Jump to content

Jbl 2225H, par 15" drajvera


hifista

Preporučeni Komentari

Zena mi je dozvolila kutije sa jednim parom JBL 15" dok je drugi par ostao visak :<

Korpe su original 2225H, na oba je aftermarket kit u dobrom stanju (nije original) + jedan par istog aftermarket recona gratis.

Dobra prilika ako radite restauraciju klasicnih JBL monitora ala Kenrick, jer istu korpu koriste legendarni 2225H, 2231H, 2235H.

Ne zvuci lose ni sa aftermarket recone ali original je original, pa mozete da se igrate sa ovim dok ne skupite pare za recone.

Tako sam bar ja radio, na mom paru je g. Djordjevic postavio original 2235H recone. 

 

Cijena za par drajvera + par dodatnih aftermarket recona :   240eur

  

 

JBL 2225H - aftermarket recone 7.jpg

JBL 2225H - aftermarket recone 10.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pravio jbl 4507 kutiju, jednu od najpopularnijih na Lancing Heritage jer je jednostavna i zgodna da primi vecinu  klasicnih JBL drajvera 2225, 2226, 2231, 2235 samo se zatvaraju rupe cepovima za vodovodne cevi (prvi se dosetio ovoga pokojni Zilch) i menja se tune od 40hz nanize do ispod 20hz. Ako oces jos drajvera po kanalu napravis kasnije jos jedan par pa redjas u visinu ili u stranu, za bas drajvere JBL preporucuje da svaki ima svoju odvojenu komoru/kutiju.

Za 2225 mogu i horne jbl 4530 da bije napred ili modifikacija istih da bije pozadi kako je sa tim drajverom uradjeno kod Jadis Eurythmie horni.

Sa parom 2235H  mogu i predivni 4343 monitori (sa biampom na basu)  al to je teska borba da sve skupis i sredis.

 

jbl 4507.jpg

jbl 4507-2.jpg

jbl 4530.JPG

JBL-4343-Studio-monitor.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...