Jump to content

Saba greencone - Cello - Resonanz box


чика-Брка

Preporučeni Komentari

u jednoj tange-frange dodjoh u posed drajvera :wub:,

a u drugoj do kabineta (mada ih ja tako ne bi nazvao :sarcastic_hand:).

naravno, proguglao sam kako i sta kod Troels-a.

nista narocito, nema mambo-dzambo.

drajveri, malo zice i kond 2,2uF.

neverovatno, ali lepo svira.

nije za ozvucenje, nema ump basa, ali Miles i slicno - bombona.

na ECL82 SEP svira bas bombona.

slusacu ih neko vreme.

:drinks:

01.jpg

02.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Ja mislim da ovaj sa sajta ima samo vise para od Saleta, a obrnuto srazmerno pameti. :) 

Ma nisam na to mislio, nego isti su driveri korišćeni. A Fikus je posebna priča, Pera ložač i ponekad arogantan, "ovo je najbolje na svetu" i te fore.

A najboje od svega, za jedne slične zvučnike je napisao:

The pictures speak for themselves. This speaker is as simple as it gets. Quite large, but acceptable for most living rooms and most wifes.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cika Brka - Sax je talenat da prepozna i udesi kvalitetnu vintage opremu. Meni je udesio slican koncept sa starim alnico Seasima, sa posebnim "mekim ko dusa"  vesanjem i to svira milina.  Ono sto me odusevljava kod tih starih dobrih drajvera sto ne cepaju usi i bez skretnice i imaju lep ton. Ovi novi imaju crvrsce membrane, pa su bolji u tranzijentima al sto je cvrsce to lakse i zvoni pa se treba zezati sa komplikovanijim skretnicama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, 2a3 said:

zvucnike imas u sabine, schaublorence i telefunkenove lampaske radio prijemnike .

Hvala za info, pretpostavljao ali s druge strane cini mi se da ima i drugih drajvera, mislim iz klasicnih velikih zvucnih kutija.... fascinantno bar meni kako se pronadje i dodje do ovakvih drajvera pa se ubaci u velike kutije  :)

P.S. Imam stari mono Siemens veliki sa drajverima spreda i na bokovima i kad se postavi na odgovarajuce mesto u sobi svira jako lepo.  Izvinite za off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ih cuo kod mr. Neskora svojevremeno,bas kako ih on opisuje. Jesi slusao neke solo snimke klasike tipa Bach cello suites Sax? To bi trebalo da ubija sa tim zvucnicima. Pretpostavljam da cela prostorija  odise nekompresovanim harmonicima, reverb-om I colour-om instrumenta, a da je u fokusu sam instrument I mehanizam veran I jasan. Ono, "vidis instrument" a okolo se siri paleta tonova I reverb-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...