Jump to content

Nepoznati phono preamp


NIXIE

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

16 minutes ago, mutayu said:

Pravljeno jos dok je bilo stirofleksa i dok tantali nisu bili losi. :D

Što reče Zen stil PCB deluje kao da je iz Elektora, ja imam dosta tih časopisa u PDF formatu ali se ne mogu setiti ovakvog RIAA pretpojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, guja011 said:

nema to veze sa Elektorom osim kao neki pokušaj kopiranja.

elektorove ploče uvek imaju ljudski raspored i ćoškovne montažne rupe a "okrugli" padovi bajatog

elektora su bili osmougaoni.

To je neko davno pravio da liči na Elektorove štampe. Doneo mi komšija ako mogu da detektujem šta je u pitanju. Da vidim da li se isplati nešto raditi noko toga. Pitaću ga koji su tranzistori na pločici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sax.hifi said:

mozda bi mogli da ga probamo ?

:drinks:

 

Može, samo moram prvo da utvrdim šta je to da ne gubimo vreme. Nemam nikakvo napajanje +- prepostavljam da ti imaš, a imaš i gramofon što ja takođe nemam.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak sam našao među starim Elektor izdanjima, iz aprila 83 MC/MM phono preamplifier.

Neko je presekao pločicu MM preampa na pola, zato nisam odmah primetio sličnost, ima budženja i tranzistori nisu BC550/560 kao u originalu.

E sad drugo pitanje, zna li neko valja li ovo čemu (MM deo)  ili da ga zaboravimo?

Elektor-1983-04.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajz, nit je ploča original, niti delovi pa još iskasapljeno pa prekrpljeno i povrh svega preglomazno.

jeste u originalu predviđeno kao modul koje se kači u velki bus-board, al ovako tj u kakvom je stanju, bež od toga.

ono, što se tiče komšije.

 

e, sad što se tiče samog mm preampa, to je već druga priča, mož se žvaće na ihaj strana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, guja011 said:

pajz, nit je ploča original, niti delovi pa još iskasapljeno pa prekrpljeno i povrh svega preglomazno.

jeste u originalu predviđeno kao modul koje se kači u velki bus-board, al ovako tj u kakvom je stanju, bež od toga.

ono, što se tiče komšije.

 

e, sad što se tiče samog mm preampa, to je već druga priča, mož se žvaće na ihaj strana.

Ja sam slušao nekad davno taj Prelude line sekciju i nisam bio impresioniran. Phono sekciju nisam nikad slušao.

Mislim da ne vredi nekog posla, osim ako neko ima baš to pa da mi kaže da mnogo dobro svira.

Verujem da ima dosta boljih rešenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, guja011 said:

e, sad što se tiče samog mm preampa, to je već druga priča, mož se žvaće na ihaj strana.

jesvala :) onaj iz malog mesta blizu velike reke je nešto žvakao glede phona, al još nije sažvakao - citiram: nisam ga zvao jerbo nisam turio u simulaciju :) daćemo mu još par dana, pa ćemo sami da sažvaćemo? :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

samo vas gledam

Zanimljivi su zagriženi ljubitelji vinila, imaju hiljade ploča, barem dva gramofona, par ručica, 5-6 glava, i 3-4 što MM što MC pretpojačala ili trafoa i opet hoće još?:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

:ph34r: teško, načinili smo se na ninje :P

jedan je Ninja

niko ne pravi leba i kavu na DIY sceni , kao on

glede phonoa - on mu jedini ovde koji ima staklenu rucku

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...