Jump to content
Pigy

Gde je plus a gde minus na visokotoncu?

Recommended Posts

Daj  Aleks pa to su smesni visokotonci. Maylar kao materijal je zamenio papirnate i ima prednosti u odnosu na njih,pre svega laksi materijal,ne deformise se od vlage,toplote,stabilniju strukturu imaju,jedina mana je sto ukoliko se pretera sa opterecenjem kalema videce se beli dim...Citao sam da postoje i kvalitetni visokotonci koji se izradjuju od maylara. Meni se dopao zvuk onih visokotonaca iz Niskih kutija (EI) ,one kompresione sa dva basa ,srednjotonac i visokotonac,mislim da je materijal za visokotonac bio svila.Jedino mi se nije svidjao bas u tim kutijama,maltene ga nije ni bilo,mnogo bolje da su bile bas reflex kutije. Inace ima u Proelektronik papirnati Nokia visokotonci 600din komad,al nesto razmisljam otkad to Nokia pravi zvucnike ili ko to pravi za njih.Znam samo da su im telefoni odlicni.

Sax, zaista nema obelezeno + i -,jedino sto sam primetio na oba visokotonca ima neki kruzic na plastici koga ima samo na desnoj strani a poklapa se sa mojim ispitivanjem sa kondenzatorom, da je to plus. A i ovo ubih se trazuci plus a posle moram da ga povezem obrnuto jer u dvosistemskim kombinacijama obrnuto se vezuje visokotonac.... Danas ako stignem da ga sklopim u kutiji i da ga probam,samo da vidite od cega je kutija za visokotonac.....hi hi.....:sarcastic_hand:

@Pigy 

I ja čitao da su tranzistori bolji od cevi, silicijum je savremeniji materijal, tranzistori i diode su manjih dimenzija od cevi, itd...

No naravno, ti ako si srećan, ja još više!

25 minutes ago, Pigy said:

Sax, zaista nema obelezeno + i -,jedino sto sam primetio na oba visokotonca ima neki kruzic na plastici koga ima samo na desnoj strani a poklapa se sa mojim ispitivanjem sa kondenzatorom, da je to plus. A i ovo ubih se trazuci plus a posle moram da ga povezem obrnuto jer u dvosistemskim kombinacijama obrnuto se vezuje visokotonac.... Danas ako stignem da ga sklopim u kutiji i da ga probam,samo da vidite od cega je kutija za visokotonac.....hi hi.....:sarcastic_hand:

kruzic je plus, bogami.

koristio sam ja takve, ali verzija sa zlatnom kalotom.

plus neki noname basic 4 inca.

samo 2x po 2 konda od 2,2u i to svira u radionici

kod drugara vec bem li ga koliko dugo.

:drinks:

1 hour ago, Pigy said:

Meni se dopao zvuk onih visokotonaca iz Niskih kutija

To je bio Filips u niskim zvucnicima.

NA slici sa prve strane ima kruzica na plastici kol'ko hoces :) 

1 hour ago, vladd said:

To je bio Filips u niskim zvucnicima.

NA slici sa prve strane ima kruzica na plastici kol'ko hoces :) 

A ja sam kupovao izvjedbu sa tri konektora, tek je to teško provaliti.:laugh1tooht:

Na slici vidi se da oko svake rupe za šraf imaju po dva kružića,znači tri rupe sa po dva kružića,ali na desnom delu visokotonca gde ima jedna od tih rupa za šraf imaju ta dva kružića i iznad još jedan veći koji sam ja ofarbao u crveno.Tako i na drugom zvučniku.Znači taj veći kružić je samo na desnoj strani nema ga drugde...

WP_20181013_15_15_02_Pro.jpg