Jump to content

Dynaudio Axis 5


remam

Preporučeni Komentari

1 minute ago, Mikorist said:

Bolje je nego crno u svakom slučaju. Sviđa :happy64:

Pa da znas da jeste,predhodne Dynaudio koje sam pravio su crne i ovo mi se veoma dopalo pa sam za promenu odradio ovako,uzivo dosta lepse izgleda..!!A naravno stvar prepustena majstorima koji se bave samo farbanjem (ne moze se bas sve sam,a da bude dobro odradjeno),5 slojeva je ovde uradjeno kako bi ovako na kraju izgledalo!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, крокодил said:

Nema price, bas lepo.

Nego, cim ti mislis da nateras ove kutije da rade?

Treba ti izuzetno mocno, jako pojacalo?

Imam raznih pojacala,videcu kako ce se koje ponasati,predhodne sam gurao sa JVC JA S71 i za moje potrebe i ukus to je radilo odlicno,i na tiho i na glasno je radilo isto,ni jednog trenutka nije izostajalo bilo sta,sad videcu kako ce ove raditi...

Za to imam keca u rukavu,jednog moglo bi se reci tako,doduse dva Citronic PPX900,sa tri para 2SK176/2SJ56 po kanalu pa sam razmisljao da to ide u bridge za jednu,a drugi takodje u bridge za drugu,ukupno sest pari mosfeta po jednoj kutiji sa torusom od 1,5kW spregnuto sa nekim dobrim preampom!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, remam said:

Cudno je da tu moze da stane 50kg peska

Potpuno suv pesak (samo takav se sme i koristiti za ovo) je spec težine oko 1500kg/m3 , to znači da 50kg zauzima zapreminu 33l. Pošto je šupljina (dupli zid) svuda okolo bas komore osim na  prednjoj ploči, i ima onu  jednu kosinu, možda i ima tu zapreminu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to onda menja stvar,mozda i jeste tako,mislim znam da treba da bude suv,ali nisam znao da ima tu gustinu..

Naravno,sve se ispunjava,zadnja,dve bocne i donja tako da ima sanse da je to tu negde,navedeno je "ca."100kg

Kada se sve to i doda,masa po kutiji ce preci 130kg!

Sta reci,vanserijski...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, NIXIE said:

Potpuno suv pesak (samo takav se sme i koristiti za ovo) je spec težine oko 1500kg/m3 , to znači da 50kg zauzima zapreminu 33l. Pošto je šupljina (dupli zid) svuda okolo bas komore osim na  prednjoj ploči, i ima onu  jednu kosinu, možda i ima tu zapreminu. 

Znaci da ja ipak treba da nabavim 4 dzaka?:tumbleweed:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali da napomenem ovo,svi navode tu tromost i neosetljivost Dynaudio drajvera,ali ja to uopste nisam primetio na mojim kutijama,izuzetno su osetljive i ne treba im tolika snaga da bi proradile,nasuprot!

Stvar je u tome da vecina danasnjih Dynaudio kutija ne prelazi 87db (83-85db) sto je izuzetno neefikasno u poredjenju sa starim jedinicama i dosta ljudi smatra da se vecina njihovih komercijalnih serijskih kutija mnogo udaljila od imena Dynaudio,sto je nekada bio i da to vise nije to!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Axis 5.PDFAxis 5 II.PDFAxis 5 III.PDF

3 hours ago, Mikorist said:

Nema niko više podataka o ovome. Na internetu imaju samo ove dve slike i ova treća.

 

image_11849.jpg

 

Čak je Zen tražio na diyaudio.com šemu za iste ove.... nema

 

 

Teško će te naći nešto na netu . Axis 5 i svi ostali Dynaudio zvučnici u kitu su iz vremena pre kompjuterskog doba :oldtimer:.

Elem , samo :cita: i ništa drugo. Iz priloženih skenova vidi se da test datira iz 1985g.  Na brzaka gledano, u tekstu se spominje

44kg. po kutiji . Samo nastavi tako, ekstra izgledaju. Ja sam moj SBI 1 rasturio i čekam da se smislim da ih ponovo radim (pošto mi se

odlepio furnir posle 25g.)  razmišljam o fotolepljivom tapetu (našao sam imitaciju ružinog drveta) i moram ti priznati da mi se opasno sviđa.

