Jump to content

Cambridge Audio Azure 640


Archangel

Preporučeni Komentari

Jel koji je od vas u Niš a da je dobar majstor da popravi pojačalo iz naslova?. 

Kvar je negde na ulazu. (možda je negde hladan lem na groundu). Čuje se piskav zvuk na oko 11.000 -12.000 herca.

Ako gi ima takav nek se javi. Treba pomoć mom drugaru Nišliji. Naravno čovek je pošten i pošteno plaća. 

 

Ili bar u bližoj okolini Niša. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 2 nedelje kasnije...

Poštovanje društvo. Ipak nije sve kako treba. 

Elem. Stvari stoje ovako. Pojačalac stoji odvrnut na nekih 50%. Izlaz iz ASUS STX preko interkonekt kablova ide na AUX ulaz pojačala. Mjuza se pušta iz foobara. Slajderom koji je u fubaru se jačina dovodi na nekih -80dB do -70dB .negde u tom području levi kanal hoće da nestaje, dosta često. Ponekad nestane i desni kanal na pojačalu. 

Kada se na fubaru podigne slajder na recimo -50dB i više, pojačalac proradi na oba kanala. i tada u takvom stanju može da radi danima. Čudan problem.

Moja pretpostavka je hladan lem, mikro prekid u nekom od vodova na ploči ili jednostavno neki poluisušeni elektrolit. Naravno ovo su sve samo pretpostavke jer pojačalac nisam ni video niti ga imao u rukama. 

Vlasnik je rešio na moj nagovor da odradi Recap kompletnog pojačala i šta god još trebalo. Zasad traži valjanje poznavaoce koji bi to odradili. U krajnjem slučaju pošto smo daleko jedno od drugog, pojačalac šalje meni na servisiranje. 

Zato sam i pitao ima li nekog valjanog i poštenog majstora blizu Niša, ili u okolini.  Ima  li nekih dobrovoljaca, za popravku i ima li nekih predloga u vezi sa iznešenim problemom?. 

Hvala vam unapred ko god se javi i da neki predlog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, ivan_ said:

A što ne probate i sa nečim što nije ASUS STX kako se ponaša?

Na slabim signalima koji se dovode na ulaz pojačalo reaguje na opisani način. kada se dovedu ječi signali pojačalo krene da radi kako valja i radi predivno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...