Jump to content

Test USB kablova


NIXIE

Preporučeni Komentari

U onom clanku sa neta ima jedna tacna informacija, da tanak kabl moze imati los kontakt sa konektorom.  To je bilo uobicajeno u usb mladosti, kod tada najjeftinijih dostupnih kablova u nas... kineskih ( desilo se meni ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

U onom clanku sa neta ima jedna tacna informacija, da tanak kabl moze imati los kontakt sa konektorom.  To je bilo uobicajeno u usb mladosti, kod tada najjeftinijih dostupnih kablova u nas... kineskih ( desilo se meni ).

Par kablova sam bacio upravo zbog toga, loš kontakt. Kad se razlabavi i izgubi kontakt gotovo je. Kineski merač struje punjenja lepo pokaže kad mrdaš konektore da li je dobar kontakt. Vremenom se razlabavi i jack na telefonu, ali to je već skuplji problem, mora u servis na zamenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, vladd said:

Upravo. Bitno je da li su viljuskice da plasticnim pritiskacem, ili je lemljeno.

Ko zna šta je u tim kablovima, pogotovu micro USB, verujem da nije lemljeno nego su korišćeni neki press kontakti pogodni za masovnu proizvodnju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Evo da se nadovezem, posto sam radio kao serviser u servisu mobilnih telefona, i poznajem poprilicno topologiju rada mobilnih uredjaja, kola za punjenje itd. 

Debljina zice, i legura materijala od kog je napravljen sam provodnik znace 89%, zatim konektori pa sve ostalo. Vecina BREND uredjaja koriste sve cetri zice, a neki imaju i petu vezu koja je u samom konektoru. Zasto, e pa ovako, pricam u ime BREND uredjaja i original adaptera za punjenje. Izmedju Data + i Data - postoji odredjeni otpor na osnovu kog telefon prepoznaje da li je zakacen na racunar, punjac i u kom modu se puni uredjaji. E sada od kako imamo Fast charging, preko data pinova se odredjuje napon punjenja, jer npr. Samsung Galaxy generacija kada je u Fast Charging modu puni uredjaj sa 9V a ne 5V. A pre ovih generacija takizvanih "Pametnih punjaca" koristio se peti pin TJ. ID koji se kratkospajao na masu kada je u pitanju punjac i uredjaj zna da sme da povuce vecu struju. Veoma je bitno da kabl ima sve navedene osobine inace je nus pojava sporo punjenje, ne funkcionaonost brzog punjenja itd. Sto se tice Iphone uredjaja, oni imaju mikrokontroler u konektoru koji se ponasa kao bafer za podatke, i obezbedjuje stabilnu komunikaciju, a isto tako ima u sebi serijski broj i intenzivno komunicira sa telefonom jer pamti broj punjenja ubadanja itd. Takodje Sony uredjaji, koriste i sirm kao masu, pa bez sirma nece da pune. Svaki uredjaj mora da vuce od 750-2500mA. Iphone uvek vuce istu struju do 6 generacije i to je 980mA, a od sedme je to 1250-1500mA. Kablovi su lemljeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je RPi sa OSMCom idealan test mikro USB kablova. Ako RPi3 ima dovoljno struje stvar je vrlo jasna - kabl je odličan za punjenje uređaja. Iz mora sličnih se izdvojio Anker PowerLine Plus. Čak ni sa dva metra kabla nikad nemam onu munju u gornjem desnom uglu. Čitao sam za nekakve Monoprice kabliće da su odlični za punjenje, ali nikad nisam uspeo da probam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Anker žice su vrhunske, pa i po ceni, koju gomila mojih poznanika rado plati. Meni lično 7-8eur za USB kabl puno. Igraju Ingress, vazda imaju powerbank u džepu i brzina punjenja im je vrlo bitna.

Elem, jeftina alternativa su uGreen kablovi. 5x su jeftiniji na aliju a na mom fonu Quick charge fercera bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam primetio da ima razlike u punjenju od kablića što govori sve o tome kakav krš sve ide u masovnu proizvodnju.. 

Korisna stvar, ima aplikacija koja meri struju punjenja pa lako može da se proba razlika u kablovima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...