Jump to content

Novi GPA Altec 604-8E


neskor

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, Doktor said:

Da li je ta "glava" možda Ampeg SVT ?

NIje, imao sam namjeru graditi Ampega SVT i zbrajajući cijenu dijelova došao sam negdje do cca 4000 kn, a onda sam u Thomannu vidio klon Ampega, Bugeru BVV 3000 za 3800 kn pogledao u specifikacije i vidio da je teška kao i SVT i rekao, da izgori sutra, bar imam hrpu dijelova za izraditi Ampega :)

Radi već tri godine bez greške, Ampeg je bolji, ali ko zna kakav bi bio onaj koji bi ja napravio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Dakle nije nemoguće napraviti mali drajver koji svira istokao i veliki....ALI TO KOŠTA

Evo tabela preporučenih kutija za razne drivere ako nekad nekom zatreba. Mojoj kutiji od 43l pašu 22W8851 ili 22W8857. Kad skupim tolike novce, naravno častiću se.

Bass kutije SOLEN tabela.xlsx

Trenutni bas je 21W8553, njega nema u tabelama, a najpribližniji je 21W8554, ide ista kutija za oba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sira1975

Ok. Klon. U suštini to je TO. Predpostavljam da i Buger-a  ima "štof"-a kao i Ampeg SVT ?

Pakleno dobra bass glava je SVT.

Svojevremeno je bila "tranzistorska" paralela SVT-u koju je radila firma Acoustic. Beše li model 320 ?

To imao basista u mom bend-u. Takođe odlična bass "glava" beše to. B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam točno model Acoustic model na kojima sam svirao na jednom od onih "rednih" koncerata, mislim da je bio 220, ali bio je odličan, znam da im je serija 300 bila top, još s onim njihovim bolesnim 2x15 i 4x15 kutijama, nisu slučajno bili prvi izbor John Paul Jonesa :)

A SVT je super, čak i one novije SVT glave u rack formatima su odlične.

Bugera ima jednu zanimljivu caku, ima mikroprocesor koji se brine o biasu izlaznih lampi, ne znam baš kako to radi, ali zasad radi dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Btw. AER svira do 80Khz:fouetaa:... Verovatno su merili onim hi-end mikrofonima... za ovo skretnica ne treba...samo ih zakačiš :smesna:

Mnogo drajvera dobacuje u sirokom opsegu, pitanje je kako u tom opsegu svira. Obicno ni jedan ne svira najbolje u opsegu sirem od 3 oktave. Sirokopojasni Lowther stila (tu spada i AER) kad im roknes velike pozadinske horne ce nisko da dobace al ta upper bass/low midrange ce tesko da pridje ovom Altecu iz teme. S druge strane 15inch bas u Alteku dobacuje do 2Khz al preko 800Hz tesko ce da prismrdi AERu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=2525]sira1975[/mention]
Ok. Klon. U suštini to je TO. Predpostavljam da i Buger-a  ima "štof"-a kao i Ampeg SVT ?
Pakleno dobra bass glava je SVT.
Svojevremeno je bila "tranzistorska" paralela SVT-u koju je radila firma Acoustic. Beše li model 320 ?
To imao basista u mom bend-u. Takođe odlična bass "glava" beše to. B)

Jel ima nešto sto neznate i čime se niste bavili [emoji3]?
Neverovatna iskustva!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo da vas podsetim jedne stvari:

audiofili (mslm odredjena grupa) sa one strane bare sanjaju Tannoys , dok sa ove strane bare sanjaju Altec

sve je to isti djavo (razlike su pitanje ukusa ), nabavi onaj koji je lakse i jeftinije

da parafraziram Neleta , kad sam ga onomad pitao za njegovo misljenje Tann vs. Altec coax : " Tannoys jako dobro zvuce i sa njima je lako cuti minuciozne razlike izmedju pojacivaca , dok Altecs uglavnom samo jako dobro zvuce"

