Jump to content
Mikorist

Tannoy 2528 crossover

Recommended Posts

Kod mene je u nultom položaju veći otpor na visokom  nego na +1 . Na +1  jače se čuju visoki i bolje zvuči .

Zajebana stvar je što točkić ima 12 kontakata. Svi su bakarni i vremenom oksidiraju.

Tako da moraš redovno da okrećeš i drkaš dugme da svira kako treba...U suštini je najbolje da ga nema.:smesna:

10 hours ago, Mikorist said:

chrome_2018-09-26_00-24-43.png

mnogo ste mi se zaneli sa kondenzatorima

ene , zasviraj i za pojas zadeni ...... :smesna::Viannen_loungelizard:

a tebi sam rekao davno da ima razvijena poboljsana skretnica za 2528 , svira kod mog Vladice u TL

Tannoy DC jedinice su plod rada ozbiljnih inzenjera , bez znacajnijih (iole) cost cuttings kroz sve generacije ; elektricna sema skretnica za sve vece modele (15,12) su plod rada istih ljudi i-  po rezultatima i merenjima - ziv covek ne moze bolje da napravi , vodjen istim kriterijumima

ali - sama fizicka manifestacija originalnih skretnica je uvek bila debelo ispod kvaliteta samih drivera

manji modeli drivera su dosli kasnije ,poneki su predivni , neki ne zasluzuju ime DC , a skretnice su posebna prica ; primer Dorset i Mayfare - kad skretnicu prepravis da vise lici na starije uradjene za vece modele , zvuk se znacajno poboljsa

1 hour ago, Leonardo said:

Kad na LOTO ubodem sedmicu

Pravićeš mi za Mayfare skretnicu :smesna:

kao sto rekoh onomad , mozes i sam :)

https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/240093-tannoy-story-julian-alderton.html

ta zadnja svira kod Vlade

prva je svirala u Mayfare kod Generga , i zahvaljujuci tome , ostao je par zvucnika placenih 125E a prethodni Stirling SE su prodati :rofl:

the original crossing made the sound more bound to the speakers, now the sound is much more open and the stage is better.

The best answer is, that I do not miss the Stirling SE, these old chaps with the adjusted crossover keep me satisfied.

I do not need more to enjoy the music……… :-)

naravno,kasnije je Generg poklonio Mayfare , kupio i neke Klipsche i ESL63 , za novu zabavu