Axis 5.PDF

 Axis 5 II.PDF

Axis 5 III.PDF

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ringeraja said:

par kilovata

Ali na lampe

http://www.r-type.org/articles/art-005.htm

 

Ovakve babure od pola metra imaš u starim vojnim MKŠK - vozilo veze komandanta bataljona.

Zapravo  RTpS-1KW

Kad pritiskaš Morze taster trepću sijalice u istom ritmu na banderama:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, remam said:

Imam raznih pojacala,videcu kako ce se koje ponasati,predhodne sam gurao sa JVC JA S71 i za moje potrebe i ukus to je radilo odlicno,i na tiho i na glasno je radilo isto,ni jednog trenutka nije izostajalo bilo sta,sad videcu kako ce ove raditi...

Za to imam keca u rukavu,jednog moglo bi se reci tako,doduse dva Citronic PPX900,sa tri para 2SK176/2SJ56 po kanalu pa sam razmisljao da to ide u bridge za jednu,a drugi takodje u bridge za drugu,ukupno sest pari mosfeta po jednoj kutiji sa torusom od 1,5kW spregnuto sa nekim dobrim preampom!!

Ne znam koji su to, i ne pamtim brojeve, svojevremeno su Citronic pojacala bila samo za klubove i diskoteke.

Mozda je sad drugacije, ko zna....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, крокодил said:

Ne znam koji su to, i ne pamtim brojeve, svojevremeno su Citronic pojacala bila samo za klubove i diskoteke.

Mozda je sad drugacije, ko zna....

Pa jesu PA pojacala,ali uz nekoliko prepravki mogu se koristiti i za kucnu upotrebu,napajanje je snazno,+/-80V,ukupno 60000uF u filtraciji i u mostu ukupno 12 Hitachi tranzistora,po 6 pari lateralnih mosfeta...Sve ovo na jednu kutiju,drugo isto ovakvo na drugu!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Dumus said:

Axis 5.PDFAxis 5 II.PDFAxis 5 III.PDF

Teško će te naći nešto na netu . Axis 5 i svi ostali Dynaudio zvučnici u kitu su iz vremena pre kompjuterskog doba :oldtimer:.

Elem , samo :cita: i ništa drugo. Iz priloženih skenova vidi se da test datira iz 1985g.  Na brzaka gledano, u tekstu se spominje

44kg. po kutiji . Samo nastavi tako, ekstra izgledaju. Ja sam moj SBI 1 rasturio i čekam da se smislim da ih ponovo radim (pošto mi se

odlepio furnir posle 25g.)  razmišljam o fotolepljivom tapetu (našao sam imitaciju ružinog drveta) i moram ti priznati da mi se opasno sviđa.

Axis 5.PDF

 Axis 5 II.PDF

Axis 5 III.PDF

Ovo je dobro,ali je to iz casopisa,predstavljanje kutija i sl..

Dokumenat koji ja trazim sadrzi sve potrebne dimenzije i mere kako da se sastavi ovakva kutija i naravno da je na papiru ili je neko ima u pdf-u..?

Pricam jer ja posedujem na papiru detaljne mere i raspored za gradnju DAK 3-210,tako da i to postoji,a ona prva slika iz posta je prva stranica iz toga,sa spiskom delova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, Mikorist said:

Čak je Zen tražio na diyaudio.com šemu za iste ove.... nema

Šta da kažem, kad niste mene poznavali tada.:bb:

Evo ga sve se vidi, našao sam davno zaboravljeni Joker HiFi katalog iz Minhena. Skeniraću na poslu u ponedeljak ceo katalog iz tog doba da mi ostane kao uspomena, danas samo slika telefonom.

Dynaudio AXIS 5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, NIXIE said:

Šta da kažem, kad niste mene poznavali tada.:bb:

Evo ga sve se vidi, našao sam davno zaboravljeni Joker HiFi katalog iz Minhena. Skeniraću na poslu u ponedeljak ceo katalog iz tog doba da mi ostane kao uspomena, danas samo slika telefonom.

Dynaudio AXIS 5.jpg

E svaka cast za ovakav dokumenat,to je i ovako telefonom nebo i zemlja u odnosu na onaj sto smo razmatrali!

Moze i skenirano..Jel samo ova stranica...

Duboki naklon:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...