Jump to content

Kondenzatori screw


shonne

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

to ne bi trebalo da bude skupo uopste. Na mouseru su vrednosti 39000uf na 63V 17 eur komad...

ja nekad za 56000uf 50V direktno iz fabrike placao 10eur komad...

cekam odgovor firme iz Beograda... poslao im upit, pa javim, jave iz fabrike. Kada sam uzimao, bila je min posiljka u kutiju od 21 komad. A meni stvarno toliko ne treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd

uz jutarnju kafu... teorija trajanja kondenzatora?

npr u ovom slucaju 2000h na 105C... povecava se na svakih 10 stepeni duplo?

2000h 105C

4000h 95C

8000h 85C

postoji i drugi parametar, Ripple current. Neka u ovom slucaju bude 23A na 85C. Koristimo amp koji ima bias 2A, pa se mnozi sa 4 sto mu dodje 8 :)

8/23 je odnos, zar ne... I/Ir

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ugrubo posmatras radnu temperaturu i radni napon. Ono sto napada dielektrik i elektrolit

Preciznije bi trebalo znati  koeficijent porasta temperature pri ripl struji, za  pouzdaniji MTBF, ili karakteristike elektrolita i folije, pa doci do koeficijenta.

U svakom slucaju, povoljan ti je odnos I/Ir da ne ocekujes preko 10-ak C povecanje temperature prema ambijentu i znacajno smanjenje radnih sati.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

@vladd

uz jutarnju kafu... teorija trajanja kondenzatora?

npr u ovom slucaju 2000h na 105C... povecava se na svakih 10 stepeni duplo?

2000h 105C

4000h 95C

8000h 85C

postoji i drugi parametar, Ripple current. Neka u ovom slucaju bude 23A na 85C. Koristimo amp koji ima bias 2A, pa se mnozi sa 4 sto mu dodje 8 :)

8/23 je odnos, zar ne... I/Ir

 

Ja koristim Kemet ALS40 i ALS30, mislim da su bolji. Dug životni vek, veliki Ripple current na 20kHz, ima sa šrafom i bez šrafa. Prave se u Španiji znači nije PRC.

http://www.kemet.com/Lists/ProductCatalog/Attachments/386/KEM_A4036_ALS40_41.pdf

https://content.kemet.com/datasheets/KEM_A4031_ALS30_31.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, shonne said:

a gde si ti ovde video PRC, ovi direktno idu iz USA...

posto su?

Nisam mislio da su ti tvoji iz PRC, nego Kemet je izgleda sad u vlasništvu Kineza, zato sam naglasio da ih prave u EU. Na mojim primecima je tako pisalo, Made in EU. Posle sam saznao da je fabrika u Španiji.

Cene imaš na primotronic.co.rs za konkretne vrednosti. Tu sam kupovao. Evo recimo 47000uF 63V. Gledaj cene za 1komad, neke su date za 10, 20, 50kom, i prikazana cena je bez PDV znači  ide +20%.

https://hr.rsdelivers.com/rs/productlist/search?query=Capacitors&Family=10015&tag=#PI-1|PS-20|viewtype-0|A-4390_394825|A-422_160677|A-4254_527212|

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, shonne said:

7600 bez pdv za 1 komad... sjajno :)

Kad sam u Leach pojačalo stavio 2xALS40 22000uF 100V umesto starih plavih Sprague, otvorilo se nebo što bi @vladd rekao, i dinamika i prostor i udarac i leptirići.:laugh1tooht:

Ne mogu da grešim dušu, Sprague su bili 25god stari, nije im zameriti.

Mislim da je poštarina za dž. kad naručiš preko par hiljada din., ne znam tačno koliko beše. Isporuka im je brza, do 10 dana stiže iz England direktno tebi na adresu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, shonne said:

za taj jedan ja imam u amp 8x56000uf, i komsija uziva uz muziku :)

Jesu skupi, priznajem, ali neću na sebi valjda da štedim.:nonono:

Pitaj te od kojih nabavljaš koje su godine proizvedeni. Shelf life je  obično 3-4 god. Propadaju od stajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

ovi podaci su samo za top ponudu i to high voltage tipove... ako nesto znaci :)

To opravdava dijagrame. Za niye napone je povoljniji odnos. Ali je i dalje zavisnost od  folije i hemije. Pretpostavka je da je samo debljina folije razlika, a ne  i tehnologija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jao... Nabavljam direktno iz fabrike, i problem je sto postoji time dok ih naprave, tj dodjem do red... Prosli put sam cekao 6 meseci. Znaci novi. Da li je sad malo jasnije?

Jesu skupi, priznajem, ali neću na sebi valjda da štedim.:nonono:
Pitaj te od kojih nabavljaš koje su godine proizvedeni. Shelf life je  obično 3-4 god. Propadaju od stajanja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, shonne said:

Jao... Nabavljam direktno iz fabrike, i problem je sto postoji time dok ih naprave, tj dodjem do red... Prosli put sam cekao 6 meseci. Znaci novi. Da li je sad malo jasnije?

Ok, to je vrlo povoljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...