Jump to content

Gde je plus a gde minus na visokotoncu?


Pigy

Preporučeni Komentari

25 minutes ago, Pigy said:

Sax, zaista nema obelezeno + i -,jedino sto sam primetio na oba visokotonca ima neki kruzic na plastici koga ima samo na desnoj strani a poklapa se sa mojim ispitivanjem sa kondenzatorom, da je to plus. A i ovo ubih se trazuci plus a posle moram da ga povezem obrnuto jer u dvosistemskim kombinacijama obrnuto se vezuje visokotonac.... Danas ako stignem da ga sklopim u kutiji i da ga probam,samo da vidite od cega je kutija za visokotonac.....hi hi.....:sarcastic_hand:

kruzic je plus, bogami.

koristio sam ja takve, ali verzija sa zlatnom kalotom.

plus neki noname basic 4 inca.

samo 2x po 2 konda od 2,2u i to svira u radionici

kod drugara vec bem li ga koliko dugo.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na slici vidi se da oko svake rupe za šraf imaju po dva kružića,znači tri rupe sa po dva kružića,ali na desnom delu visokotonca gde ima jedna od tih rupa za šraf imaju ta dva kružića i iznad još jedan veći koji sam ja ofarbao u crveno.Tako i na drugom zvučniku.Znači taj veći kružić je samo na desnoj strani nema ga drugde...

WP_20181013_15_15_02_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

75 postova mlacenja prazne slame

ako ne mozes prostim DC testom da odredis polaritet - prikljucis oba visoka isto u zvucnu kutiju , poslusas

onda okrenes fazu na visokima (oba naravno ) pa poslusas

ostavis ono sto ti vise prija , ako uopste cujes razliku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
On 10/10/2018 at 10:36 PM, Pigy said:

Hvala,a reci mi šta se dešava ako kalem nije one vrednosti koja treba,recimo da je potrebna vrednost 0,42mH a on je 0,39mH, a kondenzator je za kalem od 0,42mH ,tako da na 8 oma -12db bude na 6kHz.Dali će se samo pomeriti rezna frekvencija pa biti recimo na 5500Hz -12db ili nigde neće biti -12db....?

Evo dovatih slučajno da premerim SAL DTF20, stoje mi dva kom. ko zna od kada. To je valja isti zvučnik kao DT20, veoma slično izgledaju, da ne kažem skoro identično. 

Rupa na 15kHz verovatno ne postoji stvarno, nego je rezultat kombinacije blizine  mikrofona kod near field merenja i onog krstića ispred membrane.

Impedansa izgleda kao da su stvarno stavili ferofluid, u šta je teško poverovati po toj ceni. Rezonantna frekvencija je 3.8kHz, znači rez barem na 8kHz 12db/oktava ili jače.

DTF20 FR.jpg

DTF20 IMP.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Mikorist said:

Gde nam je Pigy nestao :D

Poima nemam, nego tražio sam nešto drugo, a našao zaboravljene DTF20, pa reko greota da ih ne odmerim kad sam već povadio svu opremu za merenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...