Jump to content
Pigy

Aktivna skretnica nejasnoća?

Recommended Posts

1 hour ago, NIXIE said:

Zar i to nije sve digitalno danas? Mislim nije cilj samo da nešto čuješ nego da to bude lepo. Svako će da pravi ono što hoće i može da finansira, ali ja ne volim tu multi OP koncepciju nikako. Puno košta rezultat nikakav. Mnogo bolje je ovo što je Sax predložio, doneće više zadovoljstva. Može i neka A klasa tranzistorska ako se boji lampi.:wizard:Uvek može kasnije da se nadogradi dodavanjem nekog SUB-a, bitno je da osnova bude dobra jer kasnije treba dodati i neki dobar izvor zvuka, PC, DAC ili nešto treće.

Mozda nisi dobro implementirao tu koncepciju, pa si navukao grip od nje. :D 

Sve je pitanje implementacije, diskretno slozen diferencijalni pojacavac ako ne dobije npr Wilsonovo strujno ogledalo, dobice treci harmonik na izlazu i zvucace npr "ostro", ako nisu uparene komponente, imace nelinearnost......koriscenje diskretnih komponenti zahteva minimalno staticko uparivanje, jos bolje dinamicko, po krivoj.

Cisto da ne bude kao predrasuda, antiprotivna integralcima :) , sva ta sitna poboljsana i preduslove je lakse napraviti na jednom peletu, i dobiti cist signal, sa pojacanjem po zelji. 

Ukratko, nema tu sta da se "izgubi", signali samo mogu da zakasne neku kolicinu mikrosekundi, prolazeci kroz integralac, zbog propagacije(u prevodu malo promene fazu), pa koriscenje vise cipova zahteva usaglasavanja faza i vremenskih konstanti..minimum je da se obrati paznja na to...

Nivo signala se odrzava po zelji...a na prezentovanoj semi je to uradjeno.

Da li ce bas odgovarati pojacalima, njihovim igranjima sa fazama, i na kraju zvucnicima, sredi usaglasavanje sistema, i finalna dorada...NE moze se to redjati kao lego kockica a da valja...

Fazni stav je najbitnija stavka u hifi...inace ce osiguraci i zidni utikaci da ti "otvaraju prostor" :) 

P.S>

Poslusati Saleta, fine svetiljke i fini sirokopojasni su najjeftinija ogromna radost.. :D 

5 minutes ago, vladd said:

Poslusati Saleta, fine svetiljke i fini sirokopojasni su najjeftinija ogromna radost.. :D 

Slažem se, a i lepše će da izgleda naročito uveče.:clapping:

Jos da me ubije struja pa da Dumrem, a jos da menjam svaki 1000 sati lampu...

vidi ovako.

rasparen, to jest jedan komad izlazni PP trafo imam.

2 komada trafoa za SET ili SEP imam.

treba ti samo da namotas 2 torusa i da kondove na

primer zbog cene kupis od Ivaila.

semu dobijes za dz, znanje imas a imas i lemilicu.

sto se tice fullrange - imas Monacor i za bagatelu.

razmisljaj u tom smeru.

pusti skretnice, tranzistore i integralna kola.

:drinks:

ako ti je za utehu.

u mojoj struci (elektro monter) mozes da

pogresis samo jednom.

kod lampasa mozes vise puta da pogresis.

ne mora odma dumres.

mogu da dodju i cike sa crvenim kamionom.

malo sale ne skodi.

I ja sam elektrotehničar visokog napona,ili preciznije elektrotehničar na jakata struja,pošto sam završio školu u Makedoniji...

35 minutes ago, Pigy said:

I ja sam elektrotehničar visokog napona,ili preciznije elektrotehničar na jakata struja,pošto sam završio školu u Makedoniji...

Ti si onda idealan za lanpe:to_become_senile: