Jump to content

Akustika Svrljig


remam

Preporučeni Komentari

Pozdrav društvo

Ne znam da li ima svrhe pokretati ovu temu, ali valja pokušati... 

Naime koliko bi neko bio voljan, od struke i od entuzijazma pa da se zajedno pokrene ponovna proizvodnja zvučnika, jedinica i gotovih kutija, naravno podići sve na mnogo viši nivo u odnosu kako je nekada bilo i probati sa izvozom! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, remam said:

Pozdrav društvo

Ne znam da li ima svrhe pokretati ovu temu, ali valja pokušati... 

Naime koliko bi neko bio voljan, od struke i od entuzijazma pa da se zajedno pokrene ponovna proizvodnja zvučnika, jedinica i gotovih kutija, naravno podići sve na mnogo viši nivo u odnosu kako je nekada bilo i probati sa izvozom! 

Vrlo teško pored Kineza i Indusa, mislim većina proizvodnje iz Jevrope je sad tamo izmeštena.:laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, remam said:

Pozdrav društvo

Ne znam da li ima svrhe pokretati ovu temu, ali valja pokušati... 

Naime koliko bi neko bio voljan, od struke i od entuzijazma pa da se zajedno pokrene ponovna proizvodnja zvučnika, jedinica i gotovih kutija, naravno podići sve na mnogo viši nivo u odnosu kako je nekada bilo i probati sa izvozom! 

 

konkretizuj sta si mislio sa tim i kakve to veze ima sa Akustikom Svrljig

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ali mi smo jeftiniji a pametniji :D  evo i Wolmart svoj support prebacio iz Ind u Ser.

A sta mislis osim imena da valja zadrzati i zasto zadrzati i ime?  Evo u UK sve nekada poznate proizvodjace pokupovali kurta murta i sad prave plasticne kutije,  i ljudi kupuju valjda zbog zvucnog imena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Vrlo teško pored Kineza i Indusa, mislim većina proizvodnje iz Jevrope je sad tamo izmeštena.:laugh1tooht:

Oni ne prave high-end... nego komercijalu.

Sve sto je ostalo u EU i UK je suvi haj end....ne treba da nabrajam.

E sad srpski drajveri 100%... da je sve ovde pravljeno... nešto tipa Sonido :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Oni ne prave high-end... nego komercijalu.

Sve sto je ostalo u EU i UK je suvi haj end....ne treba da nabrajam.

E sad srpski drajveri 100%... da je sve ovde pravljeno... nešto tipa Sonido :D

E sad da je baš hajend ne znam.

Nije ni Sonido hajend, to je onako liči malo.

Prave SB acoustics u Indiji valjda, to je Scanspeak bivša ekipa. Visaton je u Kini odavno. Wharfedale isto. I mnogi drugi.

Kad je to Ei Svrljig pravio hajend? Nešto ne ne sećam. 100 godina su pravili iste zvučnicke uz svu tehniku, gluve komore i stručnjake, pa opet ništa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

nikada ovde nije pravljeno nesto natprosecno

To je zato što su oni bolji otišli napolje čim su videli šta se ovde radi. Tako je bilo, ko viri iz gomile ili ga skrate za glavu ili mu daju neku funkciju da ne smeta opštem sivilu.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskra je pravila odlicne zvucnicke jedinice. Zvucne kutije su su i onda a i danas svuda u svetu uglavnom lose projektovane. Govorim o kucnom hi-fi. Bilo je odlicnih drajvera (Klangfilm, Philips, Supravox, Vitavox, Tanoy, Altec, RCA, Utah, EV, University, WE, Fostex, Diatone, Goodmans, Lowther), monitorskih kutija kao i onih za bioskope.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Mikorist said:

Ne zaboravite Acu Ribona. On je nadprosečan. 

Jeste, Aca Ribon je natprosecan, ali zavisi npr od nabavke i folije i magneta. Vrhunska mu je konstrukcija.

U SFRJ, od Iskre, RiZ-a, Rudi Cajevca, do EI, radio se po licencama, od Saub Lorenca, Filipsa, Telefunkena i dalje, u sta je kome dopusteno da  uleti..ako se neko nesto i odlepio od komercijale, bilo je van radnih zadataka masproizvodnje.

Secam se kada smo pavili neke kondove za impulsni rad, i dok nije stigla, skoro kao uzorak, neka francuska folija za dielektrik, nije bilo resenja.

Kada su se radili pretvaraci, prvi Jugosovenski sviceri profi kategorije, bili smo davljeni da koristimo (sve) "domace" tranzistore, dok nisu svi zvanicno priznali da nemaju nista slicno Motorolinom MJ16012, ni u planu...lepo se zivelo od masprodukcije komercijale..

Raditi nesto natprosecno, bez ozbiljnog istrazivanja, razvoja  i na kraju produkcije, okupiti prostor i opremu, pride neke voljne da ozbilno rade bez filozofije, sujete i intimnog destruktivnog ludila(konstruktivno je pozeljno), nije realno. :) 

Plus je to veliki, a ukupno manji deo projeka, treba se ugurati u korupciju marketinga natprosecne hife, sto je realno hostaplerski, lazovski ili kako god, nepremostiva, ili strahovito tesko premostiva prepreka.

Za Srbiju su sportovi preprodaja, reket, dozvoljeno varanje drzave, u zamenu za suvi novac...pa sa tim parama kupiti izreklamiranu zabavu.. :) 

Zasto se muciti sa razvojem, kada lagarija donosi konkretne pare, a ne treba ni znanje ni oprema ni gubljenje vremena na testiranju..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, крокодил said:

A ja mislio da su green cones iz Nemacke...sad verujem i da su Shimano menjaci iz Shimanovaca ...

Jesu oni SABA, a ovi su samo zeleni. Ne znam kojim jezikom govori, liči na kineski ali nije. Koreja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...