Jump to content
skrstic

Kako se zaštititi od fluktuacije iz mreže?

Recommended Posts

1. Skoro kod svih slaba ili loša instalacija u celom stanu/kući. (sem ako nije novogradnja)
2. Frižideri, usisivači, veš mašine i ostali potrošači sa elektromagnetnim pogonom prave vrlo "prljavu" struju. 
Kada se uključe obaraju napon a kada se isključuju napon skače. 
3. UPS sa AVR-om je mnogo bolje rešenje od stabilizatora napona. 
Pogotovo ako je ispred UPS-a surge arrest. 

22 minutes ago, sax.hifi said:

pa oni "svetleci".:wub:

ne sviraju, ali mere.

:drinks:

Aaaaa, midliš što liče na one što igraju u ritmu muzike. Nemam mesta. Izvuko žičke pa kad mi prdne na pamet merim. Do utorka predveče pa skidam. Dosta sam se igrao. 

Ma najbolje Hiraga sa akumulatorima. :)

Salim se, ali +1 za UPS. Jedino mislim da vecina UPS ova generise stepenastu nazovi sinusoidu, pa klasicni trafoi oce da zuje. Ali zato nema ostalog djubreta...probo ja sa Tripplite UPS om...

Pa sad, hi end bi bio ac-ac converter, sa ulazom 180-270V, a izlazom 230V 50Hz, ali je hiend i po ceni...i malo tezi za diy..

Ovo sa komparatorom, motorom i varijakom je za jedan fini diy.. :) 

Siemens pravi neki agregat koji koriste ljubitelji EMT 930 gramofona da na izlazu dobiju tj. smanje po zelji napon sa 220 V na 180 V.

On 9/30/2018 at 2:08 PM, skrstic said:

Aaaaa, midliš što liče na one što igraju u ritmu muzike. Nemam mesta. Izvuko žičke pa kad mi prdne na pamet merim. Do utorka predveče pa skidam. Dosta sam se igrao. 

Sa velikim zakasnjenjem, sad sam naisao na ovo: ja sam probao apc le 1200, koji je, cini se, bas za ovu namenu. Trafo, bez ups-a, koji (valjda), pegla napon. Nije preterano gadan, necujan je, i radi posao. Ja sam ga uzeo od drugara kojemu je visak, a vratio sam ga jer ne mogu da koristim svoje strujne kablove. Mislim da je kostao oko 100 evra, ili tako nesto.

Evo slika:

50039212b.jpg

947d3ed3cc857725020b40d18d7e3688ea2b4f28cddde5e0fbad1b20d4a08e48.jpg

jedno lepo resenje su feromagnetni stabilizatori. ako treba manja snaga iskopajte stare stabilizatore za kolor tv,oni su do 350w,cini mi se.za ono merenje true rms samo da znate da nije bas tako naivno ako oces tacno.a sinus je sigurno u mrezi,bar tu je.gledao sam kada se upustaju generatori ac na djerdapu2,ne secam se kolko mw.prvo se vrte u 'prazno" pa se onda po obrtajima usaglasuju sa onima koji su u mrezi.to ume i da potraje.kada se bas sihronizuju onda se puste na mrezu.kako se oseti mehanicki udar.sto je veca razlika brzine-pozicije jaci je udar.cini mi se da je nekad na tentu1 jedan generator kod pustanja precvikovao osovinu.gore iznad njega je platforma gde se hoda.pricaju radnici kako je to jako drmnulo.sinus je cudo a tu je i kosinus...