Jump to content

Paljenje cevasha posle duzeg stajanja


krca44

Preporučeni Komentari

15 hours ago, vladd said:

Na sekundu se podigne visok napon, samo da se kondovi opasulje, i da nema nekog sitnog varnicenja.

Hvala

...........

Jos jedno pitanje ( radoznao sam ), nevezano za prethodno al' ipak ima neke veze za paljenjem.

Kad palim ( predpojacivac, nije sad bitno koji, izvinte ) kod jedne od tri cevi u trenutku paljenja zablista na trenutak svetlo, sa spoljne strane, kod jednog pinova ( mislim da je od grejanja ).

Ne cuje se nista, ne desava se nista, samo taj kratak bljesak na tren, kao mini sijalica, aparat radi vec skoro 4 godine.

Ja to nisam vidjao na drugim cevnim aparatima koje sam posedovao ili imam a ne znam sta je ( neko koga jesam pitao je... recimo odmahnuo rukom kao nebitno ) ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, krca44 said:

Hvala

...........

Jos jedno pitanje ( radoznao sam ), nevezano za prethodno al' ipak ima neke veze za paljenjem.

Kad palim ( predpojacivac, nije sad bitno koji, izvinte ) kod jedne od tri cevi u trenutku paljenja zablista na trenutak svetlo, sa spoljne strane, kod jednog pinova ( mislim da je od grejanja ).

Ne cuje se nista, ne desava se nista, samo taj kratak bljesak na tren, kao mini sijalica, aparat radi vec skoro 4 godine.

Ja to nisam vidjao na drugim cevnim aparatima koje sam posedovao ili imam a ne znam sta je ( neko koga jesam pitao je... recimo odmahnuo rukom kao nebitno ) ?

 

Ja sam primetio samo kod ECC82 da bljesne grejač, pa sam pravio soft start za grejanje, davno je to bilo.  Kod drugih lampi koje sam koristio nisam primetio tu pojavu (E88CC, 6922, 6N23P, 6N3P, 5670). Koja lampa je u pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bljesak se javlja pretezno kod Philips ECC serije , kao i drugih malih, nebitno koji tacno tip

nista za zabrinjavanje ....... napravljene su da im se to desava - k-ka grejaca

ono sto je problematicno kod svake cevi je relativno cesto ukljucivanje/iskljucivanje ...... i na to treba obratiti paznju

ja licno imam naviku da dodelim svakoj maloj ceve LM317 kao CCS (naravno , podesim po naponu ako je naponsko grejanje) i to onda svejedno daje slow ramp k-ku grejanju , pa ne brinem ni po tom pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cev je EC900 mala a proizvodjac.... ne znam, mozda Ei ( Philips ), napajanje je odlozeno, neka automatika mislim jedno 10ak sekundi.

Obicno kad upalim ostane upaljeno citavo vece ili dan mada je bilo situacija da upalim, radi, ugasim pa brzo opet upalim posle krace pauze, onda sam negde procitao da bas ne valja pa sam produzio proces gasenja/paljenja na bar pola minuta ( min ).

Bitno je da nije zabrinjavajuce.

Hvala !

?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gasi samo kad odes od kuce na vise od par sati

male ceve rade po 10K sati bez ikakvog problema ..... jedino ne ako je uredjaj diletantski tipa Audio Research i slicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Zen Mod said:

gasi samo kad odes od kuce na vise od par sati

male ceve rade po 10K sati bez ikakvog problema

Tako i radim ( gasim i kad spavam ?), imam rezervni set u ormanu al' nesto mislim da je to hrcak koji voli da skuplja, te male bi trebale da traju dugo.  "Normalna" procedura je da upalim "ujutru" i potom ugasim krajem dana/noci, eventualno kad izlazim duze od 2h,  ako izadjem na krace ne gasim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...