanje na studijsku legendu - Kameleon. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Doktor said:

Dumus-e, javi se. :buehehe:

 

E kad kum prozove ,tu nema mrdanja.:innocent04:.

Elem u pitanju je bio Dynaudio Acoustic Cameleon A-1 ( što bi rekla bivša braća 2 x tisuću vata).

Bogami što reče kum, stvarno je vatao za srce. To se nemož opistai, to je stvarno trebalo čuti uživo .

Znači jedino pojačalo koje se poigravalo sa ET-ima, (obično do tada se ET poigravao sa pojačalima i bio prava noćna mora za njih i njihove vlasnike). Šta su Englezi spakovali u 4 cm visine možete da vidite na sledećim slikama (koje sam našao na netu).

Znači još jednom kapa dole za ovu Pravu Profi Spravu. :scout_en:dynaudio-acoustics-a-1.thumb.jpg.f3a412923b7e07fd8f7141a9af8ccb1b.jpg

 184514810_dynaudio-acoustics-a-1dzigerica.thumb.jpg.b74d5760bdb154a070a80c21199d4bc1.jpg648433190_dynaudio-acoustics-a-1zadnjica.thumb.jpg.9f5ff2c89f997dba1b45f1e5edb64fe8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Dumus said:

E kad kum prozove ,tu nema mrdanja.:innocent04:.

Elem u pitanju je bio Dynaudio Acoustic Cameleon A-1 ( što bi rekla bivša braća 2 x tisuću vata).

. . . 

Znači još jednom kapa dole za ovu Pravu Profi Spravu. :scout_en:dynaudio-acoustics-a-1.thumb.jpg.f3a412923b7e07fd8f7141a9af8ccb1b.jpg

 

Hvala ti Dragi Kume na promptnom odgovoru nasem dragom @chakija-i !

E da, to je bio taj Komad koji je prosto "odvalio" ET-e koji su se "qrcili" jedno par godina kako svaki amp sazvacu kao kex. :roll1:

Btw, koja su to vremena bila, jbte.  SKC nedelj u 10 h, napolju ili unutra . . . . shank . . .  dobra ekipa . . .  vibracije . . .  maaaa . . .  sve. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...