Jump to content

Toshiba 2SC3423Y i 2SA1360Y


shonne

Preporučeni Komentari

Narucio bih jos neki komad onih Sanyo za UP... Indijac i njih prodaje, pa mozda nesto u paketu.
Define diy... Sto bi zene rekle, daj nesto konkretno [emoji23] salim se, mislim vec provereno a i dobra sema u diy [emoji847]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

reko ja i pre - sto se patiti sa kosher komponentama , kad imas u lokalu BD139/40 koji isto rade posao za kaskode i slicne boranije

e sad , za current mirror , recimo da valja traziti sto ima vece i garantovano pojacanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i za cascode i za CM je bitno da nema previse kapacitivnosti i da je beta sto veca

naravno , za CM je kriticnije nego za cascodu

sto se tice klonova ..... ideja je bitna , ne 1:1 ....... ne moras slepo da se drzis ko pijan plota , sto onaj u vicu rece : "saraj malo" .... pametno je da koristis lakse nabavljive komponente ali ne naustrb kvaliteta

no , dobro , da bi dosao do te etape u pravljenju , treba kilometraza ........ a kilometraza se stice i kloniranjem , izmedju ostalog

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za pocetak ucenja , najbolje simulirati ono sto znas kako se ponasa in vivo

tako ucis (do besvesti) sta vredi gledati , sta se dobija promenama 

onda se , kad nakupis iskustva u trazenju onih parametara koji te interesuju , upustas u probanej onoga sto nemas vec in vivo

naravno , i tacnost modela igra ulogu , ali konstantnim potvrdjivanjem simuliranog u praksi naucis da sim koristis za opste predikcije , dok se finalizacija razvoja uvek vrsi uzivo

primer - razvoj SIssySIT je odradjen u velikoj meri u simulatoru , ali je finalizacija debelo odradjena uzivo ....... moodeli nisu vredeli mnogo za vrednosti u bias network , ali su veoma dobro odradili pri predikciji THD spectra .... sto je bilo i jedno od najvaznijih pitanja koje sam resavao simulacijom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Simulacija je onoliko dobra koliko su dobro uneseni parametri komponenti, i ostalih detalja. Koliko su komponente manje idealne a vise realne.

Najcesce nedostaju "ostali" detalji, najbanalniji je recimo lejaut, pa do nekih specificnih ponasanja i nelinearnosti komponenti..

Ali za bazicni prikaz moze da posluzi.

Pa je to vise krugova pakla...pitanje je sta zelis i u kom od njih ces da se krckas.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaki tranzistor ma koliko imao slicne karakiteristike sa drugim ima svoj zvuk. Nije merilo samo capacitet baznog spoja vec i prenosna kriva. Trebalo bi za svaku komponentu birati optimalnu radnu tacku ne bi li se dobio odziv harmonika kako je konstruktor izmislio. Zato ako je u semi 3423 i 1360 onda to treba i staviti. sanyo zvuci praznije i sa manje basa i naglaseniji u srednjem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravi Kodžak sirenu

926b0420.gif

Namesto 2n6290 staviš 2SC3423 a namesto 2N6107 - 2SA1360Y

:P

E, al podsećaš me na mene kad sam klinjo počinjao diyati, i sad izvadim iz TV-a neku komponentu i gledam po šemama gde se upotrebljava i šta bi mogao da napravim sa tim, makar to bio neki LED treptavac, iako mi nizašta ne treba, nm veze, samo da se lemi nešto :D

_________

Šalim se malo, bre bre, high bandwidth audio bipolarci, do 50mA / 150V, tamo negde gde bi turao npr. BD139/140, ištatijaznamjoš/otkudznambre/jbmliga...

Kaskode za UGS.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, shonne said:

Momci, ima li nesto konktretno, neka sema koja bi se konzumirala sa ovim Toshiba? Hvala, unapred.

Moze da se upotrebi u svakoj semi pre drajvera, zvucno su odlicni kao i njihovi jaci modeli 1358/3421. Jace od toga idu 1837/4793 pa 1930/5171 pa 1941/5198 pa 1302/3281 pa 1943/5200. Problem je gomila kopija na trzistu pa su Toshibe lutrija. Moze se prepoznati po kucistu. Nekad dok su bili dostupni Toshiba tranzistori su pokrivali sve segmente u pojacavacima racunajuci i ulazne 970/2240 i jfetove 74/170. Bilo to lepo vreme kad je svega bilo a danas samo prekidacki mosfeti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj samo posle nekog vremena da me pitas a gde da ih nabavim [emoji23]

Napravi Kodžak sirenu
926b0420.gif.9d6a290a91f6662e1b1a02c60e6fef9a.gif
Namesto 2n6290 staviš 2SC3423 a namesto 2N6107 - 2SA1360Y
[emoji14]
E, al podsećaš me na mene kad sam klinjo počinjao diyati, i sad izvadim iz TV-a neku komponentu i gledam po šemama gde se upotrebljava i šta bi mogao da napravim sa tim, makar to bio neki LED treptavac, iako mi nizašta ne treba, nm veze, samo da se lemi nešto [emoji3]
_________
Šalim se malo, bre bre, high bandwidth audio bipolarci, do 50mA / 150V, tamo negde gde bi turao npr. BD139/140, ištatijaznamjoš/otkudznambre/jbmliga...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Impuls said:

a danas samo prekidacki mosfeti

Danas se za audio forsiraju bube i D klasa. Ko 'ebe dobar zvuk, eno ti LM3887 ako ćeš analogno, ali "oni" preporučuju visokoefikasnu D klasu, sve je veći izbor svaki dan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo opet...
Zamisli da ti je sve na dohvat ruke, LM, D klasa... Pa kupis sve odjednom. Gde je opet tu zabava? Onako, obsolete... Juris, kupis...da li je fake ili ne, pretplatis, meris, mucis se...sirotinjska zavava koliko hoces. A i bese neko reko, devil is in details [emoji41]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...