Jump to content

4P1L & 300B Neskor style


neskor

Preporučeni Komentari

10 hours ago, neskor said:

jedno strucno pitanje

probao sam da skinem kond u katodi na 4P1L (koga inace nema na gornjoj shemi) i odmah mi se pojavio brum

da li neko zna zbog cega?

 

Bravo za rad. Koliko ja vidim, ako skines bypass kond, kroz 39K/18K otpore, preko OA2 reference se u katodu unosi 100Hz iz grane napajanja i to lampa pojacava. Kada imas kond na tom mestu, ta AC komponenta se preko njega shantuje na masu i zato nema bruma.  

Ako je ovo sto sam naveo razlog, mozes da probas da umesto tih otpora ubacis dva od 12K na red i izmedju njih i mase, jos jedan kond za filtraciju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako merenja pokazuju, tako i zvuce :)

Dominantni drugi harmonik kod 4P1L/300B daje taj sladak zvuk, koji je lepsi za uvo, dok NAT ima bolju rezoluciju, ali nema bas toliku  slatkocu zvuka

Oba pojacalo zvuce jako dobro i vise je stvar ukusa koji je bolji

Takodje i izlazne cevi daju svoj karakter. 

300B ima najbolji srednjak koji sam cuo, dok 211/VT4C ima neverovatan bas i malo izrazenije visoke u odnosu na 300B

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam primetio neki razliku u mid basu u odnosu na NAT, samo sto NAT ima cvrsci bas koji je inace karakteristican za 211

Takodje nisam primetio da je 4P1L "suv", samo sto je kod 300B dominantan drugi harmonik koji zna da zvuci malo mutnije u odnosu gde je dominantan treci harmonik, ali zato boja instrumenata je realnija kod 300B

kao i u svemu, stvar kompromisa ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...