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Altec i Tannoy ionako samo zive od stare slave, da napravimo mi domaci coax a da nije hoax :).  Membrana od bio konoplje u manastiru tkane, vesanje od koze mlekom hranjene mangulice, borski bakar sa primesama zlata, korpa od bronze, a magnet elektro (tu ce Tesla da pomogne preko spiritualnih kanala).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, NIXIE said:

Taman koliko treba. :training1:

50 T 500000 maxwell/square centimeter

E super, finih je to 50T da javim ovim nesrecama da imaju gotovu pricu, da se ne zezaju

https://home.cern/about/updates/2013/11/test-magnet-reaches-135-tesla-new-cern-record

https://home.cern/about/engineering/pulling-together-superconducting-electromagnets

U Los Alamosu imaju manji ali pulsni od 100T, pa nesto pomislih da se pomogne nauci putem jeftinih zvucnicica..

 

P.S.

Zaboravih na tren, da je audiofilija u pitanju, tu slova, reci i brojke sluze za zabavu.. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, vladd said:

E super, finih je to 50T da javim ovim nesrecama da imaju gotovu pricu, da se ne zezaju

https://home.cern/about/updates/2013/11/test-magnet-reaches-135-tesla-new-cern-record

https://home.cern/about/engineering/pulling-together-superconducting-electromagnets

U Los Alamosu imaju manji ali pulsni od 100T, pa nesto pomislih da se pomogne nauci putem jeftinih zvucnicica..

 

P.S.

Zaboravih na tren, da je audiofilija u pitanju, tu slova, reci i brojke sluze za zabavu.. :) 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moras jos da guglas, da steknes svest o 50T, a ne audiofilskim sluhom da sacujes.;) Sta rece Nixie, TAMAN?:laugh1tooht: Vise ne bi valjalo? :) 

Zato sam pitao da li je puno ili malo, ako su petljali da zenemare povrsinu fluksa, pa malo metar malo centimetar, a Maksvel zvuci efektno, moze da bude i slabiji od magneta sa frizidera.

Ali je ocito sikanje gluposti zarad marketinga, a ekstra pecaljka za povrsne audiofile :) . Najbitnije je u sustini da je zvucnik ZUT.

Laka sublimacija sa Wiki, kao izvorom sveznanja..

  • Quote

     

    • у медицини, на магнетној резонанцији износи до 3 T за стандардне прегледе и до 12 Т за истраживања
    • У спектрометрима за нуклеарна магнетна резонанција износи до 21 Т
    • на сунчевим пегама је 10 T
    • најјаче стално магнетско поље постигнуто је у лабораторији (Флорида државни универзитет: Национална лабораторија за велика магнетна поља [1] у Талахасију) је 45 T [2]
    • најјачи пулс магнетног поља добијен недеструктивним методама у лабораторији (Коичи Киндо на Осака Универзитету [3]) је 80 T
    • најјачи пулс магнетног поља (користећи експлозивне методе) у лабораторији (Саров, Русија) је 2800 T
    • на неутронској звезди је од 106 T до 108 T
    • на магнетару је од 108 до 1011 T

     

     

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

P.S.

Zaboravih na tren, da je audiofilija u pitanju, tu slova, reci i brojke sluze za zabavu.. :) 

 

Možda ovi u AER fabrici levitiraju u MID-AIR sa tolikim magetnim poljima.

Uvek mogu da se izvuku ako im se neko žali za ove cifre.

Samo će da kažu to se Webmaster zajebao dok je ubacivao tekst na sajt. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

mislim da su zajebali za 1 nulu. pise da ima 2.28 T:smesna:

 

Zajebali smo se mi, ne računamo dobro, to je verovatno magnetni fluks u prorezu, nije nemoguće da bude 500000 Mx ako je dovoljno jak magnet a vrlo mali prorez.

Evo ga podatak za moj zvučnik ( flux density in gap 1,16mWb) Scanspeak 21W8553 koji nije FR nego bas, pa samim tim ima veći kalem i prorez, a slabiji magnet.

Convert Milliweber to Maxwell.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...