Jump to content

Novi GPA Altec 604-8E


neskor

Preporučeni Komentari

6 hours ago, hifista said:

onda u tvrdo presovanim plocama

Ta nema dobra damping svojstva, zbog lepka koji sve to povezuje. Lepak za mineralnu vunu su fenolne smole. Ja koristim poliestersku sintetičku vunu (LIO), nema tako dobra svojstva ali je čisto i bezopasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, hifista said:

evo kako izgledaju unutra njihovi referentni studio monitori:

To je sasvim druga konstrukcija u odnosu na Altec 620 kabinete, potpuno suprotan pristup, jako debeli zidovi, puno ukrućenja i malo dampinga na zidovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, skrstic said:

Znam ali ne vidim svrhu.

Svrha je pokazivanje moći, ne vidim drugi logičan razlog. Mogu samo da zamislim koji je to zvučni pritisak kad se malo odvrne onaj Mekintoš. Verovatno bi lako ozvučio neku osrednju salu.:yikes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, hifista said:

Tako je radio Shozo Kinoshita (Rey Audio , TAD) koji je ucio od JBL legende Barta Lochanti-a

Ocito je izbistrio komercijalu, ali dalje od toga nije krocio. :) 

Ali to su sadasnja vremena, kada se marketingom ubetoniras, mozes da valjas rogove za svece, radis i pricas sta hoces, pa makar na svakih 10 sec ginuo jedan perac prozora :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ta nema dobra damping svojstva, zbog lepka koji sve to povezuje. Lepak za mineralnu vunu su fenolne smole. Ja koristim poliestersku sintetičku vunu (LIO), nema tako dobra svojstva ali je čisto i bezopasno.

Bez lepka samo mehanicki presovana duga vlakna . U americi najcesce koriste Owens Corning 703.  U gradjevinarstvu se koriste za zahtevniju zvucnu izolaciju zidova, vrata i poda. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Vix said:

lepak-formaldehyde

Izgleda da ima varijanta tvrde ploče ali bez lepka. Ne znam za ovaj Knauf što ima svuda da se kupi kakva je tehnologija. Treba naći specifikaciju proizvođača pa videti šta piše sitnim slovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje bezformaldehidne kamene vune, samo je pitanje kako doci do njih, posto na skladistima kod nas, koje drze magovi gradjevine, tesko da ima specificiranih materijala, svi jure najjeftinije, pa makar i otrovno.

IMHO, dampiranje se vrsi za razne potrebe i na razne nacine u zv. kutiji, tako da  treba ostaviti siri izbor materijala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je presovana mineralna vuna, postavlja se najčešće ispod krovne konstrukcije zato što nije zapaljiva, ali danas i to ređe zato što postoji nezapaljivi (samogasivi) stiropor za tu namenu.. presovana mineralna vuna nosi sobom dosta rizika po zdravlje, tako da ja to u zvučnik ne bih stavljao - vremenom se osipa i izlazi izvan kutije.. šta fali starom dobrom koflinu?

http://www.hometextile.rs/tapetarski-program/koflin/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Mikorist said:

Da li su i u slušalicama papirne membrane i AlNiCo magneti ? 

Pitam za druga.:smesna:

Koliko znam neke vintage slušalice su imale AlNiCo magnete i celulozne membrane, ima i danas nekih sa bioceluloznim membranama  ali magneti su uglavnom neodijumski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Koliko znam neke vintage slušalice su imale AlNiCo magnete i celulozne membrane, ima i danas nekih sa bioceluloznim membranama  ali magneti su uglavnom neodijumski.

Ma 90% su neodijumski i neki novi materijali. 

A ti novi materijali su CURV woven polypropylene carbon fiber ili  Kevlar.

Konkretno Herbert pravi zvučnike od CURV woven polypropylene sa izmenjenim molekulima.

Zato i sviraju kao slušalice. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Ma 90% su neodijumski i neki novi materijali.

Tehnolozi ne miruju, traže nova rešenja, jedan korak napred, dva nazad. Ima i ta stara škola što se ne predaje lako, lampe, papir i alnico.

Curv polipropilen radi i SEAS, ali ima i papir, Al, Mg, dijamante i slično. Jedino koliko vidim u poslednje vreme malo kevlar globalno popušta, bextrene i stiropor su nestali, ostali se drže dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...