Jump to content

BGA soldering paste flux


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Zene da li pitas za flux zbog lemljenja BGA komponenti ili hoces da ga koristis za smd komponente. Za BGA ti treba i lemilica i kuglice. Ako je za lemljenje smd komponenti ja ih lemim sa obicnim tinolom a posle toga nanesem Almit t419 i skinem lemilicom visak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije tako dobro, grejanjem jedne strane mehanicki se naprezu SMD  komponente. Moze da pukne ili se odvali metalizacija kontakta.

Zato mora fluksic, jednom se lemi u cugu, idealno razlije kalaj i kraj,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najmanje sto nameravam da lemim je 2SK2145

dakle - SMD lemljenje , nista drugo

BGA je pomenuto samo zato sto se nalazi u nazivu blesavih soldering pasta

nekako mi jos najpotpuniji i najkraci naziv i jeste tecni tinol .... i to je ono sto mi treba

msm, znam i sam da nadjem po katalozima , sto me zanimalo je bas iskustva sa konkretnim proizvodima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Zen Mod said:

sto me zanimalo je bas iskustva sa konkretnim proizvodima

To imaš na Amazonu za konkretni AMTECH. Jedno 50 komentara amera. A ima o njemu i na elitesecurity - tema FLUX za lemljenje. Švajseri su na sve strane. Samo je pitanje šta švajsuju, ali se svodi na isto. Ja lemio matične ploče sa ovim. Ma bre gledaš na Amazonu šta ima najbolje ocene i nema šanse da omaneš...Pitaj i na BIG DIY:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ersa (Microbond) po meni najbolji flux. Skup k’o djavo, ali opravdano.

Sjajna alternativa je kalafonijum rastvoren u alkoholu ili nitro razredjivacu. Ako ima dosta za lemljenje često radije koristim ovo nego flux. Premažem celu ploču, poređam šta ima da se lemi, alkohol (nitro) u medjuvremenu ispari i lepo pridržava sve što sam poređao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...